Czwartek, 18.10.2018, Imieniny: Juliana, Łukasza, Bogumila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Senator PO wylicza kłamstwa PiS-u. „Samorządy nie powinny być uzależnione od kaprysów prezesa partii rządzącej”

11.06.2018, 15:45:22 Rozmiar tekstu: A A A
Senator PO wylicza kłamstwa PiS-u. „Samorządy nie powinny być uzależnione od kaprysów prezesa partii rządzącej”
fot. KJ
REKLAMA
Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej senator PO Jerzy Wcisła zarzucił politykom Prawa i Sprawiedliwości... kłamstwo. W jakich kwestiach, zdaniem senatora, mijają się w prawdą?
 
Senator zaczął od powodu, dla którego jego zdaniem obniżono pensje parlamentarzystom i samorządowcom. - PiS próbuje przykryć aferę związaną z wykryciem systemu nagród stworzonego przez rząd PiS, polegającym na wypłacaniu ministrom i wiceministrom PiS drugich pensji. Nie wiemy, ile pieniędzy w ten sposób PiS sobie wypłacił, bo rząd odmawia udzielenia pełnych informacji. Szacuje się, że może to być kwota od 1,4 do 5 mln zł.  By zagłuszyć ten fakt, prezes PiS ogłosił, że obniży diety posłom i senatorom oraz płace samorządowcom o 20%. Stosowne ustawy przyjął już Sejm i Senat. Parlamentarzyści PiS zagłosowali za projektem ustawy pod groźbą prezesa, że te osoby, które zagłosują inaczej nie będą mogły kandydować w następnych wyborach. To poskutkowało – stwierdzi Jerzy Wcisła.
 
Gdzie senator doszukuje się pierwszego kłamstwa? - Zdaniem prezesa PiS tego domagają się Polacy, jak to mówił Kaczyński: vox populi, vox Dei, czyli głos ludu, głosem Boga, co brzmi prześmiewczo chociażby w kontekście protestu opiekunów i osób niepełnosprawnych, które masowo popierali Polacy, ale to nie za skutkowało decyzjami zgodnymi z głosem ludu – zaznaczył Jerzy Wcisła. - To pierwsze kłamstwo Boga, w którego w tym przykładzie wciela się Jarosław Kaczyński. Nieprawdą jest, że prezes Kaczyński słucha głosu ludu.
 
Jerzy Wcisła stwierdził, że Polacy domagają się zwrotu w ten sposób „zarobionych” pieniędzy do budżetu Państwa.
 
PiS też udaje, że tego nie słyszy i nikt otrzymanych pieniędzy nie zwrócił. Prezes Kaczyński wprawdzie zadecydował, że każdy ma dobrowolnie wpłacić te pieniądze do Caritasu, co jest alogiczne, bo jeśli ktoś wziął pieniądze „bo mu się należały”, jak twierdzi była premier Beata Szydło, to nie można nakazywać, co ma z nimi zrobić. A jeżeli mu się nie należały, to nie może ich przekazywać jakiejkolwiek fundacji i jeszcze skorzystać z odpisu od podatku. Ale opinia publiczna nie dowiedziała się nawet tego, kto swoje pieniądze przekazał na cele charytatywne. Możemy domniemać, że niewiele osób.  To drugie kłamstwo PiS. Pieniądze nie zostały oddane, a nawet nie ma dowodów, że zostały przekazane na cele charytatywne
 
- podkreślał Jerzy Wcisła.
 
Trzecim kłamstwem, jak zaznaczył Jerzy Wcisła, byłoby, że Polacy oczekują, by partia mająca większość w Parlamencie wtrącała się z sprawy samorządów. - Samorządy nie są i nie powinny być uzależnione od kaprysów prezesa partii rządzącej, bo to zaprzecza istocie samorządzenia się na poziomie gmin, miast, powiatów, regionów. Arbitralne, dyktowane bieżącym interesem propagandowym ograniczenia oznaczają, że PiS nie szanuje woli samorządowców i uważa, że w każdej chwili może je podporządkować swoim partyjnym interesom. To ogromna groźba przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi – dodał senator.
 
Ostatni zarzut, jaki senator skierował w kierunku polityków PiS, dotyczył przyznawania stanowisk.
 
