Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru przyjeżdża do Elbląga. W sobotę spotka się z mieszkańcami

14.03.2017, 10:30:47 Rozmiar tekstu: A A A
Lider Nowoczesnej Ryszard Petru przyjeżdża do Elbląga. W sobotę spotka się z mieszkańcami
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. Wiadomości - Gazeta.pl)

Ryszard Petru przyjedzie do Elbląga. Chce spotkać się z mieszkańcami naszego miasta, by porozmawiać m.in. o polityce obecnego Rządu i lokalnych problemach.

Lider Nowoczesnej zawita do Elbląga w sobotę, 18 marca. Najpierw, w Hotelu Arbiter, odbędzie się konferencje prasowa. Na godz. 12.00 polityk zaprasza na spotkanie mieszkańców naszego maista.

 

Celem wizyty jest spotkanie z sympatykami Nowoczesnej z Elbląga i okolic. Na spotkaniu zostaną poruszone ważne tematy dotyczące polityki krajowej i zagranicznej oraz gospodarcze. Nie zabraknie również odniesień do bieżącej polityki Rządu oraz problemów regionu

– zapowiada Mariusz Dudzik, sekretarz koła Nowoczesnej miasta Elbląg.

Jednym z tematów poruszanych podczas spotkania możliwe, że będzie  wizja pojawienia się na Starym Mieście garażowca.

Wizualizacja „garażowca”, który miałby powstać w centrum elbląskiego Starego Miasta wywołała wiele negatywnych emocji i dyskusji wśród elblążan, którym architektura i estetyka miasta nie jest obojętna. Realizowana od wielu lat zabudowa Starego Miasta w oparciu o koncepcję tzw. „retrowersji” była wielokrotnie krytykowana przez mieszkańców Elbląga, niestety władze miejskie na tę krytykę były zawsze obojętne

– informuje Arkadiusz Chrościcki,  Przewodniczący Koła Nowoczesnej w Elblągu.

Zarząd Nowoczesnej Ryszarda Petru w Elblągu wystosował w listopadzie 2016 r. do Prezydenta Elbląga, Witold Wróblewskiego pismo, w którym zwracali się z  prośbą o zorganizowanie w naszym mieście debaty. - Elbląg miał niegdyś Stare Miasto porównywalne z tym w Gdańsku. Dlaczego dziś nie możemy podążać w tym kierunku? Może właśnie przez kolejny „szalony” pomysł na odbudowę tego miejsca. Nasze Stare Miasto powinno być silnym produktem turystycznym – tłumaczą w piśmie do Prezydenta. Obecnie jest dzielnicą, w której ciągle trwa przepychanka między mieszkańcami, a właścicielami/najemcami lokali gastronomicznych i rozrywkowych, o to czy ma mieć charakter rozrywkowy i usługowy, czy tez ma być kolejną sypialnią miasta. Starówka nie powinna być obszarem, na którym kierunki i koncepcje zabudowy prowadzone są na zasadzie luźnych improwizacji kolejnych władz miasta.

Zaproponowano, aby podczas debaty zostały poruszone takie wątki jak: Jaką koncepcję i zasięg zabudowy Starego Miasta i Wyspy Spichrzów mają obecne władze Elbląga?, Czy przy zabudowie elbląskiego Starego Miasta dalej brnąć w retrowersje, czy też przejść na zabudowę przypominająca historyczną?, Jaki charakter i funkcje ma mieć Stare Miasto w strukturze Elbląga?, Kiedy i w jakiej formie ma być zrealizowana zabudowa staromiejska nad rzeką Elbląg?, Kiedy i w jakiej formie ma być zrealizowana zabudowa staromiejska na Wyspie Spichrzów?, W jakich miejscach i formie mają być wybudowane parkingi na Starym Mieście?

- Liczymy, że Pan Prezydent pokaże, iż liczy się z głosem mieszkańców i w najbliższym czasie zorganizuje taką debatę, która mamy nadzieje wyraźnie pokaże, jakiego Starego Miasta chcą elblążanie – zaznacza Arkadiusz Chrościcki.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%12.5 %87.5


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ Rozczarowany
  Wtorek, 14.03

  Pan Ryszard jako ekspert od ekonomii w TV był przekonywujący i konkretny. A teraz to nieboski żigolo, który klepie frazesy, robi mega gafy i sprawia wrażenie graniczące z pewnością, że mówi szybciej niż myśli. Szkoda. Może czas wrócić do źródeł, a kierowaniem partią niech zajmą się Panie "żylety" - Gasiuk-Pihowicz, Lunauer, czy Scheuring -Wielgus (choć ona ostatnio też za bardzo odpływa)

 2. 2
  +20
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 14.03

  Apel do organizatorów ...przed spotkaniem przypomnijcie jemu, że jest w Elblągu nie Ełku i niech nie porusza tematu przekopu bo wpłynie w kanał.....Chętnie usłyszę co powie na temat budowy repliki piramidy Cheopsa w centrum miasta? No i najważniejsze, czy możliwe jest że Nowoczesna i PO wspólnie mogą wystawić kandydata na Prezydenta Miasta Elbląg w przyszłych wyborach?

 3. 3
  +22
  ~ Muczaczos
  Wtorek, 14.03

  Sorry a w Elblągu jest Nowoczesna?! Pierwszy raz słyszę!

 4. 4
  +31
  ~ Polak.
  Wtorek, 14.03

  a przyjedzie sam, czy z panią Joanną? ;)

 5. 5
  +17
  ~ Marian
  Wtorek, 14.03

  Dlaczego Elbląg ? dlaczego to My musimy gościć pana, który nie wie ile jest państw na świecie, albo ilu jest świątecznych króli?

