Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Przedszkole nr 8 pod lupą kuratorium oświaty. Po interwencji rodziców przeprowadzono kontrolę  

13.03.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Przedszkole nr 8 pod lupą kuratorium oświaty. Po interwencji rodziców przeprowadzono kontrolę  

Kurator oświaty zabiera głos w sprawie Przedszkola nr 8. Maluchy unikną przenosin do innego przedszkola od września? - Dyrektorowi przedszkola wydano zalecenia w zakresie zapewnienia dzieciom uczęszczającym do przedszkola miejsca, pod warunkiem złożenia przez rodziców tych dzieci deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego  w tej placówce - informuje Krzysztof Marek Nowacki.
 
 
Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, po interwencji rodziców dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 8, zainteresował się planami miasta wobec tej placówki. Przeprowadzono kontrolę doraźną w sprawie wstrzymania rekrutacji do "ósemki". 

 

W związku z pozyskaną od rodziców dzieci informacją dotyczącą braku przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego do ww. placówki w dniu 1 marca została przeprowadzona kontrola doraźna. W wyniku kontroli stwierdzono, że w elektronicznej platformie edukacyjnej prowadzonej przez Gminę Miasto Elbląg nie zaplanowano możliwości ubiegania się rodziców o przyjęcie dzieci do przedszkola (nr 8 - przyp. red.). W związku z powyższym Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty wysłał pismo do organu prowadzącego przedszkole z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. W wyniku podjętych czynności sprawdzających p.o. dyrektorowi przedszkola wydano zalecenia w zakresie zapewnienia dzieciom uczęszczającym do przedszkola miejsca w tej placówce, pod warunkiem złożenia przez rodziców tych dzieci deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w wyżej wymienionym przedszkolu

 

 

- informuje Krzysztof Marek Nowacki, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

 


Przypomnijmy. O Przedszkolu nr 8 w Elblągu głośno zrobiło się w lutym, po informacji władz miasta o zawieszeniu rekrutacji do tej placówki. Tłumaczono to złym stanem technicznym zabytkowego budynku, w którym mieście się przedszkole. Przeciw takim działaniom zaprotestowali rodzice uczęszczających tam dzieci, obawiając się likwidacji "ósemki". Jak przekonywali, o konieczności remontu widziano od lat (w 2016 roku straż pożarna wydała o decyzję o konieczności dostosowania budynku do wymogów przepisów ppoż., rodzice dotarli również do uchwały rady miejskiej z 1994 roku w sprawie likwidacji przedszkola) i nic przez ten czas nie zrobiono. 

 


 
Rozmowy obu stron nie przyniosły kompromisu. Na drugim spotkaniu ze strony Ratusza padła deklaracja, że Miasto podejmie starania o dofinansowanie modernizacji obiektu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Jednocześnie prezydent Elbląga Witold Wróblewski, podczas konferencji prasowej, podkreślał, że nie ma planu likwidacji placówki. To jednak nie uspokoiło protestujących. Ostatecznie rekrutację wstrzymano, rodzice przedszkolaków podjęli decyzję o pozostawieniu swoich pociech w Przedszkolu nr 8. Losy "ósemki" najpewniej są uzależnione od tego, czy uda się pozyskać pieniądze na jej remont. Nabór wniosków do programu przedłużono do 31 marca, po tym czasie dowiemy się, czy ten dotyczący Przedszkola nr 8 został pozytywnie oceniony.

 

 

Jednocześnie informuję, że sprawa rekrutacji dzieci do Przedszkola nr 8 w Elblągu będzie przedmiotem zainteresowania Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

 

- dodaje Krzysztof Marek Nowacki
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ :(
  Poniedziałek, 13.03

  Hmm, a dlaczego to dyrektor placówki misiał się tłumaczyć?

 2. 2
  +14
  ~ Absolwentka
  Poniedziałek, 13.03

  "Góra" robi zamęt a p.o. dyrektora musi się tłumaczyć, tak jakby to była decyzja tej Pani... no kpina jakaś...

 3. 3
  +20
  ~ Ola
  Poniedziałek, 13.03

  Ja w ogóle przestaje ogarniać temat tego przedszkola. Jestem za tym aby to nie likwidować ale w końcu kto i kiedy zrobi ten remont ? Rekrutacja ma sie odbyc ale ze dzieci będą w miejscu które jest niebezpieczne nikt nie wezmie odpowiedzialności.

 4. 4
  +14
  ~ Kolejny Kozioł ofiarny
  Poniedziałek, 13.03

  Znowu będzie Kozioł ofiarny, a wszyscy wiedzą kto bezczelnie zawinił!

 5. 5
  +8
  ~ Baleron
  Poniedziałek, 13.03

  Będzie jak z izba wytrzeźwień, tzw. Pogotowiem Socjalnym na Krolewieckiej. Wróbel przedszkole zlikwiduje, budynek okazyjnie sprzeda zapewne a potem...tylko, że nie będzie wtedy czego odtwarzać, reaktywować.

 6. 6
  +10
  ~ Kupa publicznego wstydu
  Poniedziałek, 13.03

  To kto kłamał publicznie a kto mówił prawdę? Z 2 strony i tak totalna kompromitacja i zwalanie winy ! Takie to tu normalne ze az banalne! Tylko kto zachował wlasną godność a kto dał się pubicznie upokorzyc i spoliczkować ? Odpowiedź jest oczywista!

 7. 7
  +9
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 13.03

  Do tej pory Kuratorium Oświaty chyba spało..... nie wiedziało o wstrzymaniu rekrutacji na kolejny rok szkolny ?

 8. 8
  --6
  ~ Rodzic trójki potworów
  Poniedziałek, 13.03

  Zamknąć w cholerę, skoro miasto zapewnia miejsca w innych przedszkolach to o co chodzi? Chyba tylko o lenistwo rodziców.

 9. 9
  +7
  ~ A co z bezpieczeństwem?
  Poniedziałek, 13.03

  A co z bezpieczeństwem?

 10. 10
  +10
  ~ śmiech i kpina
  Poniedziałek, 13.03

  łajno się wylało i im port się marzy!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8453750610352