Wtorek, 16.04.2024, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator Wcisła:Jeśli kanał powstanie to będzie jak autostrada, do której zapomniano zbudować drogi dojazdowe

02.03.2016, 10:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Wcisła:Jeśli kanał powstanie to będzie jak autostrada, do której zapomniano zbudować drogi dojazdowe
Fot. Ryszard Biel

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli, że raz w miesiącu będą organizować konferencje prasowe, podczas których będą chcieli podzielić się z elblążanami bieżącymi sprawami, jakie poruszane są w Sejmie i Senacie.

Podczas zorganizowanego wczoraj (1.03.) spotkania z dziennikarzami, senator Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła poruszył temat stosunków Polski z Rosją. - Przypomnę zdarzenia, które źle świadczą o kwalifikacjach lub o odpowiedzialności rządu. Takim działaniem było oświadczenie ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który strasząc Rosję tzw. "wschodnią flanką" wystawia Polskę na bezpośrednie represje ze strony Rosji - mówił Jerzy Wcisła. - Kto nam skompensuje np. zamknięcie żeglugi na Zalewie Wiślanym? Z Rosją powinniśmy rozmawiać jako członek NATO lub Unii Europejskiej.

Senator stwierdził też, że trudno jest  zaakceptować zgodę premiera Polski na zmianę systemu zasiłków dla dzieci emigrantów w Wielkiej Brytanii.

Zmiany mogą w ciągu kilku lat pozbawić zasiłków ok. 100 tys. dzieci polskich emigrantów, których w Wielkiej Brytanii jest ok. 850 tysięcy. Już zachęcone milczącą zgodą premiera Polski - podobne kroki zapowiedziały Niemcy. Pamiętajmy, że w tej grupie jest wielu Elblążan

- podkreślił Jerzy Wcisła.

Nie mogło również zabraknąć tematu pracy na rzecz budowy kanału przez Mierzeję i rozwoju żeglugi śródlądowej.

Z nadzieją przyjmuję deklarację kontynuowania programu budowy kanału. Programu, dodajmy, praktycznie w całości realizowanego przez rząd PO i zakładającego, że kanał powstanie w 2022 roku

- zaznaczył senator.  

Jerzy Wcisła dodał, że zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość plany w tej kwestii są zgodne z jego oczekiwaniami. - PiS te deklaracje podtrzymuje, co cieszy, bo przed wyborami politycy PiS gromko mówili, że należy przyspieszyć tę inwestycję, co mogło oznaczać tylko jedno: drogę na skróty, która zaowocowałaby serią protestów. Zamiast kanału mielibyśmy ogólnopolski bunt ekologów -mówił.

Na jakim etapie teraz jest realizacja tego planu? - W chwili obecnej dokonywana jest ocena projektu w Komisji Europejskiej, gdzie trafiła jeszcze decyzja poprzedniego rządu. Na razie, poza deklaracjami, rząd PiS niczego nie zrobił. Wręcz przeciwnie, nie zrobił tego, co powinien. A powinien zadbać o realizację niezbędnych inwestycji, które umożliwią korzystanie z kanału portowi w Elblągu. Te inwestycje zostały ujęte w Kontrakcie Terytorialnym- zaznaczył.

Poseł Jacek Prostas wraz z senatorem Jerzym Wcisłą podkreślili, że złożony przez nich wniosek o ujęcie zadań w budżecie  na 2016 roku, został głosami PiS odrzucony zarówno w Sejmie, jak i w Senacie.

Nawet jeśli kanał powstanie  to będzie jak autostrada, do której zapomniano zbudować drogi dojazdowe

- zakończył Jerzy Wcisła.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (33)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 02.03

  Kompletnie stronnicze i niewiarygodne źródło informacji! A do tej pory to co zrobiliście wy zaklinacze rzeczywistości z PO?! Przy okazji następne spotkanie z prezydentem o 7,00 rano kiedy i jaki będzie poruszany tym razem temat?! Może i ja przyjdę.

 2. 2
  +16
  ~ hgw
  Środa, 02.03

  To co jest w parlamencie mało mieszkańców interesuje. Może najpierw trzeba wyjaśnić to co jest w Elblągu.

