Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radni wprowadzili bezpłatną komunikację, ale tylko podczas Dni Elbląga

23.05.2024, 12:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Radni wprowadzili bezpłatną komunikację, ale tylko podczas Dni Elbląga

Dni Elbląga odbędą się 21-23 czerwca. W tym czasie zaplanowano wiele atrakcji, które odbędą się na Starym Mieście. Dziś (23.05.) podczas sesji RM radni zdecydowali, że mieszkańcy w tym czasie będą mogli korzystać bezpłatnie komunikacji miejskiej. Na jakich zasadach?Kilka dni temu Prezydent Elbląga Michał Missan przyznał podczas konferencji prasowej, że będzie chciał, aby w tym roku przejazdy tramwajami i autobusami na Dni Elbląga były dla mieszkańców darmowe.
 

 

Zaproponuję Radzie Miejskiej w Elblągu podjęcie uchwały dotyczącej wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej na Dni Elbląga, od piątku do niedzieli. Mam nadzieję, że radni przychylą się do tego pomysłu. Będziemy chcieli również, żeby ZKM uruchomił dodatkowe autobusy, tak aby po imprezie rozwieźć mieszkanki i mieszkańców do domu. Mam nadzieję, że w ten sposób wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców

- mówił wówczas Michał Missan.Takie posunięcie ma na celu zachęcenie mieszkańców do korzystania z publicznego transportu. - Efektem tego powinno być zmniejszenie ruchu natężenia pojazdów i złagodzenie deficytu miejsc parkingowych – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

 


Radni nie mieli uwag do tego projektu.- Robimy to wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy w tym czasie będą chcieli dotrzeć na atrakcje, które przygotowaliśmy. Głównym celem jest to, żeby mieszkańcom ułatwić dojazd – mówił Michał Missan.
 

 

W umieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości chciałbym podziękować za tą inicjatywę. Idziemy w dobrym kierunku. W kierunku bezpłatnej komunikacji. Mam nadzieję, że to przed nami

- stwierdził wiceprzewodniczący RM Rafał Traks.Wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem tej uchwały.Przypomnijmy, że 21 czerwca wystąpi Danzel oraz Gromee, 22 czerwca Electric Girls oraz Elbląska Orkiestra Kameralna, a 23 czerwca SKYTECH, Lanberry oraz Kwiat Jabłoni. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Magnat Biznesu
  Czwartek, 23.05

  Zawsze uważałem, że klientela tej imprezy to ludzie, dla których kilka zł na bilet zbiorkomu to poważny wydatek. Brawo miasto, trzeba dbać o swój lumpenproletariat.

 2. 2
  +2
  ~ Bsp
  Czwartek, 23.05

  Dobra decyzja ale ja nie o tym. Szanowna Redakcjo. Rozumiem że każdy grosz się przyda a pecunia non olet. Ale na Boga, nie publikujcie jako płatnych ogłoszeń tekstów o kontraktach roboczych prezydenta miasta ze starostą powiatu. Takie tematy powinne mieć wymiar dziennikarski. Tymczasem piórem pani rzecznik prezydenta nie wiadomo o co chodzi? Napisane nieco pompatycznym językiem w stylu wprost z PRLu (Pan Prezydent, Pan Starosta, Panowie omówili,, spotkanie przebiegało w zgodnej atmosferze itp) nie niosą sobą praktycznie żadnej informacji. Spotkali się, pogadali i już. O różnych aspektach, o moście w Nowakowie, o przekopie,o inwestycjach i tak dalej. Do tego zablokowana została możliwość pisania komentarzy. A ja na przykład chciałbym obu panom podsunąć temat współpracy przy komunikacji miejskiej i powiatowej skoro obaj mają taką w swojej dyspozycji. Wiem, że przez dłuższy czas Urząd Miasta blokował Wam dostęp do informacji ale na szczęście nie ma już tego prezydenta, jest inny. Dogadajcie się z nim w jaki sposób mógłby wesprzeć finansowo Waszą pracę i nie zamieniajcie poważnej gazety internetowej w jakąś gazetkę promocyjną urzędników. Z szacunkiem, długoletni czytelnik i fan Info. Elbląg

 3. 3
  +2
  ~ czyzby
  Czwartek, 23.05

  Cena adekwatna do jakości?

 4. 4
  +12
  ~ Piotr
  Czwartek, 23.05

  A kiedy zmiany w komunikacji miejskiej i powrót do dawnych linii i rozkładów? To jest najważniejsze, nie tych kilka darmowych dni! Ludzie chcą powrotu do normalności, chcą normalnie przemieszczać się po mieście. To co jest teraz woła o pomstę do nieba! To nie jest komunikacja miejska, i na tym proponuję się skupić obecnym rządcacym. Zyskacie dzięki temu dużo sympatii wśród elblazan.

 5. 5
  +7
  ~ Do Bsp
  Czwartek, 23.05

  Strzał w 10. Co to za artykuł. Spotkało się dwóch panów co to nic nie robią. Wypili kawkę i pogadali. Śmiech na sali.

 6. 6
  +7
  ~ Kto to udźwignie
  Czwartek, 23.05

  Komunikacja potrzebuje rewolucji, nowoczesności. Nie wracania do starych Lini, stare linie były lepiej skomunikowane ale idźmy w przód... Trzeba wachowcow do tego, by było jeszcze lepiej i sporo finansów. Nie wspomnę o infrastrukturze i starych gratach, autobusach tramwajach, śmietnik.

 7. 7
  --4
  ~ Maria
  Czwartek, 23.05

  Tym samym tym, którzy mają bilety miesięczne należałoby proporcjonalnie naliczyć zwrot za te dni.

 8. 8
  0
  ~ dgdf
  Czwartek, 23.05

  Do Piotra: Obejrzyj sobie materiał na YT (link nie przedzie tutaj) dlaczego nigdy nie będzie powrotu do numeracji "starych linii". Materiał dotyczy XXX- lecia tramwajów elbląskich i tam dyrektor obecny wytłumaczył dlaczego wszystkie numery linii zostały tak zmienione i dlaczego nie ma szans na powrót do tego co było. Tak więc ludzie już przestańcie zadawać to samo pytanie w kółko Macieja na wszystkich forach, tak samo jak 11 nigdy już nie dojedzie do dworca. Było minęło.

 9. 9
  0
  ~ Do bsp
  Piątek, 24.05

  Może zacznij od czytania ze zrozumieniem kto napisał i opłacony informację o której piszesz

 10. 10
  +1
  ~ Ploterek
  Piątek, 24.05

  A Traks dalej po pisowskiej linii rozdawnictwa i programów typy willa+, to teraz by chcieli zrobić komunikacja+. Tak więc odpowiadam: Nie! Nie mieszkamy w Pierdziszewicach Małych, gdzie jedzie jeden autobus co 4 godziny, żeby robić go darmowym. Komunikacja w Elblągu ma być płatna i taką pozostanie, tylko My Mieszkańcy żądamy reformy w kursach, rozkładzie linii i nowoczesnego taboru. Pisowskie pomysły, żeby wszystko za darmo....... wasz czas już się skończył, siedzieć tam w opozycji i cisza na rejonie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3581809997559