Sobota, 3.06.2023, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Mamy świadomość, że źle rządziliśmy, że zrobiliśmy błędy. Wyciągamy nauki i chcemy rządzić inaczej"

03.10.2016, 15:55:14 Rozmiar tekstu: A A A
 "Mamy świadomość, że źle rządziliśmy, że zrobiliśmy błędy. Wyciągamy nauki i chcemy rządzić inaczej"
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 2 października, w Gdańsk,u odbyła się konferencja programowa Platformy Obywatelskiej. - Przedstawiono program, który nie jest zamknięty – podkreślała posłanka Elżbieta Gelert. - Cały czas przyjmowane są wszelkie uwagi wszystkich członków Platformy Obywatelskiej.

- Widać było, że Platforma przestała zajmować się tylko swoimi kadrowymi sprawami, tak jak to wcześniej było mówione, a zaczęła myśleć nad programem – stwierdziła Elżbieta Gelert podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

Program PO podzielony jest na sześć części. Znalazły się w niej takie zagadnienia, jak gospodarka czy oświata.  - Sprawy Małego Ruchu Granicznego zostały włączone do panelu Polska- Europa – Świat – dodał senator Jerzy Wcisła.- Platforma będzie dążyła do tego, aby takich anomalii, jak wstrzymanie MRG, w Polsce nie było.
 
We wczorajszym spotkaniu uczestniczył m.in. Lech Wałęsa. - Wygarnął Platformie Obywatelskiej wiele błędów, ale powiedział, że musimy wziąć się do pracy. Mówił, że też jeździ po Polsce i że musimy zawalczyć o wolność i demokrację. Nie o Platformę, a o demokrację – pokreślił Jerzy Wcisła.

Jednym z kluczowych tematów była współpraca międzynarodowa. - Chcemy Polskę przywracać do struktur. Polska przez osiem lat wypracowała sobie dobrą pozycję w Europie. Naszych ludzi się słuchało. Dzisiaj jesteśmy zmarginalizowani. Dzisiaj nawet Słowacy nie chcą z nami rozmawiać. Jest sztucznie tworzony mit, że tworzymy tu międzymorze. Nikt Polski nie traktuje poważnie – stwierdził senator. - Polska wypadła z roli tych, którzy będą decydowali o tym, jaki kształt będzie miała Europa.

Jaką politycy Platformy przygotowali strategię?

Wszyscy podkreślają, że nie chcemy powrotu do sytuacji z czasów, gdy rządziła Platforma Obywatelska. Grzegorz Schetyna powiedział to bardzo wyraźnie. Mamy świadomość, że źle rządziliśmy, że zrobiliśmy błędy, że nie dyscyplinowaliśmy swoich elit, że była nonszalancja, nie było słuchania Polaków. Przeprosił za to po raz kolejny i powiedział, że wyciągamy nauki i chcemy rządzić inaczej

– zaznaczył Jerzy Wcisła.

Jak założenia omówione podczas wczorajszej konferencji PO zostaną przełożone na nasz, elbląski rynek? - W tej chwili będziemy chcieli zaprosić wszystkich do współpracy, bo jest to program cały czas otwarty – zapewniała Elżbieta Gelert.

 

My z panią poseł mamy ułożone działania na najbliższy okres. Dzisiaj o nich nie powiemy. Trochę za wcześnie. Za miesiąc przedstawimy nasz pomysł o zupełnie innym traktowaniu naszej misji parlamentarnej i funkcjonowaniu partii. My też się uczymy i słuchamy co się do nas mówi. Chcemy inaczej prowadzić naszą kadencję parlamentarną także tutaj, w mieście

– dodał Jerzy Wcisła.

                      


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +39
  ~ Adam
  Poniedziałek, 03.10

  Tak jak mówią komentatorzy po wnioskach z konwencji - Platforma nadal nie rozumie dlaczego przegrała wybory. Niezrozumienie elektoratu ich potrzeb i oczekiwań jest drogą do marginalizacji. Likwidacja CBA - czy o to chodzi przeciętnemu człowiekowi? Jemu CBA niegroźnym jest, a chciałby skutecznie ścigać złodziei w białych kołnierzykach. ITP..... Ogarnijcie się rozumem, bo inaczej za rok już was nie będzie.

