Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Urszula Małek pokieruje EPT. Prezydent: Zależy mi na rozwoju Złotego Trójkąta

21.06.2019, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Urszula Małek pokieruje EPT. Prezydent: Zależy mi na rozwoju Złotego Trójkąta
fot. KJ
- Konkurs na dyrektora Elbląskiego Parku Technologicznego został rozstrzygnięty. Wygrała go pani Urszula Małek – powiedział podczas zwołanej dziś konferencji prasowej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 
Urszula Małek jest absolwentką Politechniki Łódzkiej , Wydziału Chemii Spożywczej i Biotechnologii. Ukończyła studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Zarządzania i Ekonomii (kierunek Menadżersko-Prawny) oraz Uniwersytet Gdański (kierunek: Auditing Ekologiczny.
 
Jak poinformował Prezydent Elbląga Urszula Małek jest m.in. audytorem wiodącym systemu Zarządzania Środowiskowego ISO oraz audytorem wiodącym systemu Zarządzania Energią.
 
- Pani Urszula Małek ma bardzo bogate doświadczenie zawodowe. Od 2002 roku prowadzi własną działalność gospodarczą. Jako specjalista ds. ochrony środowiska współpracuje z firmami produkcyjnymi i serwisowymi przemysłu ciężkiego, wykonuje również raporty ocen oddziaływania na środowisko – wymieniał Witold Wróblewski. - Wcześniej pracowała też m.in. w Elbląskich Zakładach Energetycznych, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Elzam Holding. Od 2016 r. jej wiedzę wykorzystujemy w Radzie Nadzorczej Zakładu Utylizacji Odpadów.
 
 
Oczekuję współpracy i rozwoju Elbląskiego Parku Technologicznego, dlatego zdecydowałem się na konkurs. Myślę, że pani Urszula Małek jest bardzo dobrym kandydatem na to, żeby EPT rozwijać. Tym bardziej, że na działania te można pozyskiwać środki z Unii Europejskiej. Jako Miasto przygotowujemy się do nowej Perspektywy Unijnej, żeby w momencie, kiedy będą znane Programy Operacyjne i możliwości, być już przygotowanym. Takich przygotowań oczekuję też ze strony EPT
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
Dlaczego Urszula Małek nie wzięła udziału w dzisiejszej konferencji? - Patrząc na zapisy ustawy pani Urszula musi najpierw zamknąć działalność gospodarczą i prowadzone umowy – wyjaśniał Prezydent Elbląga. - Zakładam, że od początku sierpnia br. pani Urszula obejmie funkcję szefa EPT. Do tego czasu obowiązki te zostaną powierzone Agnieszce Owsianko, która pracuje obecnie w EPT.
 
- Ustawa o ograniczeniu prowadzeniu działalności gospodarczej powoduje to, że osoby, które prowadza działalność gospodarczą nie mogą kierować miejskimi jednostkami organizacyjnymi. Teoretycznie działalność gospodarczą można zakończyć z dnia na dzień, ale jeśli prowadzi się działalność gospodarczą w sposób odpowiedzialny, rzetelny i uczciwy to trzeba ją zakończyć zgodnie z zawartymi kontraktami, co wymaga czasu – tłumaczył Dariusz Ostrowski – dyrektor Departamentu Przedsiębiorczości Nadzoru Właścicielskiego i Analiz Urzędu Miejskiego.
 
Dlaczego Prezydent zdecydował się rozpisać konkurs? - Oczekiwałem przedstawienia wizji, modelu funkcjonowania Elbląskiego Parku Technologicznego. Nie może być tak, że EPT będzie stało z boku i nie skorzysta z funduszy unijnych. Moje oczekiwania są inne niż pana Marcina Bukowskiego (funkcję dyrektora EPT pełnił od 1 lipca 2017 r. - przyp. red.) – dodał Witold Wróblewski.
 
 
Park Technologiczny to specyficzne miejsce. Tu łączy się przedsiębiorczość, przemysł, nauka, edukacja. To miejsce, w którym tworzy się przyszłość, czyli innowacyjność. Te kompetencje, które posiada pani Urszula Małek, doświadczenie i wykształcenie, pozwoli na to, że nowa jakość, którą ma mieć EPT będzie czymś, czym będziemy mogli się chwalić
 
– mówił Edward Pietrulewicz, Wiceprezydent Elbląga.
 
- W każdej kampanii podkreślałem, jak ważny jest tzw. Złoty Trójkąt, czyli łącznie biznesu z edukacją i samorządem. Park Technologiczny to nie tyko działalność dzierżawienia i inkubatora, ale pewnego rodzaju działania, które będą oparte na mocnej współpracy z przedsiębiorcami – stwierdziła Witold Wróblewski. - Wizja przyszłości EPT przedstawiona przez panią Urszulę bardzo mi się podobała. Więcej na ten temat opowie już osobiście, jak tylko obejmie stanowisko.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ nick
  Piątek, 21.06

  jednym z kryteriów konkursu było przedstawienie wizji rozwoju EPT, prosze o publikacje tej wizji abysmy mogli zobaczyc con zawiera

