Sobota, 20.10.2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

„To już można nazwać kryzysem”. Wiceprezydent Elbląga i były wojewoda wśród protestujących pod sądem

03.08.2018, 16:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
„To już można nazwać kryzysem”. Wiceprezydent Elbląga i były wojewoda wśród protestujących pod sądem
Fot. Ryszard Biel
„Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska” - krzyczała dziś pod Sądem Rejonowym przy ul. Płk. Dąbka grupa mieszkańców naszego miasta.
 
Po raz pierwszy Komitet Obrony Demokracji zorganizował protest pod Sądem Rejonowym. Do tej pory spotkania z mieszkańcami odbywały się przed Sądem Okręgowym na Placu Konstytucji. - Tutaj jest nasze miejsce docelowe. Dopóki będziemy chodzić, dopóki będziemy żyć – mówił Tadeusz Kawa z elbląskiego oddziału KOD-u. - Nieregularnie, ale tu będziemy się spotykać. Musimy ustalić najlepszą godzinę.
 
Dziś, 3 sierpnia, protest pod sądem rozpoczął się o godz. 14.45.
 
Okazało się, że sędziowie dziś wcześniej wyszli, bo ponoć klimatyzacja padła. A my tutaj przyszliśmy ze świadectwem dla naszych sędziów. Chcemy ich wspierać. Czekamy na decyzję Trybunału Sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Na to liczymy. Przecież my podlegamy prawodawstwu europejskiemu. To jest straszne, że mamy Prezentanta, który nie jest naszym Prezydentem
 
– dodał Tadeusz Kawa.
 
Grupa czterdziestu elblążan odśpiewała „Odę do radości” (Hymn Unii Europejskiej), po czym „uzbrojona” w transparenty i egzemplarze Konstytucji RP zaczęła maszerować przed sądem. Wśród zgromadzonych był m.in. wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
 
Chcę zademonstrować z tymi ludźmi, którzy tutaj przyszli, sprzeciw przeciwko temu, co robi partia rządząca. Przeciwko upartyjnianiu sądów, łamaniu Konstytucji, przeciwko działaniom na szkodę Obywateli. Wiem, że znakomita część Obywateli jest zadowolona z tego, co dzieje się w kraju, ale partia rządząca powinna wsłuchiwać się w głosy wszystkich, wyciągać wnioski i starać się tak kierować krajem, aby w miarę wszyscy byli zadowoleni. W tej chwili jest straszny podział i chcemy przeciwko temu zademonstrować. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby doprowadzić do sytuacji sprzed tego kryzysu, bo to już można nazwać kryzysem
 
– podkreślił Janusz Nowak.
 
Wiceprezydent zaznaczył, że tego typu inicjatywy są potrzebne w naszym mieście. - Są potrzebne chociaż jak widać dziś nie ma zbyt dużo ludzi. Są zarzuty, że zbiera się tu garstka, ale rządzący muszą wiedzieć, że wśród społeczeństwa są tacy, którzy się nie godzą na to, co oni robią – dodał Janusz Nowak. - Będziemy protestować przeciwko temu, co się dzieje w naszym kraju. Myślę, że nie chodzi o ilość, choć wiadomo, że byłoby lepiej gdyby było nas więcej, ale o pokazanie, że są ludzie, którym zależy na tym kraju, na tym, by nie łamać Konstytucji.
 
Pod sądem protestował także były wojewoda warmińsko-mazurski Władysław Mańkut. - Od wielu dni próbujemy zablokować rozbrajanie demokracji, destabilizację państwa, które mogą się zakończyć niedemokratycznie. Oni (partia rządząca – przyp.red.) idą w zaparte, a demokratyczna Europa nie uznaje tego typu działań. To, co się dzieje jest niekonstytucyjne. (…) Zarówno pan Prezydent Duda, jak i Premier przysięgali na Konstytucję, która obowiązuje. Muszą przestrzegać tej Konstytucji – stwierdził Władysław Mańkut.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%16.7 %83.3


Galeria / Sad protest ( zdjęć 51 )
Dodano: 2018-08-03 | Fot. Ryszard Biel

Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +52
  ~ -anarchista
  Piątek, 03.08

  Znaleźli sobie w pełni oddającego ich stan umysłu patrona. Władysław Mańkut - najpierw Związek Młodzieży Wiejskiej, następnie etatowy działacz PZPR - do końca jej istnienia, naczelnik partii w Pieniężnie, sekretarz wojewódzki PZPR w Elblągu itd aż do SLD. Brawo! O kolejnym działaczu PZPR p. Nowaku nie chce mi się już pisać. Jest też oczywiście elbląski celebryta Jaś Fasola.