 3. 3
  +4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 02.03

  Głupota Pana Wcisły rośnie z dnia na dzień. Kanał ma być autostradą z portów Gdańska i Gdyni do Elbląga gdzie kontenery z małych barek mają trafiać na tory i jechać dalej na szybech żeby nie rozjeżdzać Mazur kołami TIR-ów . Ten geniusz PO-wskiej propagadny nie rozumie że droga z punktu A do B nie musi mieć odgałezień ? Pogłebienie wejścia do portu przed przekopaniem mierzei pozwoli tylko na wieksze zarobki Pana Kobielarza i znacznie pogorszy jakoś powietrza w Elblągu bo węgiel z Rosji jest bardzo ekologicznie niebiezpieczny. Ciekawe co Pan Poeseł z Ruchu Kukiz 15 zaproponował kolegą z PO ? Czyżby bilety do biura w Londynie i POpłatne z budrzetu dietki i bileciki ?

 4. 4
  +20
  ~ pikko
  Środa, 02.03

  To jak to jest z tym epec. Moze to wyjasnimy.

 5. 5
  +21
  ~ kuku
  Środa, 02.03

  A jak tam spotkanie u prezydenta Wróblewskiego w sprawie prezesa EPECU - udało się pozamiatać pod dywan pani w klapkach i motorówce?

 6. 6
  --9
  ~ mieszkam
  Środa, 02.03

  Z tą " głupotą " p. Wcisły byłbym raczej ostrożny , bo co by nie powiedzieć Pan senator jest już na drabinie , a p. Lewandowski zapewne nawet nie wie jak wygląda drabina . Chociaż mogę się mylić .

 7. 7
  +4
  ~ klik
  Środa, 02.03

  PiS ma wszystkie potrzebne opracowania dot. budowy przekopu przez Mierzeję. Ale czy nie będzie tak jak z przyznaną dotacją dla Krakowa na walkę ze smogiem, która to wylądowała w rękach o. Rydzyka.

 8. 8
  +13
  ~ obudzili się
  Środa, 02.03

  Rządziło PO w Polsce g***o nam to dało .NIC -PO-cy obywatelom nie dali ,sobie tak.Teraz wychodzą na jaw wasze sprawki.I takie gadanie o wszystkim jest nie na miejscu. PO zapisało pieniądze dla Elbląga na inwestycje portowe które NIGDY do nas nie trafią - przepadły .olsztynowi szybko dali kase i zaczęli szybką budowę wszystkiego ,tak samo dla Lidzbarka na termy na hale sportowe .Cisza czy są dochody z term.Za te lotnisko w Szymanach to komuś powinni postawić zarzut prokuratora .ZERO DOPŁAT NASZEJ KASY OBYWATELI -n do lotniska. NIECH płaci ten co chciał mieć lotnisko.Nie życzę sobie by J.P. pseudo Elblążanin ciągle zabierał głos co to nie zrobił dla Elbląga i ile kasy dał- TYLKO komu?????????????

 9. 9
  +10
  ~ teraz
  Środa, 02.03

  teraz -PO- krytykuje PIS który naprawia to co PO-cy spaprali:wiek emerytalny do 65 lat -obniżenie z 67 ,Po -500 zł na dzieci, i dzieci w wieku 7 lat do szkoły i inne .Rządziliście tyle lat i co czas stracony dla Polski nawet dla Elbląga.Pod ziemię się zapadnijcie ze wstydu.

 10. 10
  0
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 02.03

  Drogi mieszkańcu jak rozumiem mówisz o drabinie przystawionej do płotu przez który skakał "Bolek" do Stoczni ? Taki ten mur jaka ta drabina . Określenie mówiące o głupocie Pana Wcisło jest bardzo "oszczędne" a co ciekawsze nie narusza dóbr osobistych ponieważ odnosi się do zachowań danej a nie do cech tej osoby. To tak dla uspokojenia twoich nerwów bo mnie już kiedyś imć Wcisło chciał POzywać i na chęciach się skończyło mimo że Pan Protas dostał pisemne oświadczenie stwierdzające że Pan Wcisłao jest politycznym oszustem. Milczenie oznacza zgodę - stąd w tym zakresie jest consensus i nikt się owej konstatacji nie sprzeciwia. No chyba że ty ....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7342050075531