Piątek, 19.07.2019, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radny KO, Cezary Balbuza: Stan powietrza jest fatalny. Problem jest co widać i czuć

05.03.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Radny KO, Cezary Balbuza: Stan powietrza jest fatalny. Problem jest co widać i czuć
Radny Koalicji Obywatelskiej Cezary Balbuza, złożył do Prezydent Elbląga Witolda Wróblewskiego interpelację w sprawie gospodarki niskoemisyjnej w Elblągu.
 
Interpelacja dotyczyła gospodarki niskoemisyjnej miasta Elbląga "w związku z fatalnym stanem powietrza w Elblągu występującym w okresach jesienno-wiosennych".
 
Radny zwrócił się do Prezydenta z konkretnymi pytaniami, m.in. jaka liczba budynków i instytucji miejskich w Elblągu jest opalana węglem.
 
Proszę o pełen wykaz placówek edukacyjnych, bibliotek, domów kultury, budynków mieszkalnych, instytucji miejskich itp. Proszę też o wskazanie w jakiej perspektywie czasowej zostanie dokonana wymiana ogrzewania w wyżej wymienionych placówkach i z jakim kosztem dla miasta to się wiąże
 
– wymieniał Cezary Balbuza.
 
To nie jedyne pytania, jakie radny miał do Prezydenta. - Czy Elbląg posiada plan wzrostu udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł energii? Czy i jeśli tak, jakie działania i z założeniem dotarcia do jak licznej grupy odbiorców ma zamiar podjąć miasto w 2019-2023 roku w celu promocji energii odnawialnej oraz możliwości uzyskania miejskiego dofinansowania dla inwestycji w tym obszarze? - pytał Cezary Balbuza w swojej interpelacji.
 
Czy i jeśli tak, kiedy Elbląg mógłby stać się miastem bezemisyjnym, jeśli chodzi o gazy cieplarniane? Jaka liczba budynków podlegających miastu nie posiada termomodernizacji? W jakiej perspektywie czasowej budynki zostaną poddane termomodernizacji i kiedy zostanie osiągnięty poziom termomodernizacji dla wszystkich budynków miejskich, w tym przedszkoli, szkół, budynków mieszkalnych itp.?
 
- dopytywał radny KO.
 
 
Dlaczego te kwestie są ważne? - Jak wszystkim mieszkańcom Elbląga zależy mi by oddychać czystym powietrzem, a problem jest co widać i czuć – zaznaczy Cezary Balbuza.
 
- Ten problem istnieje we wszystkich miastach, gdzie są piece "węglowe", w których jak wiemy część mieszkańców pali bardzo różne rzeczy, niekoniecznie węgiel i drewno opałowe. Nie oszukujmy się... często palone są meble z "płyt", w których toksycznym składnikiem jest klej - podkreślił radny KO.
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%40.0 %60.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ kazik
  Wtorek, 05.03

  pisząc ogólnie - piece śmieciuchy - co spalą wszystko , węgiel , drewno , płytę wiórową , panele podłogowe , gumę , plastik, pampersy , oraz wszystko to co jest palne i jak to w pewnym kabarecie ; Jak Polak segreguje odpady - NA PALNE I NIEPALNE, coś w tym jest tak jak z segregacją odpadów ......

 2. 2
  +16
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 05.03

  Z tym paleniem płyt meblowych, kabli na złomowiskach jest jak załatwianiem się psów na trawnikach. Duży piesek robi tak ok kg na trawniku na którym się bawią dzieci - obok stoi pan lub pani, zazwyczaj pali papieroska. Na poczyniona uwagę że trzeba sprzątnąć wzrusza ramionami lub puszcza wiąchę obelg. W jednej i drugiej kwestii istnieją regulacje prawne pozwalające dyscyplinować. Telefon do Straży Miejskiej niczego nie rozwiązuje bo zanim się chłopcy ogarną to już corpus delicti znika. W soboty i niedziel nie pracują i odsyłają by zadzwonić na policję. Więc niech radny spowoduje by wyposażono strażników sprzęt do zbierania psich kup i drabiny do pobierania wyskrobin sadzy z kominów i będzie pozamiatane. W końcu kosztują nas 2,5 mln zł i nic nie robią - to zwykła niegospodarność.

 3. 3
  +11
  ~ nmz
  Wtorek, 05.03

  czy radni zrobią coś kiedyś pożytecznego dla miasta i mieszkańców, czy tylko paplanina i artykuły na portalach!!!

 4. 4
  --4
  ~ Zdrowie bez polityki
  Wtorek, 05.03

  Ufff. A jednak się doczekałem. Pierwszy konkretnie wyartykułowany problem i to potężny problem. Kto pójdzie za panem z radnych? I czy doczeka się pan konkretnej złożeniowo interpelacji? Powodzenia z całego serca.

 5. 5
  +10
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 05.03

  Czarek weź snickersa.......

 6. 6
  +4
  ~ Victime
  Wtorek, 05.03

  eeeeeeeeeeeeee, a kiedy było to fatalne powietrze??? Raczej w Elblągu jakość powietrza jest bardzo dobra, lub dobra. O co mu chodzi ???

 7. 7
  +13
  ~ Pachnący
  Wtorek, 05.03

  Proponuję Panu Radnemu zapytać o domki jednorodzinne.

 8. 8
  +7
  ~ Hegemonka
  Wtorek, 05.03

  Ekoterroryści w natarciu po kasę, sałatę i szmal.

 9. 9
  +10
  ~ Truten
  Wtorek, 05.03

  A co na to Robert Kolinski ?

 10. 10
  +4
  ~ Obywatel
  Wtorek, 05.03

  Zobaczcie całą Malborska I zagonowa stare budynki tylko przejść tamtędy i już widać że tam jest kłopot tego rodzaju

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.