Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Porozumienie zaistnieje mocno w Elblągu? Są takie plany

10.11.2017, 07:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
Porozumienie zaistnieje mocno w Elblągu? Są takie plany

Jarosław Gowin jednoczy środowisko Polski Razem oraz działaczy Republikanów, tworząc nową formację o nazwie Porozumienie. Kilka dni temu odbył się zjazd zjednoczeniowy, na którym była grupa elblążan z organizacji Republikanie.

Jarosław Gowin podczas sobotniego (4 listopada) Kongresu Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych zaprezentował nazwę nowej formacji politycznej. Nazywa się Porozumienie i już na samym starcie budzi wielkie emocje. Dlaczego? Ponieważ wielu dotychczasowych działaczy PO, o poglądach konserwatywnych, którzy jednak niechętnie patrzyli na PiS, teraz mają alternatywę.

Jak się okazuje bliscy przejścia do nowej formacji Jarosława Gowina są również działacze PO na Warmii i Mazurach. Tym totalnie zaskoczyli Jacka Protasa, szefa Platformy w naszym województwie.

Jak informują media ogólnopolskie do Porozumienia Jarosława Gowina mają dołączyć Artur Wrochna, burmistrz Olsztynka, oraz Marek Sokołowski, naukowiec z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Zwłaszcza ten pierwszy transfer wywołał polityczną burzę. Wrochna był od lat prominentnym działaczem PO. Zasiadał we władzach wojewódzkich tej partii, jest szefem zarządu Platformy w powiecie olsztyńskim. Za to Sokołowski to znany w Olsztynie socjolog i medioznawca, kojarzony z PO, choć od kilku lat nienależący już do niej.

Jak sytuacja wygląda w naszym mieście? Struktury Porozumienia w Elblągu tworzy Piotr Opaczewski, szef Republikanów na Warmii i Mazurach.
- Zaczynamy budować struktury partii na bazie dotychczasowych podmiotów (Polski Razem i Republikanów – od red.). Jesteśmy na początku tej drogi – mówi Piotr Opaczewski. – Na konwencji zjednoczeniowej w Warszawie była grupa osób z Elbląga. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, w przyszłym tygodniu zwołamy konferencję prasową na której zaprezentujemy się elblążanom.

Pozostaje pytanie, czy działacze bądź radni PO z naszego miasta są zainteresowani nową formacją Jarosława Gowina.  Piotr Opaczewski nie zaprzecza i nie potwierdza.

 

Oficjalnie jeszcze żadne sygnały ze środowiska Platformy Obywatelskiej w Elblągu do mnie nie dotarły w takiej sprawie. Myślę, że to jeszcze za wcześnie. Jednak oczywiście jesteśmy bardzo otwarci na różne środowiska polityczne i społeczne w naszym mieście. Z każdym będziemy rozmawiali

– mówi.

Jednak nieoficjalnie wiemy, że przynajmniej jedna osoba z obecnego składu Rady Miasta Elbląga poważnie rozważa dołączenie do partii Porozumienie Jarosława Gowina.
 

GT

Oceń tekst:

Ocen: 23

%69.6 %30.4


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ j23
  Piątek, 10.11

  widać jak prezes knuje...... , by mieć nastepną partię tak jak ten od 15 .......

 2. 2
  +16
  ~ Yataman
  Piątek, 10.11

  Piotr Opaczewski hmmmm gdzie on nie był czego on już nie tworzył no cóż kolejna POrażka.

 3. 3
  --14
  ~ opinia
  Piątek, 10.11

  Ciekawa inicjatywa .Jest kilka osób które poważnie zastanawiają się zaangażować w ten projekt. A radni ,zobaczymy

 4. 4
  +17
  ~ Minus
  Piątek, 10.11

  Dla mnie to wcale nie ciekawa inicjatywa. Popierając to Porozumienie, potem należałoby głosować na kandydata PIS na prezydenta Elbląga.No niestety, to nie to.

 5. 5
  +29
  ~ jan-49
  Piątek, 10.11

  gowin skoczek z partii do partii aby koryto wazeliniarz

 6. 6
  +13
  ~ i słusznie
  Piątek, 10.11

  Głosuje się na ludzi i ich dokonania .Co do Opaczewskiego mam inne zdanie .Młody ,zaangażowany tylko musi postawić na osoby z doświadczeniem i chęcią poprawy sytuacji w Elblagu .Niestety Wróblewski to tylko układy ,stołki i powrót do przeszłości .PO nie warto komentować

 7. 7
  --5
  ~ elblążanka
  Piątek, 10.11

  No tak, jak PIS poprze kandydaturę pana Opaczewskiego na prezydenta Elbląga, pan Opaczewski to młody, wykształcony i pracowity człowiek,a przecież o to chodzi.

 8. 8
  +11
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 10.11

  Nic nie znacząca inicjatywa, niewiele znaczących osób w Elblągu. Szkoda się emocjonować bo skończą jak PJN, Solidarna Polska, Liga Polskich Rodzin i Samoobrona. Pytanie do koordynatora rozumiem, że bez żadnego ale popieracie już dziś Wilka na prezydenta?

 9. 9
  +4
  ~ AM
  Piątek, 10.11

  nie ma w Polsce nic bardziej pejoratywnego i populistycznego niźli jakikolwiek przejaw partyjnego życia pozbawionego rzeczywistego realu z wyraźnym aplauzem lumpenproletariackiego bolszewizmu i to obojętnie czy czerwonego, czy katolickiego..........

