Poniedziałek, 6.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Dziś Energa informuje, że nie akceptuje ostatecznie modelu. Dyskusja z radnymi stała się bezprzedmiotowa”

14.11.2019, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Dziś Energa informuje, że nie akceptuje ostatecznie modelu. Dyskusja z radnymi stała się bezprzedmiotowa”
Fot. Ryszard Biel
Podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej miał zostać zaprezentowany docelowy model zaopatrzenia Miasta w energię cieplną. Radni mieli przeprowadzić dyskusję na temat proponowanego modelu. Tuż przed rozpoczęciem się sesji Prezydent Elbląga Witold Wróblewski złożył wniosek o odwołanie sesji, po czym zwołał konferencję prasową, na której wyjaśnił, dlaczego musiał to zrobić.
 
Prezydent zapewnił, że podczas spotykania, które miało miejsce 29 października br. przedstawiciele Energi zostali poinformowani o terminie sesji nadzwyczajnej. - Byłem wtedy już po rozmowie z Przewodniczącym Rady, który wyraził akceptację, aby sesja odbyła się 14 listopada. Taką datę podałem więc na spotkaniu 29 października. Dziś, dokładnie o godz. 8.35 kurier przyniósł pismo z prezentacją Energi Kogeneracja. Z treści pisma wynika, że Zarząd wstępnie zaakceptował model, ale to nie jest wersja ostateczna – zaznaczył Witold Wróblewski.
 
- Rozmawialiśmy o tym, że musi być model docelowy zaopatrzenia Miasta w ciepło obejmujący Energę, ale i EPEC. Dla mnie podstawą jest prezentacja Radzie docelowego modelu wyjaśniającego, jak ma wyglądać system zaopatrzenia Miasta w ciepło z prezentacją, jak będziemy dochodzili do tego modelu – podkreślił Witold Wróblewski.
 
Prezydent Elbląga zaznaczył, że opracowany model jest projektem autorskim spółki Energa Kogeneracja. - To nie prezydent powinien prezentować materiał spółki, jak to docelowo ma wyglądać, tylko powinna to zaprezentować spółka. Skoro ten model jest zaakceptowany wstępnie, a nie ostatecznie to uważam, że ta dyskusja, która miała dzisiaj się odbyć z radnymi staje się bezprzedmiotowa – mówił.
 
 
Jeżeli za dwa tygodnie autor powie, że widzi to inaczej to nie uważam, żeby ten model mógł być teraz publicznie przedstawiany skoro może ulec zmianie. Dlatego wycofałem wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej. W tej chwili czekam na informację o gotowości materiału do prezentacji, który zostanie zaakceptowany przez Zarząd Energi
 
– dodał Witold Wróblewski.
 
 
Dyskusja nad modelem ma się odbyć w innym terminie. - Mam nadzieję, że w niedługim czasie otrzymam informację, że spółka ma zaakceptowany model i możemy już o nim rozmawiać. Wtedy poproszę pana Przewodniczącego RM o zwołanie sesji – dodał Witold Wróblewski.
 
Jak Prezydent odbiera termin złożenia przez Zarząd Energi pisma z informacją o tym, że model nie został ostatecznie zaakceptowany? - Nie uznaje spiskowej teorii dziejów. Jestem tylko zdziwiony. Spółka chciała, aby jak najszybciej ten model został przyjęty, a jeśli nawet coś się pojawiło, to powinni nas o tym poinformować wcześniej, a nie dziś o godz. 8.30, gdy o godz. 10.00 jest sesja- zauważył Witold Wróblewski.
 
 
Wczoraj rozmawiałem z prezesem (Energa Kogeneracja -przyp.red.) Michałem Wawrynem, który podtrzymuje to wszystko. Fakt, że dzisiaj pisze, że jest to przyjęte warunkowo, więc widocznie nie ma mandatu do tego, żeby przedstawić model jako model docelowy. My to rozumiemy. Poczekamy aż dyrekcja Energi przyklepie to ostatecznie. W piśmie informują, że zależy im na tym, żeby podjąć tę decyzję do 30 listopada br. Dzisiaj będziemy rozmawiać o tym, kiedy będą gotowi, aby zaprezentować model. Jestem przekonany, że do 30 listopada jest możliwe i przedstawienie modelu zaakceptowanego przez dyrekcję Energi i zaakceptowanie go przez Radę i dopiero wtedy podpiszemy wieloletnią umowę
 
– mówił Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ henio
  Czwartek, 14.11

  zamiast pilnować ważnych spraw dla miasta to on lata z seniorami parzyć ziółka, i do tego jeszcze jego dwie pracownice, i to w godzinach pracy

