Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Przedszkole nr 8 w Elblągu prosi o pomoc!

20.02.2023, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przedszkole nr 8 w Elblągu prosi o pomoc!

Zwracamy się z uprzejmą prośbą wsparcia działań pomocy w ratowaniu dobra Wszystkich Elblążan.

 

W dniu 14.02.2023 r. odbyło się spotkanie rodziców z udziałem Pan Wiceprezydenta Janusza Nowaka, Pani Dyrektor Departamentu Edukacji Małgorzaty Sowickiej oraz Pani Dyrektor Departamentu Inwestycji Elżbiety Gieda, na którym poinformowano nas o planowanym zamknięciu naszego Przedszkola nr 8 w Elblągu z dniem 1.09.2023 r. Przyczyną zamknięcia naszej placówki ma być rzekomo zły stan techniczny budynku.


Pan Prezydent twierdzi, że Miasto nie posiada środków na sfinansowanie remontu, którego koszt jest szacowany (wg wyliczeń na 2022 rok) na kwotę ok. 830 tys. zł. Wcześniej przez okres ok. 1,5 roku zapewniano nas (poprzednia dyrekcja i Pani Małgorzata Sowicka w piśmie z dnia 9.03.2022 r. kierowanym do jednego z rodziców), że Przedszkole nadal
będzie funkcjonować i zostanie wyremontowane. Nigdy oficjalnie nie byliśmy informowani o możliwości zamknięcia placówki. Jesteśmy zaskoczeni przekazanymi nam wiadomościami.

 

Celem zbiórki jest uratowanie zabytkowego budynku, w którym od wielu lat funkcjonuje Przedszkole nr 8 w Elblągu. Jest to miejsce, które jest ukochane przez elbląskie dzieci. Organ założycielski mimo, iż posiada informacje o potrzebie remontu od 2015 roku zaniedbuje swoje obowiązki.

 

Dzisiaj stoimy przez trudnym zadaniem: ratowania placówki, troski o dobro wszystkich dzieci, również tych, które w przyszłości będą z przedszkola korzystać. Historia przedszkola sięga 1965 roku, czyli początku drugiego życia zabytkowej willi. Po tylu latach budynek ma zostać przeznaczony do sprzedaży. Cel to 800 tys. złotych. Taki koszt remontu wyceniony został rok temu. Budynek jest w dobrej lokalizacji, zapewne zostanie sprzedany jakiemuś deweloperowi i przeznaczony na unkcje mieszkalne. Jeśli znajdą się środki - przedszkole pozostanie w tym jakże pięknym budynku. 

 

W tym celu założyliśmy zbiórkę na portalu


zrzutka.pl 

 

PROSIMY O POMOC!
 
KOLEJNE SPOTKANIE ŚRODĘ 22.02.2023 R. GODZINA 16 W PRZEDSZKOLU UL. BEMA 9 ZAPRASZAMY!

 

Rodzice Przedszkola nr 8

w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ pewnie niż, ale...
  Poniedziałek, 20.02

  Jeśli wyraża się Nowak, to jest już kupiec na budynek. 800 tysięcy to kilka Piekarczyków i pomnik Marychy. Nowak, jako miejski mecenas oświaty ma jeden plan - likwidować. Likwiduje budynki, boiska, szkoły, przedszkola. Czy ta placówka ma pod opieką wymaganą ilość dzieci? Jeżeli tak, to pewien znany w Elblągu stolarz pomoże w remoncie i nawet wyposaży placówkę w meble. Zobaczymy teraz czy jest z Elblągiem czy tylko doi to miasto. Ktoś tydzień temu wystawiał komunistę Nowaka na prezydenta, a on kolejny raz demonstruje członka lewicy. Zobaczymy też jak zareaguje posłanka Falej bardzo czuła na sprawy ludzkie i dzieci w szczególności. Tak czy owak, członkiem lewicy okazał się znowu Nowak. Na Nowaka można ustawiać zegarki i Wałęsa wygrał by w totka.