Czwartym kłamstwem PiS jest twierdzenie, że PiS w imieniu ludzi dba o to, by ludzie nie szli do władzy po pieniądze. PiS, jak żadna inna partia w historii III RP, dba o to, by jej członkowie szybko napełniali kieszenie publicznymi pieniędzmi. Jednym z podstawowych sposobów na to jest obsadzenie swoimi ludźmi stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, a jak stanowisk jest za mało, to tworzenie nowych stołków
 
– zapewniał.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Twój email
  Poniedziałek, 11.06

  Dobry Car, źli czynownicy. Albo : "Gdyby Stalin o tym wiedział" - tak się gdzieś w Workucie czy Kołymie pocieszali tawariszczi dogorywający w Łagrach. Lud zawsze to kupi, sondaże poszybują PiC-owi w kosmos. Nasz „Skarb narodowy” pokazuje, że otacza go zły świat, nawet najlepsi z jego sekty to dranie, chciwi parszywce! I on sam przeciwko całemu światu. Śmieszne? Nie! Straszne! Bo tym aktem sugeruje, że jeżeli ciemny lud nie uczyni go panem życia i śmierci, dyktatorem z władzą jaką miał tylko Stalin i ma teraz Kim Dzong Un to nigdy zło nie zostanie wyplenione a Polska nie będzie WIELKA!!! Tym manewrem Kaczyński nie gra dla PiC-u ale gloryfikuje sam siebie. I to jest miarą jego szaleństwa !!!

 2. 2
  +38
  ~ polak
  Poniedziałek, 11.06

  Człowieku ,senatorze, panie Wcisła, wymień pan 3 rzeczy które zrobiłeś dla naszego miasta , regionu , Polski , byś tak samo bełkotał jak twój lider Schetyna , nul,nul , nul , tylko jątrzyć , wku......., i podjudzać ludzi , jesteś pan wrzodem na POLSKIM ORGANIZMIE , mam nadzieję że wyborcy w końcu przejrzą na oczy i dostaniesz pana wreście kopa ,i weżmiesz się pan za uczciwą pracę ,

 3. 3
  +35
  ~ anracho_
  Poniedziałek, 11.06

  Jeszcze nigdy nie słyszałem aby Jaś Fasola zaproponował coś konstruktywnego!. Krytyka totalna i co w zamian??? Lansuje się gość na siłę. Mam nadzieję, że może chociaż redakcji zapłaci za te reklamówki zarobionego senatora!!

 4. 4
  +23
  ~ Życzenie
  Poniedziałek, 11.06

  Spakować wszystkich peo i wywieźć do Brukseli UE tam ich kumple. Jednak peowcy nie zauważyli swoich afer i tracę ia pieniędzy. W,,,,,,,,,,,, e i to szybko.

 5. 5
  +20
  ~ no tak
  Poniedziałek, 11.06

  Uczeń przerósł mistrza, to mistrz wściekły

 6. 6
  +30
  ~ JASNOWIDZ
  Poniedziałek, 11.06

  O BOŻE jak ten senator wychód , a co będzie jak 20 procent uposażenia będzie mniej nastąpi zgon .

 7. 7
  +10
  ~ klik
  Poniedziałek, 11.06

  Jak to powiedział pan wicemarszałek sejmu -" robimy to przecież pod publiczkę" - . A onegdaj "klasyk" użył innych słów - "ciemny naród wszystko kupi"- chyba już nie?

 8. 8
  +18
  ~ a to co?
  Poniedziałek, 11.06

  Mega Afera lekowa 3) Afera hazardowa 4) Afera wyciągowa 8 LAT RZĄDÓW PO-PSL, 8 LAT AFER Znalezione w Internecie: 1) Afera taśmowa 2) 5) Afera stadionowa 6) Afera autostradowa 7) Afera stoczniowa 8) Afera AmberGold 9) Afera Elewarru 10) Afera z informatyzacją MSW 11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 13) Afera z opóźnieniem publikacji... Rozwiń

 9. 9
  +13
  ~ Jan
  Poniedziałek, 11.06

  Senator typu ważniaka marudy łasuch osiłek .......

 10. 10
  +4
  ~ Lalek
  Poniedziałek, 11.06

  Wolę rozmawiać z trenerem niż z małpa

 11. 11
  +19
  ~ azq
  Poniedziałek, 11.06

  Funkcjonariusz partii, która podniosła nam VAT, ukradła pieniądze z OFE i wydłużyła wiek emerytalny... Żeby takim jak on żyło się lepiej.

 12. 12
  +14
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 11.06

  pitolenie.Taki nasz elbląski koszmarek

 13. 13
  +12
  ~ kwadrat
  Poniedziałek, 11.06

  chciałbym wiedzieć czy to obecna władza stanowiła takie prawo, ze to wszystko o czym senator mówi jest możliwe? Wszak kumoterstwa nigdy nie było? :) Na stołki w spółkach skarbu państwa jak i w firmach samorządowych są przecież konkursy? :) Pan senator może nie pamięta kto takie prawo stanowił? Kto głosował za tym aby samorządowcy i posłowie, senatorzy ujawniali majątki a już ich współmałżonkowie nie? A o kwocie wolnej od podatku dla posłów i senatorów, dla porównania także dla nas malutkich można coś prosić? Wszak to służba narodowi? Kwestia ostatnia, to nie PO chce rozwiązać CBA ?