 2. 2
  +31
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 03.08

  Pogonić to sfrustrowane towarzystwo .Działaczka OPZZ wieczna malkontentka i dążąca do koryta .Wcisła ,który chce utrzymać stołek i ta cała nieudolna reszta .Nowak kompromitujesz sie

 3. 3
  +28
  ~ wyborca
  Piątek, 03.08

  A to tak mozna prezydentowi brac udzial w takich "imprezach"?Na pewnych stanowiskach nie wypada,a czasami wrecz nie mozna robic pewnych rzeczy.Ale moze pan prezydent jest tak pewny swojego stolka,ze mozna mu wszystko.Nowaczyk tez tak myslal.

 4. 4
  +43
  ~ Qwerty
  Piątek, 03.08

  Patrząc na liczbę demonstrujacych to rzeczywiście jest kryzys.

 5. 5
  +31
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 03.08

  Kryzys opozycji jest i to bardzo widoczne .Jakie urządzenie należy sprowadzić , żeby tych baranów policzyć .

 6. 6
  +13
  ~ betti
  Piątek, 03.08

  A mi to lotto!!!!

 7. 7
  +29
  ~ bezrobotny
  Piątek, 03.08

  Nowak to prawdopodobnie twoje ostatnie pokazanie tej wstrętnej m...

 8. 8
  +19
  ~ Precz z pisiorami
  Piątek, 03.08

  Macie swoich Pisiorów.Dalej na nich głosujcie to wasze dzieci będą z tego kraju na stałe wyjeżdżał. Na razie wyjeżdżają dorywczo.

 9. 9
  +5
  ~ Anty
  Piątek, 03.08

  Trzeba zorganizować kontrmanifestacje taka z „ jajami”.

 10. 10
  +1
  ~ obserwator77
  Piątek, 03.08

  ~ -anarchista,a Ty co preferujesz obatela Czarneckiego???

 11. 11
  +30
  ~ do grabarzy SLD
  Piątek, 03.08

  Na manifestacje przyszło całe SLD. Mańkut, Novak+syn to jest potęga a może kompromitacja.

 12. 12
  +4
  ~ Wolne sądy
  Piątek, 03.08

  Sądy w Polsce są na prawde wolne. tylko,żeby kogoś ukarać grzywną, ściągnąć kase z konta to mistrzem szybkości jest elbląski X Wydział Sądu, gdzie siedzą sami mlodzi aplikanci, zaraz po studiach, bez doświadczenia. Tylko wydający z automatu wyroki nakazowe zapłaty za np. przedawnione mandaty za bilety komunikacji miejskiej. A Wrnlowi ten lans plusów nie przxyniesie.

 13. 13
  +18
  ~ kiero
  Piątek, 03.08

  Wiceprezydent Nowak na urlopie, że manifestuje w godzinach urzędowania?

 14. 14
  +9
  ~ Elblążanin
  Piątek, 03.08

  W prawdziwej demokracji każdy ma prawo wyrażać swoje poglądy. Wpisy powyżej dość jasno pokazują stan dzisiejszej demokracji. Można tez swobodnie krytykować poglądy innych, szkoda tylko, że trzeba być przy tym aroganckim, złośliwym, a nawet wulgarnym. Polacy, im więcej mają danej swobody, tym bardziej nie potrafią z niej we właściwy sposób korzystać. Szkoda.

 15. 15
  +8
  ~ janek
  Piątek, 03.08

  co to się porobiło :) Kto to protestuje? Biedaki z ulicy?? Nie :) Swieczniki, bo im 17.000 mało na życie :) A gdzie byliście jak czołgi na ulicach stały? Na zebraniach w komitetach? Za mały widać areszt zaprojektowali w tym Sądzie, że sędziowie tyłem uciekają przed senatorami, posłami, prezydentami :) Ale jaja :) A koszary na Strazniczej puste :)

 16. 16
  +13
  ~ NIE dla Hejtu .
  Piątek, 03.08

  Lewica chce powrotu do konstytucji a czasów PZPR , bo z owego czasu wywodzą się protestujący działacze . A może to kampania wyborcza pod wybory samorządowe ?