 2. 2
  +15
  ~ Wawryn na prezydenta
  Czwartek, 14.11

  Dziwny język i zwyczaje choć bardzo obecne w UM od 5 lat. To Pan Wawryn jest prezydentem Elbląga? Pan Wawryn cudownie pozwolił Arnoldowi Boczkowi wypróżnić się w kibelku Ferdka i Paździocha. Jak to - Energa jako komiwojażer przybywa do UM na prezentację? Ziół? Energa opracowanie przedstawia miejskim ekspertom, toczy się dyskusja, pracują komisje i uzgodniony projekt przedstawia się RM która go zatwierdza bądź nie. Ale smród ! Niczym z innowacji robotyzowanych. Biegajcie dalej parami jak z chorą prostatą, a nieszczęścia chodzą parami. A co z funduszami norweskimi? Kumple wzięli? Skończy się tak, że Energa będzie dostarczać ciepło z pominięciem epec, a stanie się tak na prośbę Wróblewskiego gdy zmarznięci mieszkańcy otoczą ratusz. Doczekacie się podziękowania . Elektoracie kww wstydź się.

 3. 3
  +13
  ~ wstyd
  Czwartek, 14.11

  Polskie Wody znalazły minoga. Energa nie da ciepła, UE nie daje funduszy. Tylko Wróblewski i jego dwór tyra aż puchnie i nie mieści się w fotelu. Metoda dyktatury lub lenia - zawsze jest wróg. Mężczyzna wstydzi się tak płakać publicznie. Ale to musi być mężczyzna. Poprzedni rok kłócił się i obrażał Energę, bo kumplom płacił setki tysięcy zł za "opracowania", "projekty", ... . Teraz stoi pod ścianą, a nawet szczególnie w tym portalu , nie ma dnia aby "prezydent" się nie bawił w mieście. Teraz beczy jak chłoptaś dla którego nie ma miejsca na huśtawce. Wszystkiego można było się spodziewać ale nie impotencji. Okazało się , że nie tylko jest nagi ale wszystko wisi. Za wybranie na ten urząd elektoratowi minimum pracy dla niego się należy.

 4. 4
  +19
  ~ i na wieki wieków
  Czwartek, 14.11

  Pewien klasyk, wzór narodowy spoczywający na Wawelu, cieszący się wieloma pomnikami, nazwami ulic i skwerów, pozostawił po sobie głęboką myśl. Brzmi ona tak - cytuję: " Spieprzaj dziadu".

 5. 5
  +20
  ~ "Wam kury ..... .... "
  Czwartek, 14.11

  Radni i mieszkańcy powinni zapoznać się z "modelem" ze znaczącym wyprzedzeniem. To Miasto za niego odpowiada."Model" powinien stanąć na Komisjach RM. To nie EKO powinno zapraszać radnych na tą śmieszną sesję, lecz przewodn. rady zaprosić EKO i EPEC, aby odpowiadały na pytania i tłumaczyły się ze wszystkiego. To co jest - to wzajemny upadek Rady Miasta i Prezydenta. Rada tańczy , jak zagra EKO? Bzdury o tajemnicy zostawcie dla maluczkich. Od 2 lat wice Nowak ze szczegółami opowiadał o niedobrych propozycjach EKO do Umowy. A teraz tajemnica. Zaufano wam, a wy po prostu nie potraficie.

 6. 6
  +14
  ~ kiki
  Czwartek, 14.11

  Czy administrator ma świadomość że zatrudnieni przez niego "szefowie" robią mu złą robotę? Ale to nie oni ino włodarz będzie rozliczany przez mieszkańców.

 7. 7
  +16
  ~ Hott
  Czwartek, 14.11

  Po raz kolejny pytam się . Kto odpowiada za zaopatrzenie miasta w ciepło? Czy jest to temat nowy czy ok 10 letni? To bardzo ciekawe prezentacja dla Państwa radnych. Jest do grupa ludzi, którzy ciepłownictwem zajmują się od zawsze. Ich wiedza w tym zakresie jest przeogromna jak i Prezydentów oraz RN Epec. Dzięki tym wspaniałym Prezydentom , RN, Zarządowi oraz menagerom EPEC mamy to co mamy. Sukces goni sukces. Dobrze ,że mamy tak wspaniałych włodarzy.

 8. 8
  --5
  ~ Halina
  Czwartek, 14.11

  Ferdek, święta idą, okna trzeba umyć, a tu znowu w komputerze. W Internecie trzeba być sobą, chyba że... jest się chamem.

 9. 9
  +7
  ~ Pa
  Czwartek, 14.11

  Tym panom już dziękujemy czas na odwołanie P O i PSL i S L D nie nadają się.

 10. 10
  +7
  ~ do Haliny
  Czwartek, 14.11

  Zapatrzona w Czerepaka. Jesteś etatowcem. Oglądałaś film i wiesz kto to jest.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.