 14. 14
  +23
  ~ Prorok Igor
  Poniedziałek, 11.06

  Błagam przestań gwałcić inteligencję elblążan my pamiętamy czas do kwietnia 2013 roku i wynik referendum! Może wyjaśnisz nam łaskawco dlaczego zostaliście odwołani i dlaczego elblążanie wyborcy PO w Elblągu nie wybrali ciepie po referendum ponownie do Rady Miasta Elbląg?!

 15. 15
  +12
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 11.06

  O to , Senator opętany miłością do PISu . : ) Panie Sanatorze , czy jest Pan hipokrytą ? ( pytanie retoryczne )

 16. 16
  +7
  ~ wymagany członek
  Wtorek, 12.06

  Jeżeli ma być prawdziwy z założenia samorząd, to nie powinien być partyjny przynajmniej na poziomie gminy. Samorząd powinien realizować potrzeby mieszkańców a nie partii. Nieboszczka PZPR była zła bo wszystko "uczłonkowiła". A dzisiaj? Towarzysz przewodniczący przeskoczył próg PZPR i osiągnął pełną bolszewię. Partia wcisły nie jest w niczym lepsza - liczy się członek . Zamordowano samorządność która dawała niezależność ludowi .Napoziomie gminy mówi się o jej potrzebach i realizuje je a nie wciska jedyny program - "bo oni..." . Towarzyszu wcisła - brednie politruka niczego nie polepszą a jedynie zgaszą ostatnie iskry samorządności. Mafijność i partyjniactwo - oto polska samorządność. Odrobina przyzwoitości a nie ciągła piaskownica z członkami.

 17. 17
  +16
  ~ szaad
  Wtorek, 12.06

  przestańcie już lansować tego nieroba, my mieszkańcy mamy dosyć go, dosyć patrzenia na tą gębę. POszoł won z tego miasta ty zakłamańcu.!!!!!

 18. 18
  +17
  ~ teresa
  Wtorek, 12.06

  niech najpierw zacznie wyliczanie od siebie, wstrętny zakłamany typek

 19. 19
  +11
  ~ jaaaaaaaaaaaaa
  Wtorek, 12.06

  szanowny Panie Senatorze, czemu traktuje Pan czytelników jak idiotów?

 20. 20
  +10
  ~ Wyborca
  Wtorek, 12.06

  PiS jest ZŁY!!! Więc na kogo mamy głosować? Na PO???? To poproszę parę argumentów dlaczego? Jakieś konkrety? Może jakiś program rozwoju dla miasta, młodych mieszkańców? Samą krytyką wyborów się nie wygrywa. No ale chyba nic innego senatorowi nie pozostaje. Mam nadzieję, że jeszcze parę miesięcy i inie będę musiał Pana oglądać.

 21. 21
  --5
  ~ bolo
  Wtorek, 12.06

  Dobrze ich wypunktował, brawo tak trzymać ;)

 22. 22
  +4
  ~ eWA ..............
  Wtorek, 12.06

  MAFIA - PO szybko zapomniała kto u niej rządził przez ostatnie 8 - lat gdy rządzili , czy czasami nie dzisiejszy król je - ŁOPY , panie wcisła ....

 23. 23
  +3
  ~ psu na budę
  Wtorek, 12.06

  żaden efekt jak łajdak obrzuca g... łajdaka

 24. 24
  +2
  ~ Anonimek1
  Wtorek, 12.06

  bolo, a co zrobił Pan Jerzy W. dla Elbląga ? Największą tragedią jest to, że mimo, że są z różnych partii, to mentalnie tacy sami, aby się tylko nachapać i piękny PR zrobić koło siebie.

 25. 25
  +3
  ~ 91
  Wtorek, 12.06

  Wsrod Waszej partii tez byli klamcy,przestepcy i zlodzieje i to na wysokich stanowiskach.Nie ma w Polsce partii ktora zasluguje na tak wielki zaszczyt jakim jest rzadzenie Polskim Narodem. Ile afer bylo za Po?

 26. 26
  +5
  ~ abc
  Środa, 13.06

  do dyskusji o kłamstwach należy zaprosić pierwsze żony polityków

 27. 27
  0
  ~ ZJ
  Piątek, 15.06

  Zapraszam do dyskusji związanych z Naszym miastem na grupę o nazwie Zjednoczony Elbląg, która znajduję się na Facebook"u

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.