Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Za chwilę mieszkańcy będą pytali gdzie jest komunikacja miejska, pomoc społeczna, co z edukacją”

17.08.2021, 17:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Za chwilę mieszkańcy będą pytali gdzie jest komunikacja miejska, pomoc społeczna, co z edukacją”
Fot. Adrian Sajko
Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej chcą rozmawiać z mieszkańcami różnych miast. Dziś (17.08.) politycy zawitali do Elbląga. - Chcemy budować lepszą Polskę, lepszą demokracje, silniejszy samorząd, praworządny kraj, który będzie służył Polakom – mówił senator Jerzy Wcisła podczas zorganizowanej konferencji prasowej.
 
W spotkaniu z mediami udział wzięli m.in. senator Sławomir Rybicki, posłanka Małgorzata Chmiel, poseł Maciej Lasek, poseł Piotr Adamowicz oraz wiceprezydent Elbląga Michał Missan.
 
- Mamy dość doświadczenia, by wiedzieć, że wizje tego, co dla Polski jest najlepsze są bardzo różne. Inaczej o najlepszej Polsce mówią rolnicy, inaczej mieszkańcy dużych miast, inaczej takich miast jak Elbląg – stwierdził Jerzy Wcisła. - Dlatego senatorowie z różnych miast jeżdżą do innych miastem, by z nimi porozmawiać o wizji najlepszej Polski i z tym doświadczeniem będziemy budować program na Polskę spełniającą nasze oczekiwania.
 
Wiceprezydent Elbląga zaznaczył, że w zeszłym roku z budżetu Miasta ubyło ok. 100 mln zł. - W tej chwili mówi się o „Polskim Ładzie” i tu apel do parlamentarzystów, aby do tego nie dopuścili – podkreślił Michał Missan. - Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich opracowały kalkulator, który wylicza straty w samorządzie jeżeli zostanie wprowadzony „Polski Ład”.
 
 
W przypadku Elbląga jest to minus 43 mln zł, czyli prawie 150 mln zł wyparuje nam z budżetu i za chwilę mieszkańcy będą pytali gdzie jest komunikacja miejska, gdzie jest pomoc społeczna, co z edukacją. Musimy myśleć o przyszłości
 
– dodał Michał Missan.
 
- W przypadku Gdańska to 250 mln zł w ciągu roku. W przypadku Warszawy to 1,5 miliarda. O tych pieniądzach mówimy. To są pieniądze podatników, które trafią do budżetu centralnego – zaznaczył Piotr Adamowicz.
 
 
„Polski Ład” to jest ograbianie samorządów z pieniędzy. To spowoduje, że będzie mniej mieszkań socjalnych. Wszyscy wiemy, że zapowiadane szumnie „Mieszkanie Plus” stało się klapą. O kolejnych rzeczach nie będę mówiła
 
– mówił Małgorzata Chmiel.
 
- Przyszłość to są wyzwania cywilizacyjne. To wyzwanie, na które obecnie sprawujący władzę nie mają propozycji dla Polaków – dodał Sławomir Rybicki
 
O godz. 11:30 parlamentarzyści przeszli się po Starym Mieście, aby porozmawiać z elblążanami o ich pomysłach na "lepszą Polskę". O godz. 14.00 na podobny spacer wybrali się do Pasłęka, a następnie do Braniewa.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +39
  ~ Głos Ludu
  Wtorek, 17.08

  Pytam, gdzie jest neurologia?...

 2. 2
  +37
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 17.08

  Gdzie ci mieszkańcy? Czy oprócz dziennikarzy byli jeszcze jacyś inni uczestnicy spotkania z reprezentacją Koalicji Obywatelskiej?

 3. 3
  +29
  ~ Maz
  Wtorek, 17.08

  Stoja przy Piekarczyku a ja się pytam czy potarliscie jego nosek aby spełniły się wasze marzenia?

 4. 4
  +31
  ~ Ha, Ha, Ha
  Wtorek, 17.08

  A kiedy zajmiecie się EPECem i obiecanymi obniżkami cen ciepła bo są tylko podwyżki.?

 5. 5
  +22
  ~ obserwator zdarzeń
  Wtorek, 17.08

  Tak porozmawiajmy o ciepełku. Co w temacie macie do powiedzenia?

 6. 6
  +32
  ~ :)
  Wtorek, 17.08

  Pani Gelert niech się zajmie zamykanymi oddziałami szpitala a nie polityką

 7. 7
  +35
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 17.08

  Po 8 latach rządzenia pytacie ludzi jaki mają pomysł na Polskę? To szyderczy żarcik? Dobrze ze ludzie nie przyszli bo mają własną godność którą wy podeptaliście a teraz arogancko i kłamliwie przekłamujecie fakty stosując się do berlińskich instrukcji. Dlaczego nie pytaliście ludzi o wiek emerytalny obiecując w kampanii wyborczej że go nie podniesiecie a podnieśliście? Dlaczego nie pytaliście ludzi gdy zawłaszczaliście ich pieniądze z OFE? Dlaczego nie pytaliście ludzi gdy wybieraliście sędziów na zapas? dlaczego nie pytaliście ludzi gdy podpisywaliście deklaracje terezińską? Dlaczego, dlaczego dlaczego? Po co teraz pytacie skoro macie zerową wiarygodność zerową. Najpierw rachunek sumienia, magiczne słowo przepraszam i pokuta. - dopiero wtedy można spojrzeć w oczy ludziom.

 8. 8
  +26
  ~ Ahmed
  Wtorek, 17.08

  Chyba tylko oblakany wam uwierz,y leśne dziady dosłownie wystarczy spojrzeć

 9. 9
  +19
  ~ ????
  Wtorek, 17.08

  Ja mam nadzieję ze niektorzy byli dzis na urlopie aby móc spacerować po Starówce bo chyba kodeks pracy dotyczy kazdego?

 10. 10
  +17
  ~ POwskie scierwo!!!
  Wtorek, 17.08

  Do baby w łączach, za likwidację neurologii, ja Ci babo w łączach nie datuje. Spotkamy się w sądzie!!! Dość robienia ludzi w h...ieidowanka oddziału pod pretekstem braku personelu, zaraz oddział wewnętrzny poleci bo nie ma pieniędzy. Ale kriwa w kaczka h na wybory pie kaxki znajdzie, nie?! No to poczekaj...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.