Sobota, 23.02.2019, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„To już można nazwać kryzysem”. Wiceprezydent Elbląga i były wojewoda wśród protestujących pod sądem

03.08.2018, 16:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
„To już można nazwać kryzysem”. Wiceprezydent Elbląga i były wojewoda wśród protestujących pod sądem
Fot. Ryszard Biel
„Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska” - krzyczała dziś pod Sądem Rejonowym przy ul. Płk. Dąbka grupa mieszkańców naszego miasta.
 
Po raz pierwszy Komitet Obrony Demokracji zorganizował protest pod Sądem Rejonowym. Do tej pory spotkania z mieszkańcami odbywały się przed Sądem Okręgowym na Placu Konstytucji. - Tutaj jest nasze miejsce docelowe. Dopóki będziemy chodzić, dopóki będziemy żyć – mówił Tadeusz Kawa z elbląskiego oddziału KOD-u. - Nieregularnie, ale tu będziemy się spotykać. Musimy ustalić najlepszą godzinę.
 
Dziś, 3 sierpnia, protest pod sądem rozpoczął się o godz. 14.45.
 
Okazało się, że sędziowie dziś wcześniej wyszli, bo ponoć klimatyzacja padła. A my tutaj przyszliśmy ze świadectwem dla naszych sędziów. Chcemy ich wspierać. Czekamy na decyzję Trybunału Sprawiedliwości w Unii Europejskiej. Na to liczymy. Przecież my podlegamy prawodawstwu europejskiemu. To jest straszne, że mamy Prezentanta, który nie jest naszym Prezydentem
 
– dodał Tadeusz Kawa.
 
Grupa czterdziestu elblążan odśpiewała „Odę do radości” (Hymn Unii Europejskiej), po czym „uzbrojona” w transparenty i egzemplarze Konstytucji RP zaczęła maszerować przed sądem. Wśród zgromadzonych był m.in. wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
 
Chcę zademonstrować z tymi ludźmi, którzy tutaj przyszli, sprzeciw przeciwko temu, co robi partia rządząca. Przeciwko upartyjnianiu sądów, łamaniu Konstytucji, przeciwko działaniom na szkodę Obywateli. Wiem, że znakomita część Obywateli jest zadowolona z tego, co dzieje się w kraju, ale partia rządząca powinna wsłuchiwać się w głosy wszystkich, wyciągać wnioski i starać się tak kierować krajem, aby w miarę wszyscy byli zadowoleni. W tej chwili jest straszny podział i chcemy przeciwko temu zademonstrować. Powinniśmy zrobić wszystko, żeby doprowadzić do sytuacji sprzed tego kryzysu, bo to już można nazwać kryzysem
 
– podkreślił Janusz Nowak.
 
Wiceprezydent zaznaczył, że tego typu inicjatywy są potrzebne w naszym mieście. - Są potrzebne chociaż jak widać dziś nie ma zbyt dużo ludzi. Są zarzuty, że zbiera się tu garstka, ale rządzący muszą wiedzieć, że wśród społeczeństwa są tacy, którzy się nie godzą na to, co oni robią – dodał Janusz Nowak. - Będziemy protestować przeciwko temu, co się dzieje w naszym kraju. Myślę, że nie chodzi o ilość, choć wiadomo, że byłoby lepiej gdyby było nas więcej, ale o pokazanie, że są ludzie, którym zależy na tym kraju, na tym, by nie łamać Konstytucji.
 
Pod sądem protestował także były wojewoda warmińsko-mazurski Władysław Mańkut. - Od wielu dni próbujemy zablokować rozbrajanie demokracji, destabilizację państwa, które mogą się zakończyć niedemokratycznie. Oni (partia rządząca – przyp.red.) idą w zaparte, a demokratyczna Europa nie uznaje tego typu działań. To, co się dzieje jest niekonstytucyjne. (…) Zarówno pan Prezydent Duda, jak i Premier przysięgali na Konstytucję, która obowiązuje. Muszą przestrzegać tej Konstytucji – stwierdził Władysław Mańkut.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%16.7 %83.3


Galeria / Sad protest ( zdjęć 51 )
Dodano: 2018-08-03 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +52
  ~ -anarchista
  Piątek, 03.08

  Znaleźli sobie w pełni oddającego ich stan umysłu patrona. Władysław Mańkut - najpierw Związek Młodzieży Wiejskiej, następnie etatowy działacz PZPR - do końca jej istnienia, naczelnik partii w Pieniężnie, sekretarz wojewódzki PZPR w Elblągu itd aż do SLD. Brawo! O kolejnym działaczu PZPR p. Nowaku nie chce mi się już pisać. Jest też oczywiście elbląski celebryta Jaś Fasola.

 2. 2
  +31
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 03.08

  Pogonić to sfrustrowane towarzystwo .Działaczka OPZZ wieczna malkontentka i dążąca do koryta .Wcisła ,który chce utrzymać stołek i ta cała nieudolna reszta .Nowak kompromitujesz sie

 3. 3
  +28
  ~ wyborca
  Piątek, 03.08

  A to tak mozna prezydentowi brac udzial w takich "imprezach"?Na pewnych stanowiskach nie wypada,a czasami wrecz nie mozna robic pewnych rzeczy.Ale moze pan prezydent jest tak pewny swojego stolka,ze mozna mu wszystko.Nowaczyk tez tak myslal.

 4. 4
  +43
  ~ Qwerty
  Piątek, 03.08

  Patrząc na liczbę demonstrujacych to rzeczywiście jest kryzys.

 5. 5
  +31
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 03.08

  Kryzys opozycji jest i to bardzo widoczne .Jakie urządzenie należy sprowadzić , żeby tych baranów policzyć .

 6. 6
  +13
  ~ betti
  Piątek, 03.08

  A mi to lotto!!!!

 7. 7
  +29
  ~ bezrobotny
  Piątek, 03.08

  Nowak to prawdopodobnie twoje ostatnie pokazanie tej wstrętnej m...

 8. 8
  +19
  ~ Precz z pisiorami
  Piątek, 03.08

  Macie swoich Pisiorów.Dalej na nich głosujcie to wasze dzieci będą z tego kraju na stałe wyjeżdżał. Na razie wyjeżdżają dorywczo.

 9. 9
  +5
  ~ Anty
  Piątek, 03.08

  Trzeba zorganizować kontrmanifestacje taka z „ jajami”.

 10. 10
  +1
  ~ obserwator77
  Piątek, 03.08

  ~ -anarchista,a Ty co preferujesz obatela Czarneckiego???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.