 6. 6
  +16
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 14.03

  Informacja o występie .Nowoczesnej Ryszardy w Elblągu powinna znaleźć się w dziale "Kultura", podsekcja "kabarety" ;]

 7. 7
  +20
  ~ :)
  Wtorek, 14.03

  Ależ jak demokracja w Elblągu musi być zagrożona, skoro taki rycerz przyjeżdża.

 8. 8
  +16
  ~ Karol
  Wtorek, 14.03

  Petru kojarzy się jedynie z gafami które często popełnia i frankami. Pytanie jak można ufać takiej osobie? co za tym idzie całej partii której przedstawiciele nie grzeszą inteligencją.

 9. 9
  +17
  ~ A
  Wtorek, 14.03

  chyba sie przejde zeby posluchac glupot :)

 10. 10
  --7
  ~ Sie ma
  Wtorek, 14.03

  Spotka sie??? sie ma...

 11. 11
  +2
  ~ WON!
  Wtorek, 14.03

  15% przerwy!

 12. 12
  +13
  ~ bankowiec
  Wtorek, 14.03

  Z niego ekonomista jak z raka biegacz.

 13. 13
  +15
  ~ obywatel
  Wtorek, 14.03

  Rysio to niedouczony ,wypromowany przez tv mało rozgarnięty cwaniak .

 14. 14
  +6
  ~ ciekawy
  Wtorek, 14.03

  Z sześcioma królami może wpadnie

 15. 15
  +3
  ~ kaloP
  Wtorek, 14.03

  Hey YOU rzeknie Rysio i wraz z sześcioma królami wsiądzie na rubikonia .... kurcze muszę tam być , będą niezła jaja

 16. 16
  +7
  ~ Witek
  Wtorek, 14.03

  Gdzie i w jakiej cenie sprzedają bilety na ten kabaret ??

 17. 17
  +8
  ~ Kwinto
  Wtorek, 14.03

  Czym on się różni od najmłodszego milionera wypromowanego przez TVN ? Tym ,że jeszcze nie siedzi.

 18. 18
  +11
  ~ b0ss
  Wtorek, 14.03

  Panie Ryśku, przez pana wszystkie jajka w mieście wykupili.

 19. 19
  +11
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 14.03

  Wolę iść na Neonówkę lepszy kabaret od Petru.

 20. 20
  +4
  ~ Jaś
  Wtorek, 14.03

  Obywatel - nie przez TV a Frasyniuka, który go "przekazał" Balcerowiczowi a ten pcha go dalej i jaki ekonomista - wikpedia "Przez rok studiował na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej[6], następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie w 1997 ukończył stosunki międzynarodowe w Szkole Głównej Handlowej" ???? A jakie funkcje pełnił !!!! Coś jak gość z PO co majtki prezentował na wybiegu a potem był ministrem, nie mnistrantem

 21. 21
  +5
  ~ turban
  Wtorek, 14.03

  Znowu jakiś folksdojcz przyjedzie? Jak nie nabity na pal na fontannie to w realu? Mieszkańcy elblaga powinni tego kapusia i szuje porobić do diabla

 22. 22
  +7
  ~ jcc
  Środa, 15.03

  Do Rumuni poszedł Woon!

 23. 23
  +6
  ~ kaz
  Środa, 15.03

  Witam. Taka wizyta , to pewien rodzaj bezczelność . Nic do zaproponowania tylko wszystko jest żle. A pan sam panie Rysiu cóż to takiego dobrego zrobił dla POLSKI ? Skubnął kasę z banków , pocieszył kilka kobietek ale to wszystko za mało żeby pana oglądać i słuchać . Z poważaniem

 24. 24
  0
  ~ sfgnj
  Środa, 15.03

  Czemu "Rządu" z wielkiej litery???

 25. 25
  +4
  ~ AKCJA T4
  Środa, 15.03

  Petroniusz już wiemy,że będzie!A Niedopchnęcja też się zjawi?

 26. 26
  --4
  ~ hvK
  Środa, 15.03

  Jednak dalej tkwimy korzeniami w komunie. Facet robi to samo co każdy polityk a tu od razu nagonka. W normlanym kraju przyszli by zainteresowani. Nie zainteresowani by nie przyszli ale rozumieliby ze można mieć inne poglądy. A u nas od razu najazd. I tak jest ze wszystkimi partiami. Ludzie każdy może mieć swoje poglądy i nie koniecznie zbieżne z waszymi. tak jest w demokracji. Ile pokoleń będziemy musieli czekać aż w głowach ludzi zagości w końcu demokracja

 27. 27
  +3
  ~ jacccccccccc
  Środa, 15.03

  won wieśniaku

 28. 28
  0
  ~ Elblążanka
  Środa, 15.03

  Panie Ryszardzie , zapraszamy .... ma Pan w Elblągu wielu zwolenników !!!

 29. 29
  0
  ~ bezrobotny
  Niedziela, 19.03

  Ja mam pytanie do tego cwaniaczka . PETRU , CZY TY WOGÓLE WIESZ CO ZNACZY WYRAZ DEMOKRACJA , Demokraci są to ludzi bez ambicji , chodzą po drogach I WRZESZCZĄ , jeżdżą po miastach i opowiadają głupoty , może naród kupi i się wygłupi , wybierze Ryszarda Petru na premiera do sprzątania ulotek po wyborach .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.