 17. 17
  +1
  ~ klik
  Piątek, 03.08

  SLD dołączyło wreszcie. A więc im jest więcej tym lepiej dla demokracji.

 18. 18
  --7
  ~ Do Nowak
  Piątek, 03.08

  Ej towarzyszu przewróciło ci sie w dupie od ślizgania przewróciło a gdzie Rysiek klim nie chce demokracji

 19. 19
  +13
  ~ Stefan Rembelski
  Piątek, 03.08

  Bzik, cudactwo, cudaczność, dziwactwo, dziwaczność, dziwność, egzotyczność, ekscentryczność, ekstrawagancja, ekstrawaganckość, fantazyjność, fikuśność, groteskowość, kaprys, karykaturalność, komiczność, niezwykłość, odchylenie, osobliwość, przedziwność, wariactwo, wymyślność - to są synonimy słowa śmieszność. Trzeba śmieszności pozwolić trwać bo bez niej demokracja nie byłaby pełna.

 20. 20
  +16
  ~ Fan Gargamela
  Piątek, 03.08

  Bez jaj.....To już prawdziwa kompromitacja Nowak i Wcisła w jedny Team?! Garstka manipulowanych malkontentów czy oni wiedza czego chcą?

 21. 21
  +6
  ~ marian k.
  Piątek, 03.08

  ...spadkobiercy władzy sądowniczej która przyjechała na czołgach 1945 roku. Komuniści i obecne lewactwo. Przechodząc w trakcie ich pajacowania miałem odruch wymiotny.

 22. 22
  +19
  ~ Ob
  Piątek, 03.08

  Spontaniczna demonstracja. Nawet plakaty w agencji reklamowej zamówili.

 23. 23
  +13
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 03.08

  Kolejna manipulacja? Jakie 40 osób kiedy widać dwadzieścia parę bez dziennikarzy?! No i te zacne obiektywne persony to są siupy!

 24. 24
  --16
  ~ rura
  Sobota, 04.08

  Wrzask. Bo oto debile z PiS dostrzegli że w starym Elbingu mogą dostać potężne lanie., Panowie z PiS - trwajcie w swym przekonaniu !!

 25. 25
  +16
  ~ Jez
  Sobota, 04.08

  Przestancie pokazywac garstke blaznow

 26. 26
  +4
  ~ Do Stefan rembelski
  Sobota, 04.08

  Czy wie pan kto donosił na kolegów z solidarności? Mówiono kiedyś ze pan czy to prawda? Panie Stefan

 27. 27
  +8
  ~ Do Janusz Nowak
  Sobota, 04.08

  Jak to było z mieszkaniami na Oboznej ?

 28. 28
  --13
  ~ pamiętliwy Bolek
  Sobota, 04.08

  Gdy ktoś ukradnie nam 10 złotych, krzyczymy żeby łapać złodzieja. Gdy PiS ukradł Konstytucję, wolne sądy, wolne wybory i kradnie państwową kasę, naród nie może milczeć. To wszystko trzeba zapamiętać, to wszystko trzeba będzie rozliczyć.

 29. 29
  +14
  ~ Kez
  Sobota, 04.08

  Były wojewoda i obecny vice prezydent to stare komuchy !

 30. 30
  +11
  ~ Dede
  Sobota, 04.08

  "Chce żyć w Europie ...." - no właśnie, wam Polska zawsze śmierdziała. Odkąd wasi ojcowie zostali przywiezieni ruskim UBERem na T34, odtąd kombinujecie tylko jak tubylcom życie uprzykrzyć i żyć na ich koszt.

 31. 31
  0
  ~ zez
  Sobota, 04.08

  czyzby dzialacze PiS protestowali ? Czasami myslę ,jak się odnajdą w realnej rxeczywistości , gdy okres " Karnawalu Pisowskiego się zakończy . Ale pewnie oni też myslą i ustawiają nie tylko swoje dzieci i wnuki , jak kiedyś ludzie PZPR .

 32. 32
  +2
  ~ Ave
  Sobota, 04.08

  Poszli won odpady ludzkości. Czyli protestujący debile.

 33. 33
  --2
  ~ Trevor
  Sobota, 04.08

  Oj krytykanci i obrażający tych ludzi, jeszcze będziecie płakać. Nie wiem czy wy nic nie rozumiecie, czy też oplacono was za publikację tych komentarzy.? To niemożliwe aby w Elblągu mieszkali tacy ludzie co tylko potrafią żarliwie obrażać innych i to w wyjątkowo ohydny sposób.

