Czwartek, 23.01.2020, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kampania do PE trwa w najlepsze

13.05.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kampania do PE trwa w najlepsze
Fot. Ryszard Biel
Kampania do Parlamentu Europejskiego trwa w najlepsze. Dziś, 13 maja, kandydaci do PE z Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję prasową. - Chcielibyśmy przybliżyć pomysł, jaki mamy na Elbląg i okręg elbląski - zapowiadali.
 
W konferencji udział wziął m.in. Krzysztof Jurgiel – były Prezydent Białegostoku, były poseł, były senator, były Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz były Przewodniczący Sejmiku Podlaskiego. - Moja wizyta w Elblągu wzięła się z tego, że jak wiemy od 2004 roku, województwo warmińsko-mazurskie i podlaskie to jeden okręg wyborczy w wyborach do Europarlamentu. Tutaj Prawo i Sprawiedliwościowy wystawia 10 kandydatów, którzy są przygotowani do pełnienia funkcji posła Parlamentu Europejskiego – mówił.
 
 
Jesteśmy przygotowani do działania na forum Unii. Byłem Prezydentem Białegostoku. Opracowaliśmy drugą strategię miasta. Była to, po Krakowie, druga strategia w kraju. Potem byłem Przewodniczący Sejmiku Podlaskiego, więc uczestniczyłem w programowaniu dokumentów rządowych, (…) brałem udział w pracach nad dokumentami europejskimi
 
– mówił Krzysztof Jurgiel.
 
Jakie propozycję Prawo i Sprawiedliwość ma dla Elbląga? - Od czterech lat Rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje politykę rozwoju, która powoduje, że nasze województwa przyspieszają w rozwoju jeśli chodzi o strefę infrastrukturalną. To chyba da się zauważyć. Jeśli chodzi o Elbląg jest to ważna trasa, która będzie realizowana – budowa S6, 330 km z Gdańska do Szczecina. Następnie mamy drogę z Gdańska do Warszawy – S7 (…) – wymieniał Krzysztof Jurgiel.
 
Podczas swojego wystąpienia Krzysztof Jurgiel wymienił także Przekop przez Mierzeję Wiślaną i lotnisko w Szymanach.
 
Pierwszym warunkiem rozwoju jest dostępność komunikacyjna. (…) Infrastruktura komunikacyjna rozwija się i będzie się rozwijała
 
– dodał.
 
Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa na Warmii i Mazurach Grzegorz Kierozalski startuje z czwartego miejsca na liście PiS. - Chcielibyśmy walczyć o to, by kolejna perspektywa finansowa 2021-2026 skupiła się bardziej, by stworzyć większe szanse rozwojowe naszego województwa, czyli inwestowanie w infrastrukturę. Przede wszystkim drogową, kolejową, komunikacyjną, energetyczną. Małe miasteczka, 5, 10, 15 tysięcy mieszkańców, naprawdę cienko przędą. Ciężko do nich dojechać – zaznaczył Grzegorz Kierozalski. - To są drogi wojewódzkie, na które powinny znaleźć się pieniądze.
 
Czasu na prezentowanie swoich pomysłów kandydaci mają coraz mniej. Wybory do PE odbędą się już 26 maja.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ sami swoi
  Poniedziałek, 13.05

  No, nareszcie towarzysze ! I ten rozwalający pomieszczenie tłum oraz "reszta" na trawniku. Boże, jak oni spuchli na służbie narodowi - polityk demonstruje naganny tryb życia i odżywiania oraz dbałości o siebie i dlatego z taką sylwetką jest natychmiast zdyskwalifikowany. Pozdrawiam sejmowego niemowę z gdańską maturą! I aż 2 mikrofony "medialne"? Silna grupa. A wolf znowu w krzakach? A jakże oni pięknie bełkoczą - do połowy XX wieku mówiono "p i e r d o l ą" , czyli puszczają gazy. Zanim zaczniecie mówić to myjcie zęby. Przed wyborami nawet szeregowy poseł udał się do kurskiego i chwalił zwierzęta - świnia 100zł za głos i krowa 500 zł za zmianę zdania na jego korzyść. Czy w Elblągu pozostało tylko 3 piętro UM i ci wybitni gazownicy?

