Czwartek, 6.08.2020, Imieniny: Slawa, Jakub, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator Jerzy Wcisła: Polacy uświadomili sobie, że kartka wyborcza ma wielką siłę

12.07.2020, 23:35:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Jerzy Wcisła: Polacy uświadomili sobie, że kartka wyborcza ma wielką siłę
Fot. Adrian Sajko
- Wyniki pokazują to, co pokazywały sondaże w ostatnim okresie, że wyniki Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego będą bardzo porównywalne i tak dokładnie jest - mówił senator Jerzy Wcisła, w biurze którego odbył się wieczór wyborczy Platformy Obywatelskiej w Elblągu.
 
Według sondażu exit poll przeprowadzonego przez Ipsos wybory prezydenckie najprawdopodobniej wygrał Andrzej Duda, który zdobył 50,4 proc. głosów. Różnica między kandydatami jest jednak niewielka, bo Rafał Trzaskowski, według sondażu, zdobył 49,6 proc. głosów.
 
 
Jest leciutka sygnalizacja, że Andrzej Duda ma trochę lepszy wynik, ale Ipsos robił badania w Polsce, a nie zagranicą. Spodziewamy się ok. 500 tysięcy głosów zza granicy. Większość to są głosy z Europy, a Europa będzie głosowała raczej na Rafała Trzaskowskiego niż na Andrzeja Dudę. To może być 1,5 procenta głosów
 
- stwierdził Jerzy Wcisła.
 
Margines błędu przy sondażu exit poll wynosi 2 punkty procentowe. - Przy takiej niewielkiej różnicy głosy spoza Polski mogą zadecydować - dodał Jerzy Wcisła. - Przed chwilą dostałem informację z Francji, że ich karty nie dotarły w odpowiednie miejsce, nikt ich nie odebrał i będą skłali protesty. To też może być czynnik współdecydujący o wyniku.
 
 
Bardzo się cieszę, że na Warmii i Mazurach Rafał Trzaskowski prawdopodobnie wygrał. Tu jest różnica ok. 3 punktów, więc bardzo realne jest to zwycięstwo. Mimo, że pod sam koniec kampanii wyborczej zarzucano Rafałowi Trzaskowskiemu nieprawdziwe rzeczy dotyczące Elbląga. Ale ludzie nie wierzą już w takie bajki
 
- stwierdził senator PO.
 
Nastroje uczestników wieczoru wyborczego PO tuż po 21.00 były pełne optymizmu. - Pierwsza moja konkluzja brzmi tak: ile jeszcze Polacy wytrzymają politykę dzielenia narodu. Jeżeli PiS i Andrzej Duda miałby wygrać to wygra taka polityka - podkreślił Jerzy Wcisła. - Czekam na ten moment, gdy ludzie będą mieli tego dość i będą chcieli stanowić wspólnotę.
 
- Jako pierwsze znane będą wyniki z poszczególnych, małych komitetów. Mamy świadomość, że tam będzie raczej przewaga Andrzeja Dudy. Wyniki cząstkowe będą wynikami troszkę wypaczonymi. Nie będą pokazywały tendencji. Liczę, że ostateczne wyniki będą pozytywne - mówił Jerzy Wcisła.
 
Senator PO stwierdził, że niespełna 1 procent różnicy to nie wynik wskazujący zwycięzcę. - Jestem przekonany, że jest wiele czynników, które mogą pokazać, że te wybory wygrał jednak Rafał Trzaskowski - dodał Jerzy Wcisła.
 
Z badań exit poll wynika, że frekwencja w II turze wyniosła 68,9 proc. - Wysoka frekwencja w tych wyborach jest wyraźnym zwycięstwem Polaków. W reszcie Polacy uświadomili sobie, że kartka wyborcza ma wielką siłę. Jeżeli chcemy obronić demokrację musimy brać w nich udział. To jest wielki sukces tych wyborów.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ o nie
  Niedziela, 12.07

  Bleee Patrzec się na nich nie da

 2. 2
  +14
  ~ Barbi
  Poniedziałek, 13.07

  Co tam robi P Dyrektor pracujący w spółce miejskiej EPEC czy nie powinien być apolityczny i nie mieszać się do polityki skoro sprawuje funkcje Dyrektora spółki miejskiej to nie powinien mieszać się do polityki co o tym sadzą drodzy Elblażanie ???

 3. 3
  +9
  pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 13.07

  Barbi... jest tak apolityczny , jak prezydent miasta , Zawsze stratuje ze swojego komitetu wyborczego . A co później się dzieje , jak wygrywa ?? Wice z SLD , on sam z PSL i oczywiście koalicja z PO . Kto pociąga za sznurki w Elblągu , TO ..widać ??

 4. 4
  --2
  ~ Do barbi
  Poniedziałek, 13.07

  Tadek ty durniu każdy wie ze ty to piszesz niedojdo , jak tam piekarz co żonę lał jak chlał

 5. 5
  --5
  ~ Do,Tadeusz
  Poniedziałek, 13.07

  ....jest tak piosenka grzybiarzy ...kiedyś Cię znajdę ...znasz ją pajacu

 6. 6
  +5
  ~ Janos
  Poniedziałek, 13.07

  Porozumienie Oszustów i ich zwolennicy pokazali w tych wyborach tyle nienawiści, że strach będzie wychodzić na ulicę. Niebawem prawdopodobnie pojawią się bojówki finansowane przez TVN

 7. 7
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 13.07

  Dodam jeszcze, a pisałem o tym, na info przed wyborami, że Duda wygra 370 tys głosów....kolejny raz wygrałem zakład! A wy dalej chłopcy i panienki bawcie się w politykę. Realne poparcie PO to 27% reszta do na przekór, złość PIS ale przypomnę to wy twierdziliście, że Bronek nie ma z kim przegrać prawda?

 8. 8
  +9
  ~ Miki
  Poniedziałek, 13.07

  Sami spece za 5 zł/h i 1,60 waloryzacji.

 9. 9
  +11
  ~ pasata
  Poniedziałek, 13.07

  patrzeć już na nich nie można, leniwy Wcisła i dyrektorka szpitala co miesięcznie bierze aż 23 tysiące zł

 10. 10
  +4
  ~ Rafi
  Poniedziałek, 13.07

  Wam już dziekujemy polskie trolle

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.