Piątek, 29.05.2020, Imieniny: Magdalena, Teodozja, Maria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Sesja nadzwyczajna odwołana! Przedstawiciele Energi nie przyjechali

14.11.2019, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sesja nadzwyczajna odwołana! Przedstawiciele Energi nie przyjechali
Fot. Ryszard Biel
Na dziś, 14 listopada, zwołano sesję nadzwyczajną. Miała ona być poświęcona tylko jednemu tematowi – ciepłownictwu w naszym mieście. Dlaczego sesja została odwołana tuż przed rozpoczęciem?
 
Podczas sesji miał zostać zaprezentowany docelowy model zaopatrzenia Miasta w energię cieplną. Radni mieli przeprowadzić dyskusję na temat proponowanego modelu.
 
Jedyny projekt uchwały w porządku obrad dotyczył stanowiska Rady Miejskiej w zakresie modelu zaopatrzenia Miasta w energię. Według projektu uchwały model ten powinien być oparty o konkretne założenia.
 
Są nimi wzrost wykorzystania paliw o niższej energii gazów cieplarnianych oraz innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego, wytwarzanie ciepła w wysokosprawnej kogeneracji, udział technologii odnawialnych źródeł energii w produkcji ciepła, uwzględnienie w planach dostaw ciepłą źródeł wykorzystujących termiczne przekształcanie odpadów, utrzymanie statusu efektywnego systemu ciepłowniczego i zapewnienie mieszkańcom dostaw ciepła w akceptowalnej cenie.
 
Okazało się jednak, że sesja musi zostać odwołana. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wyjaśnił powód, przez który musi złożyć wniosek o odwołanie sesji.
 
Dziś zmieniła nam się rzeczywistość. Od dłuższego czasu rozmawiamy z Energą o modelu docelowym. 29 października odbyło się spotykanie, na którym uzgodniliśmy prezentację modelu docelowego jeśli chodzi o EPEC. Dzisiaj o godz. 8.30 dostałem pismo z Energii. Zarząd Energii poinformował, że model nie do końca  jest zaakceptowany. (...) Dzisiaj napisali, że materiał jest warunkowo przyjęty, ale nie zaakceptowany przez szefów Energii
 
– informował Witold Wróblewski.
 
Na sesji nie pojawił się żaden przedstawiciel Energii.
 
Uważam, że ten materiał (model – przy.red.), jako opracowanie autorskie, powinien być przedstawiony przez Zarząd Energii. W piśmie prezes Energii informuje nas dzisiaj, że załączony materiał do pisma nie jest zaakceptowany ostatecznie, w związku z tym wycofuje wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji i proponuje zwołanie sesji w momencie, kiedy Zarząd Energia będzie miał zaakceptowany model
 
– podkreślił Witold Wróblewski
 
Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk poinformował zebranych, że wniosek Prezydenta o zwołanie sesji został wycofany, a dzisiejsza sesja zostaje odwołana.
 
Od razu zwołano konferencję prasową. Więcej na ten temat w kolejnym materiale.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ 112
  Czwartek, 14.11

  Kabaret trwa.

 2. 2
  +12
  ~ gdzie jest dno?
  Czwartek, 14.11

  Słyszycie - prezes Energii zgłasza wniosek o zwołanie RM i go odwołuje! Energa jest ponad miastem a władze miasta na postronku? Popatrzcie na minę czerepaka - jak zawsze "ja tutaj jestem". W tym wypadku popieram Energę i nie chce być Epecem. Tak się zarządza firmą, miastem, państwem - liczy się saldo a nie tańce z seniorami. Bez reformy spółek miejskich , a szczególnie Epec , nikt poważny nie da pieniędzy za minę czerepaka. Chociaż ktoś w praktyce pokazał czerepakom ich miejsce. A "radni" już policzyli kasę za wymachy ramion. Takie sprawy najpierw załatwiają fachowcy, powstaje protokół rozbieżności i można dyskutować. Antek się zbłaźnił - zwołał niezwoływalne, albo zwołał kozioł lub czerepak, bo rola Antka jest "wielka". Nie pamiętam takiego paszkwilu w mieście . A Castorama ma taczki.

