Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

To już pewne – odbędzie się debata dot. przyszłości elbląskiego portu

01.05.2023, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
To już pewne – odbędzie się debata dot. przyszłości elbląskiego portu
REKLAMA

W poniedziałek (24.04.) senator KO Jerzy Wcisła zwołał konferencję prasową. Na Twiterze zachęcał do obejrzenia relacji live z konferencji pytaniem zatytułował „Dlaczego PiS boi się debaty o przyszłości elbląskiego portu?”. Wpis ten skomentował Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski Piotr Opaczewski. - Panie Jerzy Wcisła nikt się Pana nie boi. Chce Pan porozmawiać? Bardzo proszę. 4 maja? - napisał. Co na to senator?


Najpierw Jerzy Wcisła odpowiedział na Twitterze. - Bardzo się cieszę z przyjęcia propozycji debaty na temat elbląskiego portu. Termin wymaga jednak uzgodnienia. Na pewno nie 4 maja, bo od 4 do 7 maja jestem związany zadaniami senatorskimi. Inne terminy są do uzgodnienia – jeśli wyrazi Pan zgodę ustalimy je drogą telefoniczną – napisał senator na Twiterze.

Później Jerzy Wcisła przesłał do elbląskich mediów oraz samego zainteresowanego list otwarty. - Niespodziewanie i w dość nietypowy sposób, 24 kwietnia wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski wyraził wolę udziału w takiej debacie. Oczywiście zgadzam się – czytamy w liście otwartym. - I cieszę się, że będziemy mogli w obecności mieszkańców Elbląga i mediów przedstawić swoje argumenty i odpowiedzieć na kontrargumenty drugiej strony, pozostawiając świadkom i uczestnikom rozmowy wyciągnięcia własnych wniosków.
 

 

Jestem przekonany, że debata po 7 maja nadal będzie mieszkańcom potrzebna. I jestem gotów do jak najszybszego spotkania z wicewojewodą panem Piotrem Opaczewskim. Mam nadzieję, że mój potencjalny adwersarz swej deklaracji nie wycofa i do debaty dojdzie i że szybko ustalimy termin, miejsce i formułę spotkania

 

– stwierdził Jerzy Wcisła.Wicewojewoda zapewnia, że nie wycofa się z chęci wzięcia udziału w debacie.

 

 

Cieszę się, że pan senator chce rozmawiać i że się spotkamy na tej debacie. Ja mam jasno sprecyzowaną opinię na temat rozwoju elbląskiego portu i możliwości, jakie daje portowi przejście pod kuratelę państwa. Chętnie zmierzę się na argumenty z panem senatorem, który ma zupełnie odmienne zdanie. Porozmawiajmy o przyszłości portu – to jest niezwykle ważne. Pewnie spotkamy się z panem senatorem w połowie maja, bo mój kalendarz jest też dość mocno zajęty, ale na pewno ustalimy jakiś wspólny termin

 

 

– mówił w rozmowie z nami Piotr Opaczewski.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ pytam
  Niedziela, 30.04

  A co w tej sprawie ma Wcisło, to Wróblewski powinien wziąć udział w debacie.

 2. 2
  +6
  ~ obserwator zdarzeń
  Niedziela, 30.04

  Piotr zgnieć go a elblązanie przy urnach dokończą i pogonią.

 3. 3
  +2
  ~ Wystarczy!
  Niedziela, 30.04

  Eksperty -:) Juz nuda

 4. 4
  +5
  ~ Cisza
  Niedziela, 30.04

  Wolę jak Rembelski pisze przynajmniej jest pikantniej!

 5. 5
  +20
  ~ Bez Ściem proszę
  Niedziela, 30.04

  A w takim Olsztynie prezydent Grzymowixz bierze wszystko co dają. Ostatnio 50 mln na tramwaje w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej. Jak to miasto się rozwija! Jest dużo bogatsze od coraz biedniejszego Elbląga a i tak rząd pakuje tam kasę na obwodnicę, rozwój kolei i nowe przystanki kolejowe na terenie miasta. Inwestorzy walą z każdej strony, np. znane sieci handlowe, Amazon, Lidl, Biedronka czy Stokrotka ulokowały w Olsztynie lub przyległych gminach swoje centra dystrybucji, dając pracę tysiącom ludzi. Czy ten Wroblewski postradał zmysły?

 6. 6
  +14
  ~ Kat Na Idiotów
  Niedziela, 30.04

  Chcę wziąć udział w debacie konkretnie proszę podać temat oraz zapisać mnie do zabrania głosu!

 7. 7
  +13
  ~ elb 3
  Niedziela, 30.04

  Zadania senatorskie - pierdzenie w fotelik

 8. 8
  +6
  ~ 100% elblążanin
  Niedziela, 30.04

  Senator Wcisła będzie reprezentował UM ? Czy oby kompetencje merytoryczne obu Panów, dotyczące tematu debaty są wystarczające .....

 9. 9
  +8
  ~ Wet
  Niedziela, 30.04

  Kogo reprezentuje Wcisła, tylko siebie. Uważam to za wielki błąd i niepotrzebne robienie kampanii wyborczej senatorowi. Jak tam Wcisła immunitet Grodzkiego. To już chyba 2 lata olewacie prawo, a gęby pełne frazesów. Mam nadzieję, że senatorek zostanie ośmieszony.

 10. 10
  +7
  ~ Stan epidemii trwa!
  Niedziela, 30.04

  Ile jeszcze ta paranoja ???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98379898071289