 34. 34
  +3
  ~ obywatel PL
  Sobota, 04.08

  A skąd Ci demonstranci wiedzą, że sądy będą manipulowane ? Jasnowidze ? Przecież w przyszłym roku wygra opozycja ( ha,ha,ha ) i zmieni wszystko. Przecież teraz są jeszcze ludzie z nominowania przez opozycję. Takie prawo. Tyko wybory mogą zweryfikować rzeczywistość. Nawiasem działacze SLD mają krótką pamięć, zapomnieli jak PO-wski prezydent "eliminował " ich ludzi ze stanowisk vide Pan Wojtek.

 35. 35
  +11
  ~ student
  Sobota, 04.08

  Baner w tle z napisem "sądy wolne od politykow", gdzie jest on tłem dla stojących na pierwszym planie politykow właśnie, to jest po prostu mistrzostwo świata. Już nawet nie trzeba pisać, że tam są tylko politycy opozycji, rodziny i znajomi lub oderwani od koryta. Obecna wladza to tez lipa, ale opozycja tzw. "totalna" to dno totalne. Ten artykuł to jakas lipa, wiecej zdjec do artykulu jak protestujacych ;P

 36. 36
  --2
  ~ tarantino
  Sobota, 04.08

  Dobrze ze jeszcze kamieniami w protestujacych nie rzucaja...czytajac komentarze ma sie wrazenie ze ,,lud" chce wlasnie takiego ukamieniowania...strasznie i nie smiesznie...

 37. 37
  +4
  ~ o co dziadu chodzi?
  Sobota, 04.08

  Kiedy Leszek Miler łamał konstytucję i uruchamiał w Polsce więzienia tortur cia Jan Nowak nie protestował także kiedy zmieniano ustrój kraju i zaniechano powszechnej prywatyzacji czyli sprawiedliwego podziału majątku narodowego wśród obywateli, kiedy wybrano awansem sędziów TK za PO też nie protestował.

 38. 38
  0
  ~ Wielbicielka
  Sobota, 04.08

  Gratulacje dla autora publikacji. Szczyt dziennikarstwa osiągnięty. Szczególnie trafny tytuł. Kryzys jest w szeregach protestujących :( Sprawa nieciekawa, poszłabym protestować ale nie z Mańkutem i Nowakiem.

 39. 39
  +5
  ~ coś pomylono
  Sobota, 04.08

  To był "tłum". Wolał bym abyście protestowali przeciw sprzedajnym sędziom. Pewna sędzina z dużego miasta i dwóch prokuratorów, broniąc dyrektorki szkoły - fałszerki dokumentów , zagalopowali się do tego stopnia, że nie ukrywali, że nie interesuje ich przestępstwo i dowody materialne, a jedynie wykonanie polecenia kolesi i uratowanie przestępcy. To jest sędzina i prokuratorzy? Orzeł z wrażenia narobił na togę. Przeciw draństwu sądowemu trzeba protestować a nie robić wyborczej zadymy. Ujawnili się wszyscy pątnicy do koryta. Ich konstytucja tak obchodzi jak sędzinę prawo, honor, przysięga. Najpierw przywrócenie etosu a później polityka. Sąd nie napadł konstytucji. Manifestujcie pod odnowionym biurem wilka i domem towarzysza przewodniczącego RM. Protest w siedzibie sprawcy - sędziny

 40. 40
  +2
  ~ Do wielbicielki
  Sobota, 04.08

  To protestuj z PO przez ktorych niekończącą się butę, arogancję i głupotę oszołomy i ogarnieci obłędem psycholi pisuary rządzą

 41. 41
  --6
  ~ pińćset plus
  Sobota, 04.08

  Suk...syny z PiSu nie potrafią zrozumieć: KONSTYTUCJA gwarantuje pracę prof. Gersdorf do połowy 2020 roku. I w du.ę sobie włóżcie oświadczenia Adriana, Ogrodnika, Psa, Konowała - nie mówiąc o konusie z Żoliborza. Jak zmienicie KONSTYTUCJĘ to możecie sobie robić co chcecie, a na dzień dzisiejszy Morda (Chama) w kubeł !