 3. 3
  +16
  ~ super Energa
  Czwartek, 14.11

  A mówiłem kozłowi - nie bierz tyle ziół. Wziął i ma kolejne rozwolnienie. Facet był naczelnikiem strategii i rozwoju. Czuję ustawkę RM i kozła z Energą aby uzasadnić podwyżki. Przeziołował.

 4. 4
  +12
  ~ babka kiepska i listonosz
  Czwartek, 14.11

  Ale jaja! Jak mina tego kota na foto.

 5. 5
  +18
  ~ Hott
  Czwartek, 14.11

  Jeszcze raz pytam się . Kto odpowiada za zaopatrzenie miasta w ciepło? Czy jest to temat nowy czy ok 10 letni? To już całkowita kompromitacja tej władzy.

 6. 6
  +14
  ~ bezRadny
  Czwartek, 14.11

  Biedni Radni biorą na sesję dzień bezpłatnego urlopu, a tu Energa sobie w kulki leci!;( Śmierdzi mi to ustawką ze "sponsorowanym przez znajomych królika referendum+";) Zastanówmy się kto ma parcie na koryto, władzę totalną i nie ma zasad?;)

 7. 7
  +17
  ~ kiki
  Czwartek, 14.11

  A może by tak odwołać ... administratora?

 8. 8
  +14
  ~ Ryszard Klim
  Czwartek, 14.11

  Wprowadzenie EPEC-u , że coś będzie rozwijał, tak jak stwierdziłem , było fikcją. EPEC wobec "wejścia" w modernizacje za 30 mln nie jest w stanie podrapać się po plecach (przepraszam). Z ujemnym wynikiem finansowym ? Miało odciągnąć uwagę od kapitulacji wobec EKO. To efekt 5-letniego "wysiłku" umysłowego. Ktoś powinien zwrócić potężne pieniądze za użyte do pozorowania "koncepcje", "ekspertyzy", "panele", "narady". Nie będę się pastwił nad wyborczym słowem honoru. Honoru, godności, powagi, samorządności, przejrzystości, transparentności- nie było i nie ma. Drut kolczasty wokół zaścianka Elbląg ciągle jest, ale i on kiedyś skoroduje.

 9. 9
  +15
  ~ Tutejszy
  Czwartek, 14.11

  Zaopatrzenie miasta w ciepło to zadanie własne gminy, przerzucanie odpowiedzialności na dostawcę ciepła jest niepoważne. Mierny administrator bez wizji rozwoju miasta manipuluje opinią publiczną, manipuluje mieszkańcami Elbląga przerzucając odpowiedzialność za obecny stan rzeczy na Energę.

 10. 10
  +16
  ~ bezwstydnie drwi z mieszkańców
  Czwartek, 14.11

  Panie Ryszardzie Klim - szacunek, ale "oni" tego nie zrozumieją, bo brak jest przyzwoitości, której Pan nie wymienił. Oni są, są infantylni i uważają, że skoro dostali fotele to są najlepsi w mieście. To jest facet który zarządzał strategią i rozwojem za czasów prezydenta Słoniny. Aż boję się spytać - kto go uczył i wychowywał? Ponadto, to jest sesja RM, więc dlaczego nie Antek a ten strateg zwołuje (zwołała wg niego Energa) i tłumaczy odwołanie (wg niego odwołała Energa). Albo potrzebny jest na sali lekarz albo ktoś z obsługi aresztu, bo miara się przebiera. Wczoraj zioła a dzisiaj serwuje miastu paszkwil. Wobec takich umysłów elbląscy peeselowcy osiągnęli znakomity wynik wyborczy na Wiejską. Wiesiek na prezydenta !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.