Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Janusz Nowak: Do Parlamentu powinni wejść ludzie, którzy mają doświadczenie. Ja to doświadczenie mam

06.08.2015, 13:37:01 Rozmiar tekstu: A A A
 Janusz Nowak: Do Parlamentu powinni wejść ludzie, którzy mają doświadczenie. Ja to doświadczenie mam
Fot. Adrian Sajko

Trwa polityczna zgadywanka, na kogo w nadchodzących wyborach parlamentarnych postawią partie. Może się wydawać, że lokalna scena polityczna jest poukładana, a każde z ugrupowań ma kilka pewnych, wypracowanych nazwisk. Czasem jednak dochodzi do zaskakujących decyzji.

Jednym z najmocniejszych nazwisk Sojuszu Lewicy Demokratycznej jest Janusz Nowak. Pół roku temu objął on stanowisko wiceprezydenta Elbląga. Nietrudno przewidzieć, że piastując takie stanowisko ciężko będzie go znaleźć na listach.

- W momencie, kiedy zdecydowałem się przyjąć propozycję Prezydenta, żeby stanąć u jego boku i pracować na rzecz miasta, byłoby z mojej strony nieodpowiedzialnym decydowanie się na kandydowanie na parlamentarzystę - przyznał Janusz Nowak. - Zdecydowałem się na to, by być wiceprezydentem i chcę dokończyć to, co zacząłem.

Wiceprezydent przyznaje jednak, że gdyby nie obecnie pełniona funkcja startowałby w wyborach zapowiedzianych na październik. - Poważnie rozważałbym taką możliwość dlatego, że uważam, że do Parlamentu powinni wejść ludzie, którzy mają doświadczenie. Ja to doświadczenie mam - stwierdził.

Plotki głoszą, że na posła z ramia SLD startować będzie Władysław Mańkut, były wojewoda elbląski. - Jesteśmy jeszcze przed decyzjami na szczeblu wojewódzkim. Nie chciałbym wychodzić przed orkiestrę - zaznaczył Janusz Nowak.

Z informacji, jakie otrzymaliśmy Władysław Mańkut uzyskał poparcie lokalnych struktur SLD. Janusz Nowak potwierdził, że były wojewoda uzyskał  rekomendację.

Nasza organizacja składa się z kół. Nasze koła zarekomendowały pana Mańkuta na to, aby kandydował. Natomiast ostateczne decyzje zapadną dopiero w Warszawie

- przyznał.

Co może stanąć na przeszkodzie? - Jest koalicja, więc w naszym elbląskim okręgu wyborczym pierwsze miejsca mogą zostać przekazane koalicjantom, a wtedy nasi kandydaci będą rozpatrywać, czy  kandydować, czy nie. Oczywiście łatwiej jest kandydować z pierwszego miejsca niż z dziesiątego - podkreśli wiceprezydent Elbląga.

We wtorek, 4 lipca, o komentarz w sprawie swojej ewentualnej kandydatury poprosiliśmy Jerzego Wilka (PiS), byłego Prezydenta Elbląga. - To są plotki. Dopiero pod koniec sierpnia komitet polityczny PiS-u ma zastanawiać się nad budową list do Sejmu i Senatu. Do tej pory to jeśli ktoś mówi, że jest na liście czy, że będzie na liście, to są jego pobożne życzenia - zaznaczył Jerzy Wilk.

Jak takie stanowisko skomentował Janusz Nowak? - Nie zaskoczyło mnie to, bo tak naprawdę polityk nie powinien  przedstawiać ostatecznych sądów w momencie, kiedy nie ma ostatecznej decyzji. Zachował się jak rasowy polityk - powiedział wiceprezydent Elbląga.

Szeroko wśród naszych internautów komentowana była kandydatura Jerzego Wcisły (PO) na senatora.

Platforma ma kilka osób, które mogłyby być dobrymi kandydatami zarówno do Sejmu, jak i do Senatu. Jerzy Wcisła, co by nie mówić, jest doświadczoną osobą w pracy samorządowej i to na szczeblu gminnym, jak i wojewódzkim. Podobnie jak wielu innych kandydatów

- mówił Janusz Nowak.

Mimo pojawiających się głosów o kandydaturze Antoniego Czyżyka, ostatecznie Platforma nie zdecydowała się na niego postawić. - Mówiąc o tych kilku osobach miałem też na myśli Antoniego Czyżyka. Trudno mi powiedzieć, dlaczego nie będzie go na tych listach. Myślę, że byłby on dobrym kandydatem - podkreślił Janusz Nowak. - Tak samo dobrych kandydatów ma i PO i SLD, i PiS, i pewnie inne ugrupowania.

Mimo usilnych starań nie udało nam się namówić Janusza Nowaka do podania choć kilku nazwisk, które na spotkaniach regionalnych zostaną zarekomendowane przez elbląskie struktury SLD.

Nie chciałbym w tej chwili wymieniać nazwisk, bo stety albo niestety, jest taka praktyka we wszystkich partiach, że jest tzw. desant. Może okazać się, że władze krajowe zdecydują, że przyjdzie ktoś z zewnątrz i wcale niekoniecznie z SLD. My jesteśmy gotowi, aby powalczyć o tych,  którzy tutaj, lokalnie działają

-przyznał Janusz Nowak.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 22

%81.8 %18.2


Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ nie
  Czwartek, 06.08

  czego to sie zachciewa.Ja chce wygrac w totka i nie dają.

 2. 2
  +15
  ~ sss
  Czwartek, 06.08

  tak duże w mieszkaniach na oboźnej:(

 3. 3
  +11
  ~ O Karol
  Czwartek, 06.08

  Janusz to Ty powinieneś być prezydentem!!!

 4. 4
  +35
  ~ observer
  Czwartek, 06.08

  Upał czy mocarz ?.

 5. 5
  +6
  ~ wniosek
  Czwartek, 06.08

  No i jeszcze jak pochlebnie wypowiada się na temat pana Wilka. Nie rozumię kto miałby przejść i na kogo głosować , to ci dopiero dylemat.

 6. 6
  +27
  ~ cosik
  Czwartek, 06.08

  Takie doświadczenie jakie ma pan Nowak to w Elblagu jest conajmniej 50% mieszkańców. Ale są osobami skromnymi i nie pchają się na "afisz". A vice to pan zostałeś bo pan Wróblewski wraca do "korzeni" do lat sprzed 2010 roku. Ale to juz było?

 7. 7
  +34
  ~ rudolf
  Czwartek, 06.08

  Jaki Pan skromny. Doświadczenie to my mamy ale z wami.Na co dzień doświadczamy waszych niekompetencji,trudności,oporu i chęci aby w tym mieście żyło się lepiej.To miasto przez 25 lat po zmianie ustroju powinno liczyć co najmniej 250 tys mieszkańców a jest mniej niz 100 tys...

 8. 8
  +11
  ~ k568
  Czwartek, 06.08

  ha ha ha

 9. 9
  --21
  ~ cieciorka
  Czwartek, 06.08

  Janeczku mój głos masz!

 10. 10
  +16
  ~ sadow
  Czwartek, 06.08

  ma doświadczenie w politykowaniu a do rządzenia potrzeba ludzi uczciwych. czyli nic z tego

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0961039066315