 2. 2
  +5
  ~ Robert Koliński
  Poniedziałek, 13.05

  Niezły cyrk i jeszcze lepsze lanie wody - lotnisko w Szymanach przynosi rokrocznie straty i samorząd województwa musi je co roku pokrywać (w 2018 r. to było 27,6 mln zł). Infrastruktura jest oczywiście istotna, ale nie może być jedynym celem wydatkowania środków unijnych, dziś dużo ważniejsze są programy rozwojowe i edukacyjne, o których PiS (neoliberały z PO-KE zresztą też) nie myślą w ogóle, bo na infrastrukturze (często zbędnej i przepłaconej, jak np. słynne słupki w górach czy barierki na polach) kręci się najlepsze lody. Chcecie rozsądku w podejmowanych decyzjach i środków przeznaczanych na potrzeby wszystkich obywateli, a nie wyłącznie krewnych i znajomych PO-PiS-królika? Tylko Lewica, oczywiście Razem:)

 3. 3
  +4
  ~ marian k
  Poniedziałek, 13.05

  Robert Kotliński, Was nikt nie chce, polecam kierunek wschodni do waszych braci moskali.

 4. 4
  +19
  ~ kazik
  Poniedziałek, 13.05

  Widzę pod stołem kanister ze spirytusem....

 5. 5
  +15
  ~ Ble ble
  Poniedziałek, 13.05

  Warmia i mazury to nie Elblązan województwo to agresor. Od 20 lat Elbląg jest degradowany o oszukiwany a PiS tego nie widzi lub nie chce. W D. Mamy olsztyn i lotnisko szymany bankruta jak będziemy chcieli to bliżej mamy Gdańsk i lotnisko. Dlaczego posłowie z Elbląga nic nie mówią o degradacji trasy kolejowej nadzalewowej . Pieniądze PiS ładuje w olsztyn i ich tory kolejowe i mazury a Elbląg to co. Miasto 130 tys ma upaść bo ważniejsza Wieś olsztyn. Zaraz minie połowa roku i nawet szpadla ziemi nie wykopaliscie na przekopie. Mialy powstac nowe wojewodztwa i co. Żuławy rozdarta, mazury rozdarte. Pora iść do okulisty PiS może zauważcie jaką krzywda jest robiona mieszkańcom Elbląga i miastu 780 letniemu.

 6. 6
  +14
  ~ 100% elblążanin
  Poniedziałek, 13.05

  Zainteresowani Elblągiem ........ tylko 26.05. Pozdrawiam

 7. 7
  +8
  ~ wist
  Poniedziałek, 13.05

  Śmietanka, śmietanki? Tylko nie wiem o co chodzi z tym kandydowaniem.

 8. 8
  --27
  ~ emeryt
  Poniedziałek, 13.05

  Wszyscy emeryci , renciści i rodziny , którzy mają dzieci oddadzą swoje głosy podziękowania w wyborach za pamięć finansową jaką dostali od PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI . Jest to najlepszy rząd jaki jest obecnie w POLSCE , Nigdy nie było tak dobrze jak jest obecnie,Ja za trzynastą emeryturę kupiłem piękny samochód , jednym słowem cacko , a mój kolega kupił telewizor . A za PO dostałem WYDŁUŻONY wiek do roboty ,

 9. 9
  --9
  ~ To prawda
  Poniedziałek, 13.05

  Pis duzo zrobil dla rodzin, emerytów ale moze przegrac za to co robi w stosunku do Elbląga i podobnych miast ktore byly miastami wojewódzkimi. Przekop,kolej nadzalewowa,równorzędne dwa miasta Elbląg i olsztun i finansowanie. Skończcie ten cyrk z lotniskiem szymany bankrut niech upada zero kasy.

 10. 10
  +15
  ~ anonim
  Poniedziałek, 13.05

  Za ten PiSowski kosciół dziekuje i do widzenia przy urnie.Frazesy i pedofilia zamiatana pod dywan,nigdy pislamu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.