Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator PO wylicza kłamstwa PiS-u. „Samorządy nie powinny być uzależnione od kaprysów prezesa partii rządzącej”

11.06.2018, 15:45:22 Rozmiar tekstu: A A A
Senator PO wylicza kłamstwa PiS-u. „Samorządy nie powinny być uzależnione od kaprysów prezesa partii rządzącej”
fot. KJ
REKLAMA
Podczas zwołanej dziś konferencji prasowej senator PO Jerzy Wcisła zarzucił politykom Prawa i Sprawiedliwości... kłamstwo. W jakich kwestiach, zdaniem senatora, mijają się w prawdą?
 
Senator zaczął od powodu, dla którego jego zdaniem obniżono pensje parlamentarzystom i samorządowcom. - PiS próbuje przykryć aferę związaną z wykryciem systemu nagród stworzonego przez rząd PiS, polegającym na wypłacaniu ministrom i wiceministrom PiS drugich pensji. Nie wiemy, ile pieniędzy w ten sposób PiS sobie wypłacił, bo rząd odmawia udzielenia pełnych informacji. Szacuje się, że może to być kwota od 1,4 do 5 mln zł.  By zagłuszyć ten fakt, prezes PiS ogłosił, że obniży diety posłom i senatorom oraz płace samorządowcom o 20%. Stosowne ustawy przyjął już Sejm i Senat. Parlamentarzyści PiS zagłosowali za projektem ustawy pod groźbą prezesa, że te osoby, które zagłosują inaczej nie będą mogły kandydować w następnych wyborach. To poskutkowało – stwierdzi Jerzy Wcisła.
 
Gdzie senator doszukuje się pierwszego kłamstwa? - Zdaniem prezesa PiS tego domagają się Polacy, jak to mówił Kaczyński: vox populi, vox Dei, czyli głos ludu, głosem Boga, co brzmi prześmiewczo chociażby w kontekście protestu opiekunów i osób niepełnosprawnych, które masowo popierali Polacy, ale to nie za skutkowało decyzjami zgodnymi z głosem ludu – zaznaczył Jerzy Wcisła. - To pierwsze kłamstwo Boga, w którego w tym przykładzie wciela się Jarosław Kaczyński. Nieprawdą jest, że prezes Kaczyński słucha głosu ludu.
 
Jerzy Wcisła stwierdził, że Polacy domagają się zwrotu w ten sposób „zarobionych” pieniędzy do budżetu Państwa.
 
PiS też udaje, że tego nie słyszy i nikt otrzymanych pieniędzy nie zwrócił. Prezes Kaczyński wprawdzie zadecydował, że każdy ma dobrowolnie wpłacić te pieniądze do Caritasu, co jest alogiczne, bo jeśli ktoś wziął pieniądze „bo mu się należały”, jak twierdzi była premier Beata Szydło, to nie można nakazywać, co ma z nimi zrobić. A jeżeli mu się nie należały, to nie może ich przekazywać jakiejkolwiek fundacji i jeszcze skorzystać z odpisu od podatku. Ale opinia publiczna nie dowiedziała się nawet tego, kto swoje pieniądze przekazał na cele charytatywne. Możemy domniemać, że niewiele osób.  To drugie kłamstwo PiS. Pieniądze nie zostały oddane, a nawet nie ma dowodów, że zostały przekazane na cele charytatywne
 
- podkreślał Jerzy Wcisła.
 
Trzecim kłamstwem, jak zaznaczył Jerzy Wcisła, byłoby, że Polacy oczekują, by partia mająca większość w Parlamencie wtrącała się z sprawy samorządów. - Samorządy nie są i nie powinny być uzależnione od kaprysów prezesa partii rządzącej, bo to zaprzecza istocie samorządzenia się na poziomie gmin, miast, powiatów, regionów. Arbitralne, dyktowane bieżącym interesem propagandowym ograniczenia oznaczają, że PiS nie szanuje woli samorządowców i uważa, że w każdej chwili może je podporządkować swoim partyjnym interesom. To ogromna groźba przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi – dodał senator.
 
Ostatni zarzut, jaki senator skierował w kierunku polityków PiS, dotyczył przyznawania stanowisk.
 
