Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator Jerzy Wcisła: Jesteśmy na dobrej drodze, by wylansować Elbląg, jako Centrum Wodniackie

28.08.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Jerzy Wcisła: Jesteśmy na dobrej drodze, by wylansować Elbląg, jako Centrum Wodniackie
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Wczoraj, 27 sierpnia, w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja prasowa. Wziął w niej udział Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, dyrektor elbląskiego portu Artur Zgliński oraz senator PO Jerzy Wcisła. Jednym z tematów spotkania była... łódź motorowa dla kajakarzy i jachtingu.
 
 
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Poznaniu pokazują, że mamy w Elblągu szansę na zbudowanie silnej sekcji kajakarskiej i uświadomiły, że dla rozwoju tej dyscypliny potrzeba sprzętu, czyli pieniędzy
 
– zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
Senator przyznał, że na ten temat rozmawiał już Prezydentem Elbląga oraz z osobami zajmującymi się sportem wodnym. - Będziemy podejmowali różne działania i szukali tych pieniędzy – dodał.
 
Jerzy Wcisła wystąpił do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki. - Poprosiłem o pomoc finansową lub o wskazanie środków o które możemy wystąpić – wyjaśniał senator. - Są np. programy wspierania potencjalnych olimpijczyków i reprezentantów kraju, upowszechniania sportu czy wsparcia sprzętowego.
 
 
Jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze, by wylansować Elbląg, jako Centrum Wodniackie. Mamy już niezłą infrastrukturę turystyczną. Szukamy możliwości wsparcia Ośrodka Sportów Wodnych „Fala”
 
- mówił Jerzy Wcisła.
 
W Elblągu mogłaby powstać szkółka jachtingu. - Ona też będzie potrzebowała łodzi motorowej. Mamy potencjał, ludzi, młodzież – potrzebujemy wsparcia – stwierdził senator. - Wiem, że miasto szuka innych możliwości. Mam nadzieję, że któreś drzwi się otworzą dla kajakarzy i wodniaków.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Hunterr
  Środa, 28.08

  Co za ***oły , główny celem Elbląga to bycie miastem portowym . Pogłębienie toru wodnego , by przekop mierzei miał sens . A nie jakieś CENTRUM WODNIACKIE. To może być i jestem za , ale jako dodatek nie główny cel rozwoju miasta i regionu .

 2. 2
  +16
  ~ Rozdwojenie jażni
  Środa, 28.08

  https://www.info.elblag.pl/37,59163,Rzad-wycofuje-sie-z-finansowania-Przyszlosc-elblaskiego-portu-mimo-przekopu-utknie-na-mieliznie.html Wcisła, zdecyduj się . W jednym artykule mówisz chłopie, że Elbląg stacza się na dno, bo przekopu nie bedzie, w drugim mówisz, ze będziemy Eldoadem wodniackim.I jak cie chłopie zrozumieć ? Stoisz rozkroku,portki se rozerwiesz :)

 3. 3
  +14
  ~ marek
  Środa, 28.08

  Gadu , gadu kij do zadu . Pocałujta w d wójta . Co z przekopem , przecież kaczor wbił łopatę . Rzucił robotę ?

 4. 4
  +12
  ~ blablabla
  Środa, 28.08

  Mogłoby, mam nadzieję, chyba, być może ..... Jak bym idiotyczny tvn oglądał.

 5. 5
  +17
  ~ kiki
  Środa, 28.08

  Czy w CSE nie zatrudniono pani Kluge na stanowisko dot. pozyskiwania funduszy? A czy w DS Urzędu Miasta nie ma osób które by tym tematem się mogły zająć? Czy wreszcie "dyrektor z zawodu dyrektor" coś by w tej materii zadziałał i pokazał że MOSiR jest w czymś pomocny?

 6. 6
  +12
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 28.08

  Jane ku ociesze gawiedzi i garstki osób oraz własnego interesu politycznego?!

 7. 7
  +23
  ~ obywatel
  Środa, 28.08

  Na razie to się senator sam lansuje. Mam nadzieję że od października Pan i pańska polityczna koleżanka będziecie na politycznym aucie.Nic dla regionu nie zrobiliście ,zresztą tak samo jak poseł Wilk i Krasulski.

 8. 8
  +18
  ~ kazik
  Środa, 28.08

  Dlaczego administrator usuwa komentarze .... , Chodzi o kierownika Stanicy Wodnej w Nadbrzeżu , którym jest były starosta elbląski ....

 9. 9
  +17
  ~ kozioł i czerepak
  Środa, 28.08

  Tonący brzytwy się chwyta a rozwodniony senator , niczym Kozioł w muzeum, chwyta się wszystkiego co zrobili inni bez jego udziału i ogłasza, że to nie chwaląc się on zrobił. chłopcy - konkrety waszej pracy dla miasta: Wcisły, Wilka, Lońka, Eli, Mirona, Kozła, Czerepaka, Solejuka, ... . Panie Wcisła - jeden konkret - co pan zrobił i widać to w mieście i regionie w czasie mijającej kadencji. Dorośli mążczyźni, często dziadkowie a infantylni do bólu - on mi przeszkadza, oni pracują więc to moja zasługa,.. I tylko jeden cel - koryto wg programu klasyka "my tam , qrwa, chcemy iść na 5 lat". Może hasło z PRL sobie przypomnicie: "Do roboty...". Ile jeszcze masz pan chęć tak poniżać wartość senatora RP? A wczorajszy płacz o braku przekopu do Elbląga, to świadectwo pańskiej wiedzy i pracy .

 10. 10
  +16
  ~ Żenua
  Środa, 28.08

  Panie Wcisła, plujecie ludziom w twarz lansując na siłę wcześniej dołującego ciepło , a teraz "kandydata" do ław poselskich. Nie macie wstydu? Zajmujecie się ***...... !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.