Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Posłanka Barbara Nowacka z wizytą w Elblągu. „W temacie spraw kobiet dzieje się bardzo wiele”

27.06.2022, 21:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Posłanka Barbara Nowacka z wizytą w Elblągu. „W temacie spraw kobiet dzieje się bardzo wiele”
Fot. Paweł Friedrich

Barbara Nowacka przyjechała do Elbląga w odpowiedzi na zaproszenie Elżbiety Gelert. Posłanki Koalicji Obywatelskiej spotkały się dziś (27 czerwca) w Ratuszu Staromiejskim z mieszkańcami naszego miasta, by porozmawiać o „Sprawach Kobiet”.

- Warto często mówić o sprawach kobiet. Te tematy są bardzo bliskie posłance Barbarze Nowackiej. To między innymi im chciałybyśmy poświęcić dzisiejsze spotkanie – mówiła Elżbieta Gelert podczas zwołanej przed spotkaniem konferencji prasowej.

Barbara Nowacka przyznała, że do Elbląga przyjechała w ramach tysiąca spotkań. - Polityka to nie tylko Sejm i prace legislacyjne czy prace w komisjach, ale przede wszystkim spotkania z ludźmi. Koniec roku szkolnego to idealny czas, żeby rozmawiać – stwierdziła posłanka.
 

W temacie spraw kobiet dzieje się bardzo wiele. Temat praw kobiet to całe spektrum – od opieki zdrowotnej, poprzez prawa reprodukcyjne, po kwestie wynagrodzenia czy spokojnej, bezpiecznej starości

– wymieniała Barbara Nowacka.


Podczas spotkania w Ratuszu omawiane były m.in. kwestie bieżące – kryzys gospodarczy, rosnąca inflacja. - Koalicja Obywatelska jest przygotowana do pozytywnych rozwiązań, do konkretów. To będzie też nasza propozycja rozmowy – żeby zająć się tym, co Polskę czeka, a wszyscy wiemy, że jest nie najlepiej – stwierdziła posłanka.

W czwartkowym głosowaniu w Sejmie odrzucony został w pierwszym czytaniu obywatelski projekt ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży, zakładający m.in. prawo do aborcji do 12. tygodnia ciąży. - Byliśmy zwolennikami prac nad tym projektem – podkreśliła Barbara Nowacka. - Polki boją się zachodzić w ciąże. Widać, że rok po roku spada dzietność w Polsce, a to nie jest dobre zjawisko. Polki czują się w swoim państwie gorzej traktowane.

Koalicja Obywatelska składa się z czterech partii - Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Inicjatywy Polska oraz Partii Zieloni. - Każdy z nas ma trochę inne propozycję, ale nad tymi propozycjami trzeba pracować w Parlamencie – stwierdziła Barbara Nowacka.
 

Jesteśmy oburzeni, że PiS pomimo deklaracji procedowania projektów obywatelskich nie zdecydował się, aby dać szansę temu projektowi. Widzieliśmy, jak projekty złe, nieludzkie, niezgodne z Konstytucją bardzo często chcieli procedować. Ten projekt obywatelski zasługiwał dokładnie na to samo

– podkreśliła Barbara Nowacka.

 

Jeśli projekt obywatelski zdobył potrzebne podpisy wśród społeczeństwa to znaczy, że dla danego społeczeństwa jest on potrzebny i ważny i należałoby nad nim dyskutować. Inną kwestią jest to jak ta dyskusja by przebiegała, ale na dzień dzisiejszy niestety nie udało się nam doprowadzić do tego, aby w warunkach Parlamentu moglibyśmy dyskutować nad tym projektem

– dodała Elżbieta Gelert.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Ciekawy
  Poniedziałek, 27.06

  No i pogadały i cóż z tej pogadanki?

 2. 2
  --3
  ~ BoTak!
  Poniedziałek, 27.06

  Do Ciekawy. A ty cos tam poklikales na klawiaturze i zamieściłeś taki a nie inny komentarz i też mam wrażenie, że na nic to się nie przekłada.

 3. 3
  +13
  ~ Ttt
  Wtorek, 28.06

  Wielka posłanka która nic nie robi tylko jątrzy i papla głupoty. A dostała się do sejmu tylko dzięki katastrofie smoleńskiej jak wiele innych osób z rodzin poszkodowanych

 4. 4
  +13
  ~ Paranoja
  Wtorek, 28.06

  A Gelert bierze ponad 33 tysiące pensji miesięcznie i może wziełaby się za szpital bo bajzel jest i za rehabilitację dzienną

 5. 5
  +6
  ~ Paranoja
  Wtorek, 28.06

  A Gelert bierze ponad 33 tysiące pensji miesięcznie i może wziełaby się za szpital bo bajzel jest i za rehabilitację dzienną

 6. 6
  +18
  ~ Masakra
  Wtorek, 28.06

  Ale tupet. Jedna nic nie robiąca posłanka przywiozła drugą nic nie robiącą posłanke. I odstawiają kabarecik.

 7. 7
  +8
  ~ I co
  Wtorek, 28.06

  Moze wezmą się obie do pracy ale prawdziwej. Dobtze ze P O i PSL i SLD już nie rządzą w Polsce bo byśmy zdychali pracując dożywotnio.

 8. 8
  +2
  ~ Chester
  Wtorek, 28.06

  Wielbiciele mlaskacza w dwóch różnych butach już ujadają

 9. 9
  +19
  ~ Farsa
  Wtorek, 28.06

  A co pani posel Gelert zrobila dla kobiet przez tyle lat? Wyborcy mogą sobie odpowiedzieć!

 10. 10
  +8
  ~ hey yu
  Wtorek, 28.06

  I jeszcze pgr

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.5382499694824