 2. 2
  +9
  ~ Do pewnie.....
  Poniedziałek, 20.02

  Świetne podsumowanie gloszonych wartości lewicy ...

 3. 3
  +10
  ~ rozsądnie
  Poniedziałek, 20.02

  Musicie zmienić stan właścicielski, bo wpakujecie ponad milion w remont a Nowak i tak zlikwiduje przedszkole jako niepotrzebne w tej lokalizacji. Jakoś Nowakowi nie przeszkadza to co zrobił z budynkiem po PZU - tam nawet widnieje tablica "Siedziba lewicy". Każdy komunista ma empatię na sprawy ludzkie, taka miękkość członka lewicy.

 4. 4
  0
  ~ TeofilSkorupa
  Poniedziałek, 20.02

  Najwyższy czas odwołać nieudolnego prezydenta miasta który nie potrafi zapewnić nawet tak elementarnych potrzeb mieszkańców jak opieka przedszkolna. Brawo i Sprawiedliwość zawsze szczególnie dbało o nasze polskie dzieci i ich kandydat nigdy nie dopuścił by do tej sytuacji.

 5. 5
  +9
  ~ oo
  Poniedziałek, 20.02

  już ktoś / można się domyślać / ma na ten obiekt chrapkę, a ci państwo za rok odchodzą z UM to i takie działania?

 6. 6
  +8
  ~ Obiektywna
  Poniedziałek, 20.02

  Kilka lat wstecz zaopatrywałam w pewne rzeczy przedszkola. Jeśli przedszkole nr 8 jest w złym stanie technicznym to w jakim stanie są drewniane stare budynki przedszkoli nr 3,4,5,13,26 i inne, które nie mają żadnych zabezpieczeń pożarowych i z elektryką jest źle. Nie dajcie się nabrać. To jest ściema.

 7. 7
  +6
  ~ wrrr
  Poniedziałek, 20.02

  Czy Polska to zrzutka.pl? ile jeszcze razy zwykli ludzie będą finansować nieudolność władzy? Czy po raz kolejny arogancja rządzących wygra z wolą mieszkańców? Samorząd od kilku lat wiedział, że trzeba wyremontować ten budynek, czemu nie zabezpieczyli na to środków? To nie jest sytuacja nagła, której nie dało się zaplanować. Czemu okłamywali rodziców, że remont się odbędzie a przedszkole będzie dalej funkcjonować? Kogo ta władza reprezentuje? Jak ją można rozliczyć?

 8. 8
  0
  ~ chester
  Poniedziałek, 20.02

  towarzyszu skorupa pisowski podnóżku i wazeliniarzu-odwołać to sie możesz do składu dzwonków rowerowych

 9. 9
  +6
  ~ Titanic
  Poniedziałek, 20.02

  Drugie podejście do "tężni moczanowych" pomysłodawczyni z PO i "pana szuchewycza". Jest to ważniejsze niż radość dzieci i pewność ich rodziców. Czy ktoś potrafi wyjaśnić priorytety UM i kierunek lewicowego członka - boisko szkolne, SP9, przedszkole? Czyżby "nowość" na Zatorzu była pusta? Skoro lewica nie ma empatii społecznej, to trzeba szukać na prawicy serca "po lewej". Pani Falej czy pani utożsamia się z decyzją Nowaka? To przecież Nowak wymierza cios w Panią - skoro nie my, to ty też utoniesz. Obrońcą przedszkola będzie psl z czerepakiem walczącym o gwoździe do koryta, bo Michałek i Tosiek nie kiwną "palcem".

 10. 10
  +5
  ~ JesusAlvaro
  Wtorek, 21.02

  Nowak obiecał, że jak rodzice znajdą pieniądze to on poda się do dymisji. Chociażby dla tego warto rzucić parę groszy i uwolnić Elbląg od tego kombinatora i dyletanta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5488951206207