Czwartym kłamstwem PiS jest twierdzenie, że PiS w imieniu ludzi dba o to, by ludzie nie szli do władzy po pieniądze. PiS, jak żadna inna partia w historii III RP, dba o to, by jej członkowie szybko napełniali kieszenie publicznymi pieniędzmi. Jednym z podstawowych sposobów na to jest obsadzenie swoimi ludźmi stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, a jak stanowisk jest za mało, to tworzenie nowych stołków
 
– zapewniał.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Twój email
  Poniedziałek, 11.06

  Dobry Car, źli czynownicy. Albo : "Gdyby Stalin o tym wiedział" - tak się gdzieś w Workucie czy Kołymie pocieszali tawariszczi dogorywający w Łagrach. Lud zawsze to kupi, sondaże poszybują PiC-owi w kosmos. Nasz „Skarb narodowy” pokazuje, że otacza go zły świat, nawet najlepsi z jego sekty to dranie, chciwi parszywce! I on sam przeciwko całemu światu. Śmieszne? Nie! Straszne! Bo tym aktem sugeruje, że jeżeli ciemny lud nie uczyni go panem życia i śmierci, dyktatorem z władzą jaką miał tylko Stalin i ma teraz Kim Dzong Un to nigdy zło nie zostanie wyplenione a Polska nie będzie WIELKA!!! Tym manewrem Kaczyński nie gra dla PiC-u ale gloryfikuje sam siebie. I to jest miarą jego szaleństwa !!!

 2. 2
  +38
  ~ polak
  Poniedziałek, 11.06

  Człowieku ,senatorze, panie Wcisła, wymień pan 3 rzeczy które zrobiłeś dla naszego miasta , regionu , Polski , byś tak samo bełkotał jak twój lider Schetyna , nul,nul , nul , tylko jątrzyć , wku......., i podjudzać ludzi , jesteś pan wrzodem na POLSKIM ORGANIZMIE , mam nadzieję że wyborcy w końcu przejrzą na oczy i dostaniesz pana wreście kopa ,i weżmiesz się pan za uczciwą pracę ,

 3. 3
  +35
  ~ anracho_
  Poniedziałek, 11.06

  Jeszcze nigdy nie słyszałem aby Jaś Fasola zaproponował coś konstruktywnego!. Krytyka totalna i co w zamian??? Lansuje się gość na siłę. Mam nadzieję, że może chociaż redakcji zapłaci za te reklamówki zarobionego senatora!!

 4. 4
  +23
  ~ Życzenie
  Poniedziałek, 11.06

  Spakować wszystkich peo i wywieźć do Brukseli UE tam ich kumple. Jednak peowcy nie zauważyli swoich afer i tracę ia pieniędzy. W,,,,,,,,,,,, e i to szybko.

 5. 5
  +20
  ~ no tak
  Poniedziałek, 11.06

  Uczeń przerósł mistrza, to mistrz wściekły

 6. 6
  +30
  ~ JASNOWIDZ
  Poniedziałek, 11.06

  O BOŻE jak ten senator wychód , a co będzie jak 20 procent uposażenia będzie mniej nastąpi zgon .

 7. 7
  +10
  ~ klik
  Poniedziałek, 11.06

  Jak to powiedział pan wicemarszałek sejmu -" robimy to przecież pod publiczkę" - . A onegdaj "klasyk" użył innych słów - "ciemny naród wszystko kupi"- chyba już nie?

 8. 8
  +18
  ~ a to co?
  Poniedziałek, 11.06

  Mega Afera lekowa 3) Afera hazardowa 4) Afera wyciągowa 8 LAT RZĄDÓW PO-PSL, 8 LAT AFER Znalezione w Internecie: 1) Afera taśmowa 2) 5) Afera stadionowa 6) Afera autostradowa 7) Afera stoczniowa 8) Afera AmberGold 9) Afera Elewarru 10) Afera z informatyzacją MSW 11) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 12) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 13) Afera z opóźnieniem publikacji... Rozwiń

 9. 9
  +13
  ~ Jan
  Poniedziałek, 11.06

  Senator typu ważniaka marudy łasuch osiłek .......

 10. 10
  +4
  ~ Lalek
  Poniedziałek, 11.06

  Wolę rozmawiać z trenerem niż z małpa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.368045091629