Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Nie tylko Przedszkole nr 8, w podobnej sytuacji są inne placówki. "Władze miasta nie zrobiły nic..."

29.03.2023, 16:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nie tylko Przedszkole nr 8, w podobnej sytuacji są inne placówki. "Władze miasta nie zrobiły nic..."
Fot. Paweł Friedrich

Wszyscy zdają sobie sprawę, że pan prezydent po cichu chce wygasić przedszkole, czyli tym samym je zlikwidować. Determinacja rodziców, aby uratować to przedszkole, jest godna pochwały i wsparcia. Z naszej strony to wsparcie będzie. Ma nadzieję, że przyjdzie refleksja u włodarza miasta, że nie zostanie zrealizowany plan, polegający na tym, że przedszkole zostanie wygaszone, a budynek sprzedany. Na to zgody nie ma - mówi wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka, dziś (29 marca) podczas konferencji w Elblągu. 

 

 


Wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwka i wicewojewoda warmińsko-mazurski Piotr Opaczewski wracają do tematu Przedszkola nr 8. W środę (29 marca) po południu spotkali się z dziennikarzami w tej sprawie. To reakcja na informacje, które pojawiły się w mediach społecznościowych. 

 

 

- Dziś Jawny Elbląg opublikował decyzje straży pożarnej, dotyczące zagrożenia pożarowego również w dwóch innych przedszkolach. Okazuje się, że nie tylko Przedszkole nr 8 ma taką sytuację, ale również Przedszkole nr 5 i Przedszkole nr 15. To są decyzje z 2015,2016 roku. Od tego czasu w tych trzech placówkach władze miasta praktycznie nie zrobiły nic, aby tę sytuację naprawić. To są naprawdę niewielkie środki, aby doprowadzić te budynki przynajmniej do bezpiecznego stanu - mówił wicewojewoda Piotr Opaczewski. 

 

 

Jesteśmy w tym samym miejscu, co miesiąc, dwa miesiące temu. Pan prezydent Wróblewski nic nie zrobił w tym zakresie. Jesteśmy na etapie wygaszania Przedszkola nr 8. Mimo heroicznych działań i dużej determinacji kochających rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci, najmłodsi elblążanie czuli się bezpiecznie, mieli fachową opiekę, a taką znajdują w Przedszkolu nr 8. Jesteśmy w sytuacji kiedy pan prezydent Wróblewski, dyrektor Sowicka (dyrektorka departamentu edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu - przyp. red.) i cała koalicja zajmująca się edukacją wygasza Przedszkole nr 8. Żądamy, chciałby, żeby to wyraźnie wybrzmiało, aby pan prezydent Wróblewski wznowił rekrutację do Przedszkola nr 8, a także, aby na czas remontu tego budynku przeniósł wszystkich - zarówno dzieci, jak i pracowników - do jednego obiektu. Z uporem maniaka będziemy się tej sprawie przyglądać. Rzeczą kuriozalną jest, że wszyscy sobie dali radę, jeśli chodzi o podobne zastrzeżenia dotyczące kwestii przeciwpożarowych, tylko pan prezydent Wróblewski, pani dyrektor Sowicka nie dali sobie z tym rady

 

 - podkreślał Andrzej Śliwka. 

 

Wicewojewoda podczas konferencji przytoczył również informacje, opublikowane na fanpage'u Jawnego Elbląga, a dotyczące innych przedszkoli, co do których straż pożarna również wydała decyzję o dostosowaniu obiektów do przepisów ppoż.  

 

 

- W przedszkolu nr przy ul. Mielczarskiego, była taka sama decyzja, tam został wybudowany nowy obiekt, więc temat został załatwiony. Przedszkole Niepubliczne Piekarczyk w Elblągu - usunięto nieprawidłowości. Przedszkole nr 1 i nr 2 w Pasłęku - usunięto nieprawidłowości. Przedszkole w Młynarach - wybudowano nowy obiekt, Przedszkole w Rychlikach - uworzono oddział przedszkolny przy szkole podstawowej. Tylko w Elblągu, władze ten temat w jakiś sposób i z jakiegoś powodu zaniedbały. Tu nie ma mowy o skrzypiących schodach, czy obdrapanych ścianach, to jest kwestia bezpieczeństwa dzieci. To jest trochę przerażające, w jaki sposób władze miasta do tego podeszły. Chcieliśmy tą konferencją pokazać państwu, że to jest systemowe zaniedbanie ze strony władz miasta - podkreślił wicewojewoda.

