Sobota, 25.06.2022, Imieniny: Dorota, Lucja, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Na ul. Podgórnej potrzebne jest lustro drogowe?

05.11.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na ul. Podgórnej potrzebne jest lustro drogowe?
Fot. Ryszard Biel
Radna Jolanta Janowska zwróciła się z prośbą do Prezydent Elbląga Witold Wróblewski o ustawienie lustra drogowego na ul. Podgórnej w celu poprawienia widoczności i bezpieczeństwa na drodze. Czy rzeczywiście lustro drogowe jest potrzebne w tym miejscu?
 
Radna Jolanta Janowska złożyła interpelację, w której poprosiła o ustawienie lustra drogowego przy ul. Podgórnej naprzeciwko wjazdu w drogę wewnętrzną osiedlową przy ul. Kasprzaka. Zdaniem radnej ustawienie lustra poprawi bezpieczeństwo drogowe w tym miejscu.
 
Inne zdanie w tej kwestii ma Prezydent Elbląga.
 
Według statystyk policyjnych zdarzeń drogowych w latach 2015-2018 we skazanym miejscu doszło tylko do jednej kolizji bocznej pojazdów, tak więc nie występuje tu szczególne zagrożenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
Nie oznacza to jednak, że na wskazanym przez radną miejscu w ogóle nie występuje problem z widocznością - Analizując układ stwierdzić należy, że przy wyjeździe z ul. Kasprzaka, z lewej strony jest szeroki chodnik i przejście dla pieszych, widoczność dla kierowców włączających się do ruchu jest dobrze, natomiast z prawej strony, widoczność wyraźnie ogranicza zieleń wysoka – przyznał Prezydent Elbląga.
 
Witold Wróblewski zapewnił, że poczyni pewne kroki, aby poprawić widoczność.
 
Gałęzie brzóz rosną na terenie cmentarza parafialnego, dlatego w pierwszej kolejności skieruję pismo do Parafii o wykonanie cięć pielęgnacyjnych przedmiotowych drzew. Po redukcji zieleni, widoczność zostanie ponownie zweryfikowana. Być może nie będzie już potrzeby montażu lustra drogowego
 
– dodał Witold Wróblewski.
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Tumiwisizm urzędniczy
  Wtorek, 05.11

  Na ul.Chopina róg z Kopernika, skrzyżowanie przy byłym hopsicjium też pisaliśmy , prosiliśmy o lustro, bo samochody zasłaniają wyjazd i wysoki żywopłot. I co? :"Nie ma takiej potrzeby". Z ust biurw miejskich otrzymaliśmy. Paweł Kowszyński tym się zajmował . Poirytowany odpuścił temat, napotkawszy na urzędniczy postkomunistyczny beton, gdzie władza wie lepiej.

 2. 2
  +5
  ~ Mieszkaniec Elbląga
  Wtorek, 05.11

  Na Podgórnej lustro się przyda, ale w innym miejscu... W miejscu gdzie wyjeżdża się z wjazdu towarowego. Tam gdy się wyjeżdża z lewej strony wszystko pięknie widać, lecz z prawej niestety nic, ponieważ widoczność zasłaniają samochody parkujące poza parkingiem na chodniku. Albo lustro, albo zlikwidować parking...

 3. 3
  +4
  ~ przedmiotowo redukowane
  Wtorek, 05.11

  Mądre pytanie (dlaczego do "prezydenta" a nie departamentu od dróg?), ale odpowiedź powala i świadczy o postępach w rozwoju odpowiadającego. "Przedmiotowe" brzozy - coś pięknego, niczym abstra ***ąc. Rozbuchany dwór w postaci UM, a tylko jeden facet zna się na wszystkim - od psiego łajna na trawniku po "przedmiotowe" brzozy. No i kiedy on ma mieć czas na pokierowanie redakcją wniosków o dopłaty z UE? Przedmiotowy osobnik ma standardowe odpowiedzi: "z uwagi na ... nie !" Teraz doszło: "przedmiotowe drzewa", "redukcja zieleni", "widoczność ponownie zweryfikowana". Wiesiek natychmiast zdjąłby czapkę z głowy słysząc to na żywo. Nowomowa czyni ważnym. Cóż za mentalność. I to wszystko na trzeźwo.

 4. 4
  0
  ~ eg
  Wtorek, 05.11

  swiatla dla mocherow za malo swiatel w miescie

 5. 5
  +12
  ~ jjj
  Wtorek, 05.11

  taaaa a moze od razu rondo albo swiatla??? wystarczy isc na egzamin na prawo jazdy!!!!

 6. 6
  +1
  ~ A co z lustrami
  Wtorek, 05.11

  Ale specjaliści językoznawcy, wszystko byłoby dobrze, gdyby nasz narodek szanował swój język i dbał o mowę ojczystą. A tu cały stek pomówień, bo to jakieś biurwy, jakiś jezyk urzędowy no i tak w ogóle poniżanie jakiegoś zawodu, tym razem urzedniczego. A przecież nie tylko oni są durni i burni, tudzież tacy sami są nauczyciele, murarze, kolejarze, policjanci, "baby na poczcie", tępe magisterki inżynierki w spółdzielniach mieszkaniowych, naganiacze ankieterzy czy też alchemicy, kołodzieje, bednarze, dekarze, a zduni to już jedynie na emigrację do Unii. A dobrzy i kompetentni to właśnie MY magnaci, książęta, hrabiowie i bogobojni ojcowie.

 7. 7
  --2
  ~ wicia
  Wtorek, 05.11

  W tym akurat miejscu nie można skręcać w lewo bo są namalowane dwie linie ciągłe, a więc lustro jest niepotrzebne. A pani radna jeżeli ma prawo jazdy to powinna o tym przepisie wiedzieć ... nie wolno przekraczać linii ciągłej. Lepiej dla pieszych przydałoby się wydłużyć zielone światło na skrzyżowaniu Ogólnej z Płk. Dąbka. Ale pani radna jeździ autem a mało chodzi, więc tegoż mankamentu nie dostrzega.

 8. 8
  +4
  ~ przedmiotowy blamaż?
  Wtorek, 05.11

  ~wicia - i to jest sens odpowiedzi co zamieściłeś. Tak odpowiedział by ktoś z samodzielnego departamentu dróg. Ale odpowiedział kozioł - celebryta i okazuje się, że się zbłaźnił? Jeśli masz rację i tak jest jak piszesz, to 60 letni kozioł dał kolejny blamaż i nowomową zabłysnął.

 9. 9
  +3
  ~ bez przesady
  Środa, 06.11

  Bez przesady. Jeżeli ktoś nie potrafi jeździć samochodem, to potrzebuje wszędzie luster. Pani radna, samochodem dojeżdża się do krawędzi ulicy Podgórnej i wszystko ładnie widać. Jeżeli pani prawdopodobnie zatrzymuje się 3 metry przed ulicą Podgórną, to rzeczywiście z prawej strony jest płot cmentarza.

 10. 10
  +1
  ~ Ivanov
  Środa, 06.11

  @tumiwisizm urzędniczy, potwierdzam.Usiłowałem doprowadzić do ustawienia lustra przy wyjezdzie z Piechoty vis a vis Borysa.Jedyną reakcją było stwierdzenie, że: "z naszych statystyk nie wynika, by było tam zagrożenie". Tymczasem parkujący na Kosciuszki zaslaniają swymi pojazdami widok z lewej strony. Jak przyjedzie jeszcze złom do warzywniaka to wyjeżdżasz na czuja bo nic nie widać. Zastanawiam się czy postawa urzędników to lenistwo czy złośliwy upór?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0880880355835