Środa, 30.09.2020, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Temat: ciepłownictwo

08.11.2019, 21:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Temat: ciepłownictwo
W czwartek, 14 listopada, o godz. 10.00 odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. Poświęcona będzie ciepłownictwu w naszym mieście.
 
Podczas sesji zostanie zaprezentowany docelowy model zaopatrzenia Miasta w energię cieplną. Radni mają przeprowadzić dyskusję na temat proponowanego modelu.
 
W porządku obrad znalazło się rozpatrzenie jednego projektu uchwały dotyczący stanowiska Rady Miejskiej w zakresie modelu zaopatrzenia Miasta w energię. Według projektu uchwały model ten powinien być oparty o konkretne założenia.
 
Są nimi wzrost wykorzystania paliw o niższej energii gazów cieplarnianych oraz innych substancji szkodliwych dla środowiska naturalnego, wytwarzanie ciepła w wysokosprawnej kogeneracji, udział technologii odnawialnych źródeł energii w produkcji ciepła, uwzględnienie w planach dostaw ciepłą źródeł wykorzystujących termiczne przekształcanie odpadów, utrzymanie statusu efektywnego systemu ciepłowniczego i zapewnienie mieszkańcom dostaw ciepła w akceptowalnej cenie.
 
Jeśli radni przegłosują projekt uchwały realizacja zostanie powierzona Prezydentowi Elbląga Witoldowi Wróblewskiemu.
 
 
W związku z rosnącymi obostrzeniami i ograniczeniami związanymi z ochroną środowiska, w tym wysokimi kosztami opłat za emisję CO2 występującymi w przypadku wytwarzania ciepła w oparciu o węgiel, zachodzi potrzeba przeprowadzenia w elbląskim systemie ciepłowniczym znaczących inwestycji dotyczących źródeł wytwarzania energii cieplnej
 
– wyjaśnia Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miasta.
 
- Skala i wysokość nakładów na niezbędne inwestycji powoduje konieczność ich realizacji we współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Biorąc pod uwagę powyższe, a jednocześnie konieczność zapewnienia mieszkańcom dostaw energii cieplnej w akceptowalnej cenie, istnieje potrzeba określenia głównych założeń docelowego modelu zaopatrzenia miasta w energię cieplną – podkreślił Antoni Czyżyk.
 
Podjęcie przez Radę Miejską uchwały nie wywoła skutków finansowych.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --22
  ~ 112
  Piątek, 08.11

  dłuższa umowa z EKO cena niższa .

 2. 2
  +40
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 08.11

  Boże co za bełkot w sprawie, na której się wszyscy "radni" znają " a nikt z nich nie ma pojęcia o czym mówi. I tak przez 20 lat kolejne koterie polityczne rżną głupa a ludzie płacą coraz więcej - niebawem elblążanie będą liderem najwyższych cen ciepła w Polsce. Ale jak mawia klasyk chcącemu nie dzieje się krzywda.

 3. 3
  +33
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 08.11

  No to mam nadzieję, że nie zabraknie tam Stefana, Rysia i tego byłego specjalisty od ciepłego stołka oraz jego promotorów z senatorem na czele.

 4. 4
  +36
  ~ Referendum2020
  Piątek, 08.11

  I cyk najdroższe ciepło w Polsce

 5. 5
  +26
  ~ wicia
  Piątek, 08.11

  Chyba koalicjanci z KO rozliczą administratora z jego "działań" w zakresie dostaw ciepła?

 6. 6
  +34
  ~ bełkot usprawiedliwiający.
  Piątek, 08.11

  Prawie zrozumiałem. pogadają i zostanie jak jest - podwyżka. Ile lat już gadacie między bieganiem z celebryckim rozwolnieniem? Tyle płatnych "opracowań" już przygotowano i teraz "radni" klepną kolejną kasę dla kumpli. Po co miastu 3 prezydentów skoro tylko Nowak pracuje? Będą oszczędności i elektrociepłownia. Kiedy reforma i redukcja EPEC? Jak w tym pomaga EPT? Robienie wrażenia, her Czyżyk.

 7. 7
  +37
  ~ Ryszard Klim
  Piątek, 08.11

  Co można z siebie wykrzesać po 5 latach kunktatorstwa ciepłowniczego? I teraz tydzień przed "zaklepaniem" przez radnych rzuca się temat "model" . Chyba bez wglądu ( na razie ? ) przez radnych, ale także przez płatników , czyli przez nas. Ci którzy zapewniali buńczucznie i kosztownie ( ileż "koncepcji"), że tylko własne źródło ciepła i 20 % taniej- kapitulują. Będziemy mieli miernik uczciwości osobistej i samorządowej. Czy ktoś się bowiem przyzna do manipulowania głównym problemem Miasta? Wątpię, bowiem dowodzi tego cała konspiracyjna procedura tej sesji zwanej "nadzwyczajną". Mieszkańcom głosu się nie udzieli. Pisałem już o tym w moim materiale: w warunkach swojej bezradności władze podpiszą umowę z EKO i jakieś "sukcesy" w drobnych ustępstwach. "I co nam zrobicie" ? Pozdrawiam.

 8. 8
  +70
  ~ Kronikarz Truso
  Piątek, 08.11

  Etap wstępny przed referendum odwołującym WW i Radę Miejską.

 9. 9
  +57
  ~ z przyssawką, jak minogi
  Piątek, 08.11

  Kolejny raz kozioł robi z gęby cholewę. Następna "nadzwyczajna sesja"powinna dotyczyć : "Przyzwoitość wybranych, obowiązkowość "powołanych". Etyka i moralność w pracy dla ludzi". Głównym prelegentem będzie czerepak a panel poprowadzi kozioł. tyle nam zostało - szydera. Taki jest efekt wyboru "przeciw". Radni pis i cały elbląski pis zszedł do podziemia i stosuje metodę "niech się wróbel wykłada na swój koszt polityczny i niech lud zobaczy kogo wybrał". Częściowa racja ale ze stratą dla miasta, tym bardziej, że wróbel przyjął metodę by nic nie robić a nawet wulgarna krytyka spływa po nim jak po tłustej... kaczce. nie lubię pis , ale czy Wilk na funkcji prezydenta byłby gorszy? Chyba nikt, nawet Wiesiek, nie mógłby gorzej prowadzić miasta niż ta biegunkowa ekipa.

 10. 10
  +37
  ~ Wrzątek
  Piątek, 08.11

  Nieudani radni przyklepią , bo każda frakcja dostanie coś miłego dla siebie, nawet PiS . Będzie cosik z Dojazdową - może rozbudujemy, a pisowska EKO też coś da. Z mieszkańców zrobiono dyżurnych idiotów. Bądźmy czujni przy cenach, bo już w Uchwale mętnie, ale bełkoczą o kosztach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.