 2. 2
  +42
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 03.10

  Pani Poseł zawsze zajmowaliście się swoimi kadrami i karierami ,obłudy ciąg dalszy .Utrzymanie własnych stołków was tylko interesuje .Zniszczyliście całe srodowisko elblaskie żeby zadbać tylko o siebie .Obłudnicy a ten cały senator kpina

 3. 3
  +16
  ~ ANNA
  Poniedziałek, 03.10

  CAŁY CZAS BYLIŚMY POKLEPYWANI PO PLECACH W BRUKSELI BO ROBILIŚMY WSZYSTKO TAK JAK ONA CHCIAŁA.ALE TO SIĘ WRESZCIE SKOŃCZYŁO .MAMY PORZĄDNY RZĄD KTÓRY MA SWOJĄ WIZJĘ PROWADZENIA POLITYKI ZAGRANICZNEJ I NIE MUSI ROBIĆ WSZYSTKIEGO TEGO CO CHCE ZACHÓD EUROPY,NIE NARZUCĄ NAM ISLAMSKICH TERRORYSTÓW.

 4. 4
  +33
  ~ zaznaczyl Senator
  Poniedziałek, 03.10

  Zaznaczył Senator ,wyciągniemy nauki i chcemy rządzić inaczej .Coś się Panu chyba pomieszało po referendum też tak mówiłeś drogi Senatorze .Pełna kompromitacja .Fałszywe teksty pilityków PO

 5. 5
  +11
  ~ Mieszko I
  Poniedziałek, 03.10

  Gmin chce rządzić ?? Przecież to za PZPR było i partią SLD się skończyło , poza parlamentem .

 6. 6
  +27
  ~ Kondek
  Poniedziałek, 03.10

  Ble,ble,ble.Tak można z kwitować obiecanki PO. Żal utraconych posad i koryta.Jesteście partią pozbawioną zasad moralnych.Państwo dla Was jest tylko po to by samemu czerpać korzyści.Naród to słowo dla waszej opcji całkowicie obce.Sprzedaliście majątek państwa za symboliczną złotówkę.Dzisiaj wypracowywane dobro przez obywateli w 75% jest wywożone poza granice,gdyż przedsiębiorstwa w takiej skali są obcego kapitału.Slogan PO,że kapitał nie ma narodowości i mamy tego efekty.Niech ktoś z PO odpowie dlaczego Niemcy mają całkowicie odmienną strukturę kapitału obcego ???

 7. 7
  +29
  ~ Marian
  Poniedziałek, 03.10

  Nie wiem, czy śmiać się czy płakać. A to tak łatwo można odbudować autorytet.? Może w końcu dowiemy się dlaczego mamy tak drogie ciepło w Elblągu. Dlaczego społeczeństwo ma oddawać tylko głosy podczas wyborów , a już po wygranej to sprawy społeczne się nie liczą. Ja już nigdy nie zaufam i podejrzewam, ze takich jak ja jest mnóstwo.

 8. 8
  +26
  ~ Jak
  Poniedziałek, 03.10

  Po drugich, wygranych wyborach PO odbiło i zaczęli lekceważyć wyborców. Kubeł zimnej wody i zdziwieni? Ja na nich już nie zagłosuję. Potrzeba nowych ludzi...

 9. 9
  +24
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 03.10

  Hmmm sam skład zasiadających przy tym stole świadczy, że żadnych wniosków nie wyciągnęliście panie senator !A jeszcze jedno gdzie wybitny specjalista od ciepłej posadki w Kwidzynie do pieca dokłada?

 10. 10
  +5
  ~ Polak......
  Poniedziałek, 03.10

  hahahahaa na prawdę trzeba być"wybitnym" lemingiem aby im w to uwierzyć :P Ps. a pani redaktor K.J. nie przystąpiła do strajku czarnych lewaków? Wszakże jej koleżanka w imieniu całej redakcji napisała, że wspiera to aborcyjne lewactwo - miał być strajk, a artykułów wysyp (oczywiście głównie o PO i "strajkach" lewaków :P)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2240250110626