Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator PO ostro o Rządzie: PiS odcina Polskę od unijnych pieniędzy

19.06.2018, 07:00:07 Rozmiar tekstu: A A A
Senator PO ostro o Rządzie: PiS odcina Polskę od unijnych pieniędzy
REKLAMA
- Unia Europejska wyraźnie jest już zmęczona bawieniem się w chowanego z polskim rządem, czyli przekonywaniem, że praworządność jest wartością ważną dla całej Wspólnoty Europejskiej, podczas gdy rząd będzie łamał kolejne filary praworządności i taktował Unię jak bankiera, który musi dać Polsce pieniądze, które sobie Rząd Morawieckiego wymyśli – mówił senator PO Jerzy Wcisła podczas zorganizowanej wczoraj konferencji prasowej.
 
Zdaniem senator PO dowodem na to jest projektowany budżet UE na następną perspektywę finansową. - Mimo brexitu budżet UE będzie wyższy od poprzedniego o ok. 200 mld euro, a więc wmawianie Polakom tego, że otrzymamy mniej pieniędzy z powodu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE jest świadomym kłamstwem. I choć sporo nadrobiliśmy zacofania, to nieprawdą jest, że to jest główny powód zmniejszenia środków dla Polski. Polska nadal, poza Mazowszem i Dolnym Śląskiem, nadal PKB wynosi mniej niż 75% PKB per capita średniej unijnej – zaznaczył Jerzy Wcisła
 
Dlaczego Jerzy Wcisła twierdzi, że priorytety Unii Europejskiej pokazują, że Europa idzie w inną stronę niż Polska? - Unia Europejska to wspólnota państw, które chcą się rozwijać, by zapewnić swoim obywatelom dobrobyt, bezpieczeństwo, równowagę środowiskową, konkurencyjność w dynamicznie zmieniającej się gospodarce światowej, ale także rozwiązywać bieżące problemy, także z imigrantami – mówił. - Jeśli UE będzie udawała, że tych problemów nie ma, to za parę lat linie rozwoju technologicznego i gospodarczego zaczną Europę omijać. Już szlaki handlowe przesuwają się z linii Ameryka-Europa na kierunek Ameryka-Azja.
 
Jerzy Wcisła podkreślał, że polski rząd w tej debacie nie bierze udziału.
 
Traktuje UE jak bankomat, więc nikt już nas nie słucha. Do tej pory Polska była rzecznikiem Europy Środkowo-Wschodniej i skutecznie przekonywała UE, że dla rozwoju Wspólnoty Europejskiej ważne jest wyrównywanie poziomów wewnątrz UE
 
– dodał.
 
Według senatora PO obecny Rząd pokazuje, że celem Polski nie jest rozwijanie Wspólnoty Europejskiej, ale jej "torpedowanie". - Odwróciliśmy się od polityki wszystkich poprzednich rządów o 180 stopni. Pamiętamy pokrzykujących na UE premierów, postawę Polski podczas wybory Przewodniczącego Rady Europejskiej, odrzucenie opinii Komisji Weneckiej, otwarta wojna z Komisją Europejską, ataki na Francję i Niemcy – najważniejsze państwa w UE – opowiadał Jerzy Wcisła. - Prezentując takie postawy, nic dziwnego, że nie uczestniczyliśmy w debacie o przyszłości Europy i o efektach dowiadujemy się ostatni.
 
Senator przekonywał, że przez 2,5 roku rząd PiS nie przekonał Europy do żadnego ze swoich pomysłów.
 
Wypchnął Polskę z pozycji kraju, który powinien wespół z Francją, Niemcami, Hiszpanią i Włochami dyskutować o przyszłej Europie na skrajny margines, gdzie nawet Czechy, Słowacja, Węgry nie chcą z nami rozmawiać o Europie
 
– zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ xzzzz
  Wtorek, 19.06

  znowu ten Wcisła.!!!!! POszedł won z naszego miasta!!!! Po co go pokazujecie i te jego faflunienie i paplanie o niczym!

 2. 2
  +26
  ~ Elbląg
  Wtorek, 19.06

  Wcisła zabieraj się z tym Protasem jak najdalej. Na tą Warmię i Mazury, które chcecie przeflancować na Żuławy. Tylko narzekanie, atak, a jak mieliście realny wpływ na rządzenie, to Elbląg zaliczył największą degradację w swojej historii. Nawet Ostróda mu odskoczyła (stadion, infrastruktura wokół jeziora, amfiteatru, centrum wystawiennicze). Dziś śmiecie jeszcze cokolwiek krytykować? To trzeba mieć tupet. Te facjaty z fotki są przeterminowane i skompromitowane. Wystarczy. Czas na zmiany!

 3. 3
  +21
  ~ Do motorowka
  Wtorek, 19.06

  A co ty zrobiłeś cwaniaczku? Umiesz tylko pluc i krytykować

 4. 4
  +14
  ~ Stop dla WM.
  Wtorek, 19.06

  Coś cie sk.......r...sy uczynili z tą krainą. Won SLD, PO, PSL.

 5. 5
  +14
  ~ Fan Gargamela
  Wtorek, 19.06

  a ja zadałbym pytanie "...kto rozbił PO w Elblągu..."? Proszę redakcję o pilnowanie odpowiedzi!

 6. 6
  +12
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 19.06

  Unia wolałaby grać z Donaldem i w świetle jupiterów niszczyć Polską gospodarkę sektor po sektorze a z Polakami grać w durnia. Za tym Pan senator teskni. Czas systemowych złodziei minał mam nadzieję bezpowrotnie. Tylko cele jeszcze puste ele pozwoli się zapełniają.

 7. 7
  +24
  ~ nie lubię go
  Wtorek, 19.06

  No Wciślak jak zwykle ma parcie na szkło i już robi sobie kampanię wyborczą.

 8. 8
  +18
  ~ bugi
  Wtorek, 19.06

  gosciu idź do lekarza nie koniecznie od kaszelku zriunowaliście elbląg pozbawiliście miasto inwestycji w imię kolesiostwa i serwilizmu- lizusostwa idż do lakarza nie koniecznie od kaszelku szkodnik miasta a nie uzdrowiciel zwplennik przekopu????????????????????????????????????????????????????? raczej zwolennik przeniesienia portu do burakowa, wtedy będzie za prze

 9. 9
  --3
  ~ klik
  Wtorek, 19.06

  Tak po prawdzie, to jak by nasz kraj wyglądał gdyby 14 lat temu UE nie przyjęła by Nas do swojego grona?

 10. 10
  +15
  ~ ?????????
  Wtorek, 19.06

  A," PO Musi wygrać , żeby odmrozić te pieniądze" Jak powiedział kolega z PO.Teraz przynajmniej wiadomo dlaczego mniej kasy, a za PO-PSL to gdzie ta kasa szła.Ja wolę uczciwa grę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98833799362183