 2. 2
  +17
  ~ podwójne standardy
  Piątek, 21.06

  Dlaczego wróblewski się tłumaczy ? Przecież już informowano o tym, że kandydatka otrzymała "wysoką ilość punktów" - słowa pewnie edka, bo to innowacja polonistyczna.Chłopstwo, psl, wychodzi na co dzień z wróblewskiego - czy pełniący funkcję prezydenta nie może z godnością rozstać się z podwładnymi? Brak klasy i kindersztuby. Kolejny podwładny który nie wpłacił i jest od kilku miesięcy obrzucany why no. To wróblewski go powołał i jest za niego odpowiedzialny. Prymitywna to postawa - ja jestem ok, a on nie. I tak przez miesiące . Wróblewski - to jest mobbing ! Pewnego faceta za bałagan skutkujący wypadkiem dziecka powołał wróblewski na v-ce ds oświaty - kumpel? Edek i ten drugi nie wierzą w to co mówi wróblewski - vide foto. A do jakiej partii należy nominatka i ile wpłaciła na znany kww?

 3. 3
  +17
  ~ Trójkąt bermudzki !
  Piątek, 21.06

  Już chyba kilkaset razy chrzaniono o złotym trójkącie. Jednoosobowe firemki, jedna techniczna uczelnia wyższa. Panie Wróblewski, to było skazane na zagładę już przed 2010, kiedy pan planował to cudo. Zmarnowane środki Unia powinna chyba ściągnąć od odpowiedzialnych jak niegospodarność urzędniczą. Teraz to tylko synekura dla wpłatomatów.

 4. 4
  +23
  ~ Erhard
  Piątek, 21.06

  Proszę o opublikowanie wizji rozwoju EPT p. Urszuli Małek

 5. 5
  +14
  ~ Stracone lata
  Piątek, 21.06

  Popatrzmy minęło kilkanaście lat a miasto Elbląg zamiast rozwijać się i być potęgą cofa się. Ciągle konferencje, czcze gadanie, absurdy ,komu to potrzebne. Budujcie i tyle. Modrzewina prawie pusta,wyspa spichrzow pusta,co krok to gawno. Włodarze jesteście bezsilni odwołać was szkoda miasta. Z obietnic i gadania nic nie bedzie.

 6. 6
  +19
  ~ Wpłatomat Wróblewskiego
  Piątek, 21.06

  Zapomnielioscie dodac ze towearzyszka Malek startowala z KWW Wroblewskiego kilka lat temu i dostala zawrotne 70 glosow. Jak taka osoba, ktora nie jest w staeni przekonac do siebie zwyklych ludzi ma przekonac powaznych i wymagajacych inwestorow do inwestowania w Elblagu?

 7. 7
  +15
  ~ Zgroza
  Piątek, 21.06

  ten człowiek zagubił się całkowicie. Przynajmniej by milczał.

 8. 8
  +15
  ~ krokodyle skóry
  Piątek, 21.06

  Do 3 piętra - nie pytajcie i nie szukajcie kto komentuje, tylko zastanówcie się nad swoją indolencją i infantylnością. Poczytajcie i biegiem do lustra w poszukiwaniu przyzwoitości. Proszą was ludzie o "wizję rozwoju EPT" a wy nic. Taka "wizja" musi być w dokumentach konkursowych, więc "kopiuj - wklej" i zamkniecie buzie krytykantom. Ale zapewne ta "wizja" jest taka sama jak edka gdy obejmował funkcje miejskie - słup, wpłatomat. Koniec. Edek, która teza (z 21) wam przeszkadza w przyzwoitym prowadzeniu miasta? Podajcie harmonogram ważnych prac dla miasta i mieszkańców - podwyżki, remonty, naprawy, ..., "konkursy", słupy, wpłatomat - cennik funkcji miejskich. Porządny człowiek czyniąc wasze numery (porządny by nie czynił) dawno by się ... zajął czymś nieszkodliwym dla ludu.

 9. 9
  +22
  ~ Ryszard Klim
  Piątek, 21.06

  Sz.P. Przelewanie z pustego w ... . EPT to fiasko od początku . Nie wywyższam się , pobiłem jednak przewidywalnością tych "planistów" ,którzy dzisiaj po raz n-ty chcą coś wycisnąć, robiąc poważną minę. Polecam: "Park Technologiczny na Modrzewinie południe-jestem za , a nawet przeciw" (2009 r.-nie byłem radnym) i "Elbląski Park Technologiczny -czy ma jeszcze szansę"- 2011r. Po zapoznaniu się ze "Studium Wykonalności" było jasne: to klasyczne chciejstwo. Bez szans nawet na mały "trójkącik", a tu "złoty". Miasto miało być mentorem; płacić miały uczelnie i biznes. Jakie uczelnie i jaki biznes? W Elblągu? Płacimy my-mieszkańcy. Za dobre synekury . I jeszcze. Gdzie jest Rada Naukowa z 2016 roku? Powołanie dyrektora to chyba wspólne przedsięwzięcie. Rada się wstydzi, uciekła? Bo co tu radzić?

 10. 10
  +17
  ~ kolo
  Piątek, 21.06

  Czy tu chodzi o "rozwój" czy o dorobienie przez tę panią do emerytury? Jeżeli by pan prezydent chciał to o czym mówi, to zatrudnił by młodego i kreatywnego menedżera, a nie emerytkę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.