Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Szczecinianka z Twojego Ruchu „jedynką” na elbląskiej liście Lewicy. Czy kolejny „spadochroniarz” był im niezbędny?

31.08.2015, 13:41:37 Rozmiar tekstu: A A A
 Szczecinianka z Twojego Ruchu „jedynką” na elbląskiej liście Lewicy. Czy kolejny „spadochroniarz” był im niezbędny?
fot. Rafał Kadłubowski

„Jedynką” w Elblągu na liście Zjednoczonej Lewicy do Sejmu jest członkini Zarządu Krajowego partii Twój Ruch Małgorzata Prokop-Paczkowska. Ciężko zrozumieć wybór zarówno Lewicy, który zdecydował się postawić na szczeciniankę mając aktywnych działaczy w naszym mieście, jak i samą kandydatkę, która  postanowiła bez obecności przedstawicieli Zjednoczonej Lewicy sama zaprezentować się dziennikarzom podczas konferencji.

Małgorzata Prokop-Paczkowska - „jedynka” do Sejmu RP z listy Zjednoczonej Lewicy przed drzwiami do Szkoły Podstawowej nr 4 zorganizowała dziś konferencję prasową pt. "Świecka, akceptująca różnorodności polska szkoła". I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kilka spraw. Po pierwsze o  zorganizowaniu konferencji nie poinformowała elbląskich struktur  Zjednoczonej Lewicy.

Po drugie -  kandydatka mieszka i pracuje w Szczecinie, ale to właśnie w Elblągu będzie liderką Zjednoczonej Lewicy. Podczas konferencji przyznała, że z Elbląga pochodzi jej ojciec, który wyjechał z naszego miasta „by się kształcić”. - Pracował w różnych miejscach Polski. Urodziłam się i mieszkam w Szczecinie, ale  dzięki internetowi, środkom masowego przekazu, środkom komunikacji nasza Polska jest mała (...). W pewnym sensie przyjechałam skończyć dzieło mojego ojca, który zmarł dwa lata temu – tłumaczyła podczas konferencji kandydatka.

Trzecią zastanawiającą kwestią jest miejsce wybrane na promocje swojej kandydatury. Prowadzenie kampanii wyborczej na terenie szkół podstawowych czy szkół gimnazjalnych, czyli wśród uczniów nieposiadających praw wyborczych jest niezgodne z prawem za co grozi kara grzywny. Choć głównym tematem konferencji była religia w szkołach to jednak wielokrotnie powtarzane było  z jakiej listy, z jakiego okręgu oraz z jakim powodów kandyduje do Sejmu Małgorzata Prokop-Paczkowska.

Postanowiliśmy skontaktować się z Przewodniczącym Warmińsko - Mazurskiej Rady Wojewódzkiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,  by  dowiedzieć się, dlaczego była rzeczniczka Janusza Palikota została „jedynką” w Elblągu. Okazało się, że Władysław Mańkut o konferencji dowiedział się od nas. - Konferencja został zorganizowana bez poinformowania naszych struktur – przyznał. - Byłoby lepiej, gdybyśmy wystąpili jako faktycznie Zjednoczona Lewica.

Choć Zjednoczona Lewicy na jutro zaplanowane ma konferencje dotyczące oświaty, Małgorzata Prokop-Paczkowska postanowiła dzień wcześniej zorganizować własną. - O roku szkolnym, o tolerancji w szkole mamy zaplanowane konferencje,  we wszystkich miastach wojewódzkich w Polsce, na jutro – przyznaje Władysław Mańkut. - Wyprzedzenie tej akcji ogólnokrajowej nie narusza ustaleń wcześniej podjętych, ale lepiej jeśli to jest ruch w całym kraju, w tym samym czasie. To ma wtedy inny oddźwięk.

W takiej sytuacji ciężko doszukać się zjednoczenia, o które tak usilnie (nawet w nazwie) przekonuje Lewica. - Gry indywidualne nie są najlepszym rozwiązaniem w pozyskiwaniu wyborców – dodał Władysław Mańkut.

O czym może świadczyć fakt, że Małgorzata Prokop-Paczowska nie współpracuje z elbląskimi strukturami SLD, nie działa aktywnie na rzecz Elbląga, nie mieszka i nie pracuje nawet w naszym województwie? Czy Lewica zyska na takich działaniach? Jaki sygnał został dany elblążanom sympatyzującym z Lewicą?

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +59
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 31.08

  Który kandydat dopilnuje, żeby ta pani została ukarana za kampanię w szkole z udziałem dziecka ma mój głos :-)

 2. 2
  +35
  ~ skandal
  Poniedziałek, 31.08

  Pamiętam jak Pisiory krzyczeli że Nowaka baner wisi na ścianie szkoły A to co to jest kampania pod budynkiem szkoły na dzięń przed oficjalnym rozpoczęciem roku szkolnego. Dobrze że info to wyłapało

 3. 3
  +22
  ~ realista
  Poniedziałek, 31.08

  Po Kukizie, ktory zrobil nam psikusa i wystawil na 1 czlowieka z Olsztyna, teraz wala z nas robi zjednoczona lewica!.

 4. 4
  +26
  ~ karol
  Poniedziałek, 31.08

  kicha dla lewicy elbląskiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. 5
  +17
  ~ j23
  Poniedziałek, 31.08

  ELBLĄG przestał się liczyć - dotyczy wszystkich partii politycznych .................... , jesteśmy w czarnej du...e , i w czarnej dziurze ......

 6. 6
  +28
  ~ AntekZ
  Poniedziałek, 31.08

  Zero głosów! Tylko tak trzeba zniechęcać "spadochroniarzy". Tylko, czy jest to możliwe, aa tacy, którzy bezmyślnie głosują na ludzi spoza Elbląga, np. na Walendziaka czy Kurskiego?

 7. 7
  +11
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 31.08

  Kiedy wreszcie ta "lewica" ..." sama i ta łączona zniknie ze sceny politycznej Polski ??? "Świecka, akceptująca różnorodności polska szkoła". ? To jak to w końcu jest ?? Jedni z "lewicy" mówią przed wyborami samorządowymi , że "tworzą" a drudzy promują świeckość ?? Nie , sprawą oczywistą jest , że zapewne informacje o " występie " tej Pani , przyszły od... kolegów ?? "postawić na szczeciniankę mając AKTYWNYCH działaczy w naszym mieście " to taki żarcik ??? Oprócz Pana Ryszarda Klima to pustosłowie , póki co , moim zdaniem .

 8. 8
  +26
  ~ abe
  Poniedziałek, 31.08

  No to mamy "desatn". Widzę, że LEWICA nie ma szans. Elbląg to nie miasto idiotów, by głosować na osoby nie mające nic wspólnego z naszym miastem. Ta Pani wmawia jeszcze, że posiada internet i czyta o Elblągu. KPINA, ŻENADA.

 9. 9
  +27
  ~ dssd
  Poniedziałek, 31.08

  kabaret,... na co ona liczy?

 10. 10
  +7
  ~ kjsd
  Poniedziałek, 31.08

  chłop zamiast sztuczniaka

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2157909870148