 10. 10
  +6
  ~ I co jeszcze
  Piątek, 10.11

  Nie uwierzymy już nikomu, to prawda skaczą że stolika na stołek, z partii do partii. Może czas zabrać się do uczciwej pracy a nie boki zbijacie.

 11. 11
  +4
  ~ klik
  Piątek, 10.11

  Z burmistrzem Olsztynka to fake news. Co ta formacja może zaoferować pozytywnego?

 12. 12
  +11
  ~ yy
  Piątek, 10.11

  Ktora to juz partia towarzysza Opaczewskiego? Ja pamietam ze byl w PO, EKO, Kukizie, Polska Razem, a teraz w "Porozumieniu". Tylko sie chlop osmiesza i kompromituje.

 13. 13
  +10
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 10.11

  PZPR - Polska Zjednoczona Prawica Razem, nic tylko się pośmiać z kolejnych hopsztosów partyjnego podróżnika Gowina i jego nacjo-kościelnego planktonu:)

 14. 14
  --3
  ~ głupota
  Piątek, 10.11

  Można się pośmiać ale z Pana

 15. 15
  --8
  ~ weksler
  Piątek, 10.11

  Nie przejmuj się Piotr - cała masa popaprańcóe i pismaków będzie cię opluwać, ale nic to, bądź ponad to - rób swoje.

 16. 16
  --5
  ~ bolko
  Piątek, 10.11

  Piotr dawaj do przodu - uważaj tylko na popaprańców z PO( i tych z pis) - żeby wcisła się tobie nie wcisnął

 17. 17
  +3
  ~ A-Z
  Sobota, 11.11

  PIS samo nie wygra , tylko domagać się stanowiska prezydenta, oni nie mają wiarygodnego kandydata- już raz była czerwona kartka.Przemyślcie i zastanówcie się cała opozycjo, pan Opaczewski jest najlepszym kandydatem na prezydenta Miasta.Panie Opaczewski niech pan nie zważa na te minusy, dużo ludzi jest za panem, wytrwałości.

 18. 18
  +1
  ~ Olek
  Sobota, 11.11

  Nareszcie ktoś sensowny i młody na prawicy. Pis to w zasadzie odział geriatryczny zamknięty. Młodzi tam są tylko do przynoszenia kaczek i nocników. Wiec jedyna droga do odmłodzenia wiedzie przez POROZUMIENIA Gowina i Opaczewskiego.

 19. 19
  +2
  ~ POlitolog
  Sobota, 11.11

  To tylko kolejna przystawka PiS i nic więcej, będą robić wszystko co im "prezesik" każe!

 20. 20
  +3
  ~ do Robert Koliński
  Sobota, 11.11

  Szanowny panie pierwszy raz pojawia, się szansa, żeby pozbyć się Tych twarzy i ugrupowań , co rządzili w Elblągu przez ćwierćwiecze..Kiedy? jak nie teraz dokonać takich zmian, dać szanse młodemu człowiekowi i temu ugrupowaniu, niech to będzie zalążek. Opozycja powinna to przemyśleć rzeczywiście.

 21. 21
  +3
  ~ kola
  Sobota, 11.11

  Wielu wyborców w Elblągu ma odruch wymiotny na sama myśl o głosowaniu na PO ale również nie zagłosują na PiS mimo że mają przekonanie prawicowe. Stąd inicjatywa pana Opaczewskiego jest dla nich wyborem możliwym do zaakceptowania

 22. 22
  0
  ~ Aga
  Sobota, 11.11

  Politolog zapewne z Nowoczesnej od sześciu króli i Belzebuba z Madery. Idź się chłopcze doucz.

 23. 23
  --1
  ~ Kama
  Niedziela, 12.11

  Brawo, brawo, brawo - nareszcie młodzi, inteligentni ambitni i tacy którym się chce

 24. 24
  +2
  ~ JOLKA
  Niedziela, 12.11

  PIS JEST ZNANY Z TEGO ŻE ZA PIĘĆ DWUNASTA WYWRACA STOLIK - WIEC PROSZĘ UWAŻAĆ PANIE PIOTRZE

 25. 25
  +2
  ~ Basia
  Niedziela, 12.11

  Prawica potrzebuje świeżej krwi i może to nastąpić tylko poprzez koalicjantów bo sam pis nie jest do tego zdolny

 26. 26
  +1
  ~ iga
  Niedziela, 12.11

  Panie Piotrze jeżeli POROZUMIENIE oznacza dla pana dialog z komitetami obywatelskimi to jest pan na dobrej drodze

 27. 27
  0
  ~ bul
  Niedziela, 12.11

  Oj będzie się działo - już gaciowy obmyśla jak wykończyć Opacza i resztę

 28. 28
  +4
  ~ iii
  Niedziela, 12.11

  Tylko prawybory na prawicy gwarantują jedną listę

 29. 29
  +2
  ~ elblążanka
  Poniedziałek, 13.11

  Skoro dla PIS w ostatnich wyborach brakowało ok.4 tys. głosów, żeby wygrać prezydenta to stawiać swoje warunki. Nie ma nic za darmo. Panie Opaczewski Oni inaczej nie wygrają, panu stanowisko prezydenta będzie się należało, o ile przystąpi pan do wspólnej "walki" z PIS.Ludzie na to liczą.

 30. 30
  +2
  ~ pisior
  Poniedziałek, 13.11

  Wilk jest niewybieralny w drugiej turze i jedyna szansa dla prawicy jest wystawienie świeżego kandydata. Bo sytuacja się powtórzy Rada Miasta pisowska a prezydent z innej bajki i znów 4 lata w plecy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.