 42. 42
  +4
  ~ obiektyw
  Niedziela, 05.08

  A w konstytucji ani słowa nie ma o panującej nam unii. Przynajmniej wczoraj nie było. To chyba rację ma piS

 43. 43
  +5
  ~ Realista
  Niedziela, 05.08

  Tłumy! Tej siły już nikt nie zatrzyma.

 44. 44
  --3
  ~ polak
  Niedziela, 05.08

  komuchy, POpaprańcy, zdychająca swołocz,zdradzieckie mordy i targowica.Ostatni kwik!banktutów politycznych zdrajców i złodzieji pozostających na żołdzie Moskwy i Brukseli!!To ich ostatnie dni .Coś ich mało??

 45. 45
  --2
  ~ elblązanin
  Niedziela, 05.08

  Czerwona swołocz,Mańkut,Nowak-PPZPR[płatni zdrajcy ,pachołki Rosji] czy dalej im służycie??? i każdemu kto wam zapłaci i zostawi przy korycie???O i Jurek motorówka!!!

 46. 46
  +1
  ~ wuj onkel
  Niedziela, 05.08

  czemu jeden dzialacz pis wpisuje chamskie teksty pod roznymi ksywkami ? czy jesienią do urny też wrzuci kilkanascie kart ?

 47. 47
  +2
  ~ niszcza kraj
  Niedziela, 05.08

  Widac ze ci krytykujący nie maja bladego pojęcia co się dzieje w kraju i jakie będą skutki.Beda wkrótce żałowali .Mądry Polak po szkodzie.

 48. 48
  --11
  ~ Do radny klim
  Niedziela, 05.08

  Cos,pana nie widać nie słychać czyżby to nie pana kotlet do odgrzewania ? Hej panie wszechwiedzący specjalisto gdzie zes jest ? Kolega robi ogrzewanie domku wszyscy radzą aby udał sie do pana bedzie miał taniej i lepej co najmniej 20%. Jak tam wspaniały projekt olsztyńskiego Mpec o którym pan pisał i trąbił ? Czemu pan nie powiesz ze padł ?

 49. 49
  +1
  ~ jacekzmiasta
  Niedziela, 05.08

  ja ich naliczyłem 30, w dodatku prawie sami emeryci. nikt was nie traktuje poważnie, poza wami samymi. i ten jeszcze senator... to już nie są opary absurdu a całe wiadro. osoba pisząca ten artykuł chyba miała trójkę z matematyki i to po znajomości

 50. 50
  +12
  ~ fan Olsztyna
  Niedziela, 05.08

  Rozumiem, że radny tłuczkowi nie odpowie, bo to bez sensu. Idiotyczna napaść kogoś ograniczonego , klepiącego jakieś komunały. Jako ciepłownik śledzę działania olsztyńskie i jestem pod wrażeniem. PiS nie dał pieniędzy na dotychczasowy projekt wiadomo dlaczego. I nadal Olsztyn bije Elbląg na głowę. Poczytajcie materiał z 02.07.2018 pt. " Rusza przetarg na budowę ciepłowni w Olsztynie. Jeszcze tylko dwa lata Michelin będzie dostarczał ciepło". Doszkol się biedaku. I tyle.

 51. 51
  --2
  ~ Arc
  Poniedziałek, 06.08

  wg nich prawo tworu unii stoi wyżej nad Polskim prawem, zaśpiewali hymn unii - przecież oni wcale się nie kryją, że nie są Polakami i nie chcą Polski suwerennej Ps. i ten transparent "sądy wolne od polityków", a na manifestacji sami politycy. Im się marzy dalej komuna, tylko teraz ta unijna... - aha i spytam kolejny raz, czy mieli stosowne pozwolenie władz miasta na demonstrację, czy KODerastom w imię "demokracji" wszystko wolno?

 52. 52
  --1
  ~ Arc
  Poniedziałek, 06.08

  cd. pytam o pozwolenie, bo za PO straż miejska (nie elblaska) dokładnie liczyła czy zgromadzenie ludzi nie przekracza 14 osób, a nawet na chama wliczali przypadkowych przechodniów aby tylko dawać mandaty na nielegalna manifestację powyżej 14 osób!

 53. 53
  +2
  ~ jestes za młody by wiedziec
  Poniedziałek, 06.08

  Arc zmien pieluche

 54. 54
  +3
  ~ john doe
  Wtorek, 07.08

  Pan Prezydent powinien być apolityczny.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.