 

 

Apelujemy do pana prezydenta Wróblewskiego, aby skoro nie potrafi zarządzać finansami miasta, skoro nie daje sobie rady w kwestiach związanych z tym, aby wygospodarować środki w budżecie, żeby aplikował i pozyskiwał środki zewnętrzne. Poza Przedszkolem nr 8 pojawia się żywo temat związany z boiskiem przy Szkole Podstawowej nr 23. To taki kolejny przykład, że coś, co jest blisko, jest jednak daleko. Z okien Ratusza widać ten obiekt, pan prezydent i osoby odpowiedzialne za edukację doprowadziły do absolutnego zapuszczenia tego boiska, są środki, są możliwości - pan minister Bortniczuk ostatnio wyraźnie mówił o tym, żeby otwierać się na program, o wspaniałej dla elblążan nazwie, Olimpia, gdzie jest możliwość składania wniosków pod te projekty i poszukiwania finansowania. Wychodzenie z założenia, że z nikim nie rozmawiam, olewam rodziców, nie słucham ich, nie słucham również nauczycieli, nie słucham urzędników, nie jest najlepszą drogą. Apeluję do pana prezydenta, żeby zamiast tej małostkowości, wsłuchiwał się w te głosy

 

- dodał Andrzej Śliwka. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Karolina Zawadzka z UM ona zajmuje sie sprawami szkol
  Środa, 29.03

  moze.cos zdziałać? Czy tylko stołek zajmuje

 2. 2
  --2
  ~ Fa
  Środa, 29.03

  Panowie dosyć tej obłudy - też działacie w imię zasady im gorzej tym lepiej. Jak mogliście pomóc grupie referendalnej w zbieraniu podpisów i przerwania rządów Wróblewskiego , to staliście z boku co więcej wydaliście jako radni Pisu stanowisko, że to nie ma sensu bo do wyborów już blisko - nie chodziło wam wtedy o Elbląg tylko o stołki w radzie. Teraz obłudnie wylewacie krokodyle łezki jak to wam Elbląga szkoda. Wstydźcie się tej obłudnej retoryki - wyrachowanej nie na Elbląg ale na wasze gierki wyborcze - chcecie zbierać punkty sondażowe. To i tak Wam nie pomoże bo podobnie jak PEŁO nie macie programu dla Elbląga i tyko na krytyce się kreujecie. Zróbcie coś dla tego miasta bo macie władzę a nie krytyka i rojenia o IV porcie który nie zarobi na swoje utrzymanie. Ot wasz cały potencjał.

 3. 3
  +3
  ~ Do Karola
  Środa, 29.03

  To teraz pozna bo czas na kogoś nowego i mlodego ! Elokwentnego i inteligentnego! Z przyjemną aparycją i wysoką kulturą osobistą! Czas na potężne zmiany!

 4. 4
  +20
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 29.03

  Co na to Departament Edukacji ......., kto to wszystko nadzoruje ??

 5. 5
  +21
  ~ Podejzliwy
  Środa, 29.03

  Sprawdzic , komu Wielki Qrak chce sprzedać zabyykowy obiekt i od kogo dostał lub dostanie prezent za to .

 6. 6
  +20
  ~ Wielki Qurak pinindzy ni ma ma to
  Środa, 29.03

  On ma pieniądze na pomniki dla Marysi

 7. 7
  +14
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 29.03

  Kiedy dymisja tej od edukacji po Joczu to kolejne jedyne rozwiązanie w takiej sytuacji prawda?

 8. 8
  --8
  ~ Zdumiony
  Środa, 29.03

  Pisiory miały w Elblagu juz swojego wlodarza i co on zrobił? Co pis zrobił dla Elblaga?! Nic tylko rzuca kłody pod nogi. Kanał E_g należy do E_g i nigdy nie będzie prywatnym folwarkiem popleczników z pisu.

 9. 9
  +2
  ~ lucjan
  Środa, 29.03

  ~ Do Karola - to startuj !

 10. 10
  --7
  ~ Lucyna
  Środa, 29.03

  Czy codzienne konferencje prasowe w Elblągu to zakres obowiązków wojewody i ministra ? Chyba ,że część wydziałów Urzędu Wojewódzkiego wraca do Elblaga ,a niektóre ministerstwa z Warszawy idą na prowincję , jak obiecywał przed wyborami parę lat temu PiS , argumentując , że podobnie rozwiązania są w Niemczech .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2047238349915