Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wiceminister Andrzej Śliwka: Likwidacja Przedszkola nr 8 dzieje się na naszych oczach

01.04.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wiceminister Andrzej Śliwka: Likwidacja Przedszkola nr 8 dzieje się na naszych oczach
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka ponownie interweniuje w sprawie Przedszkola nr 8. Poniżej publikujemy stanowisko, jakie polityk opublikował na portalu społecznościowym facebook.„Już wiele zostało powiedziane ws. Przedszkola nr 8 w Elblągu. Prezydent zdążył poinformować, że jego podwładni wcale nie wyrażają jego opinii, jako organu i zapewniał, że placówka nie będzie likwidowana. Dziś jednak wygaszanie przedszkola postępuje... rekrutacja wciąż pozostaje zamknięta, nie przedstawiono planu naprawczego, nie wiadomo co w czasie remontu stanie się z dziećmi, wychowawcami i resztą pracowników.

Brak wiary z obietnice Prezydenta potęguje fakt, że, jak się okazuje, niespełnianie norm w zakresie ochrony przeciwpożarowej od lat 2015-2016 jest wskazywane także w Przedszkolu nr 5 przy ul. Szańcowej i Przedszkolu nr 15 przy ul. Starowiejskiej. Z tą różnicą, że tamte placówki nadal funkcjonują i trwa do nich rekrutacja na kolejny rok.

Czyżby zapowiedzi sprzedaży nieruchomości, na której położone jest Przedszkole nr 8, okazały się być celem samym w sobie, a nie być konsekwencją, jak dotychczas wskazywano?

Wspólnie z Piotrem Opaczewskim - Wicewojewodą Warmińsko-Mazurski, żądamy od Prezydenta:
- natychmiastowego wznowienia rekrutacji do Przedszkola nr 8,
- zapewnienia przeniesienia wszystkich dzieci i pracowników placówki do jednego obiektu na czas remontu,
- wygospodarowania środków na niezbędne prace remontowe i przedstawienie konkretnego planu naprawczego.

Nikt już nie wierzy w argumenty Prezydenta Wróblewskiego uzasadniające brak otwarcia rekrutacji kolejnego rocznika tym, że wkrótce odbędzie się remont. Po tak wielu zmianach narracji przez włodarzy miasta, dziś rodzice, pracownicy i mieszkańcy Elbląga obawiają się, że wkrótce usłyszą, że remont nie jest potrzebny, bo wystarczy miejsc w innych przedszkolach, a utrzymanie dzieci w tym obiekcie jest 3 razy droższe niż gdzie indziej.

Potrzebna jest jasna deklaracja (!) - otwarcie rekrutacji, plan naprawczy i zaopiekowanie się osobami tworzącymi "Twórcze Przedszkole" w Elblągu.
 

 

Wiceminister Aktywów Państwowych
Andrzej Śliwka”

Oceń tekst:

Ocen: 21

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Elblążanka
  Sobota, 01.04

  Słaba organizacja referendum przedłużyła agonię miasta. Teraz nawet bez włodarza byłoby bezpieczniej. Niestety musimy doczekać do wyborów i wybrać młodą osobę z wizją. Może ktoś się trafi???

 2. 2
  --6
  ~ kjm
  Sobota, 01.04

  panie Śliwka żądać to możesz pan wykonywania pracy od swoich pracowników, ale czy ogarniasz pan swój zakres obowiązków będąc cały czas po za ministerstwem? Te pana wspólne konferencje z panem Opaczewskim już się chyba raczej ... opatrzyły, nieprawdaż?

 3. 3
  +11
  ~ Real
  Sobota, 01.04

  p. ministrze, nie można tylko jednostronnie, przedszkole rzecz ważna, port to może za 10 lat przeładuje 100 tys. ton, a nie 3-4 mln, niech Pan spojrzy na miasto jako całość, na jego upadek, na realizację "programu" WW , na dołowanie pracowników, pisze o tym pan Rembelski. Natomiast jako dysonans przyjąć trzeba wizerunek z radnymi z PiS-u, oni mogli zakończyć mękę tej ekipy wezwaniem do poparcia inicjatywy referendalnej i sami wziąć udział. Wygrał "dietetyka" jeszcze przez 1,5 roku, są całkowicie niewiarygodnymi, to rzutuje na Pana.

 4. 4
  +7
  ~ Foki Miki
  Sobota, 01.04

  Atrakcyjna działaczka w centrum, nie dziwią, że przedszkole mocno uwiera xd

 5. 5
  +1
  ~ Do kjm
  Sobota, 01.04

  Nie Twoje zmartwienie czy minister sobie poradzi,dobrze że wreszcie znalazł się ktoś,kto temu bucowi depcze po piętach.

 6. 6
  +7
  ~ Konieczność
  Sobota, 01.04

  Cos czujemy że będzie jeszcze 1 podejscie do referendum ale zdecydowanie wzmocnione !

 7. 7
  +10
  ~ NEWS
  Sobota, 01.04

  Panie SLIWKA przedszkole to pikuś w porównaniu z tym co odpierda....... a sie w UM o czym pisze Rembelski a potwierdzają komentarze, to Pan ogarnij bo to temat trudny I NIEWYGODNY który wielu notabli omija udając głuchych i ślepych! BO PO CO ROBIĆ SOBIE KŁOPOT I PROBLEMY LUB COS STRACIĆ!

 8. 8
  +8
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 02.04

  Wielki Ptak ma na wszystko wywalone, bo i tak za chwilę idzie na emeryturę. Jego priorytetem jest teraz takie zabezpieczenie kadrowe, które zagwarantuje mu święty spokój do uzyskania "zasłużonej" emerytury bez większych przeszkód.

 9. 9
  +1
  ~ Czytelnik gazet
  Niedziela, 02.04

  Śliwka i Opaczewski : PAT i MAT lokalnej polityki !

 10. 10
  +8
  ~ żeby tak się zapuścić
  Niedziela, 02.04

  Wróblewski nie zmieni zdania, tak jak w przypadku Pogotowia Socjalnego. Wszyscy pracownicy broniący przedszkola zostaną potraktowani po wróblewskiemu. Śliwka już to przegrał, bo może tylko gadać ale nie może nic zrobić, nawet powstrzymać sprzedaży "właściwemu" nabywcy. Cieszy jedynie, że "redakcja" publikuje aktualne foto bawoła afrykańskiego. Tyson po 12 rundach tak nie wyglądał. Borys ma siłę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1757340431213