Wtorek, 22.09.2020, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Czego elblążanie oczekują od przyszłego prezydenta? Zobacz wyniki naszej sondy

01.12.2014, 13:00:57 Rozmiar tekstu: A A A
Czego elblążanie oczekują od przyszłego prezydenta? Zobacz wyniki naszej sondy

Część elblążan już oddała swoje głosy, choć niektórym na liście zabrakło swojego faworyta w drugiej turze. W dzisiejszej sondzie zapytaliśmy mieszkańców Elbląga dlaczego wzięli udział w głosowaniu oraz czego będą oczekiwali od przyszłego prezydenta.

Pani Małgorzata, 70 lat : „Głosowanie to nasz obowiązek obywatelski pomimo, że nie uczestniczę w polityce należy głosować. Myślę, że potrzebujemy dobrego gospodarza, uczciwego suwerennego i lojalnego. Bez przekrętów kamuflaży i mistyfikacji.”Pan Tadeusz, 61 lat : „Brałem udział w obu głosowaniach. Wydaje mi się, że tak trzeba pomimo, ze nie było mojego faworyta. Oczekuję, że przyszły prezydent powinien być wiarygodny i spełnić swoje obietnice.”Pan Dariusz, 38 lat : „Zawsze biorę udział w głosowaniu. Skończyłem politologię i tego mnie nauczyli. Przyszły prezydent nie powinien kombinować, wymyślać czy eksperymentować, bo to jest najgorsze.”Pan Roman, 60 lat : „Brałem udział w pierwszym głosowaniu i biorę w drugim. Chcę mieć wpływ na elbląską władzę. Mam nadzieję, że przyszły prezydent uporządkuje sprawy finansowe i że będzie słuchał ludzi ( nie tylko na plakatach).”Pani Jadwiga, 50 lat : „Przyszliśmy wybrać naszego prezydenta. Zawsze przychodzimy głosować. Zlikwidowanie bezrobocia to priorytet.”Pan Leszek, 63 lata : „Uważam, że jest potrzeba i obowiązek głosowania. Oczekuję zmian w Elblągu.”Pan Krzysztof, 37 lat : „Brałem udział w poprzednim głosowaniu. Oczekuję od prezydenta konsekwencji w działaniu i godnego reprezentowania miasta Elbląga oraz przedstawienia stanu zadłużenia. Ważny jest plan i pomysł na jego redukcję.”Pani Anna, 33 lata : „Głosowanie to nasz obowiązek społeczny. Poza tym nie chciałabym, żeby Pan Wilk wygrał i przyszłam zagłosować na Pana Wróblewskiego. Oby przyszły prezydent zarządzał mądrze miastem.”Pan Maciej, 50 lat : „Ważne są środki z Unii Europejskiej, więc dobrze by było gdyby prezydent umiał te środki pozyskiwać. W naszej sytuacji możemy liczyć tylko na środki zewnętrzne. Zwłaszcza, że nie długo Alstom odchodzi. Jesteśmy na równi pochyłej.”Pani Joanna, 30 lat : „Brałam udział w obu głosowaniach. Jest to nasz przywilej, jednocześnie obowiązek. Niestety nie ma mojego faworyta. Mam nadzieję, że przyszły prezydent będzie podejmował rozsądne decyzje i będzie dobry mediatorem”.


 

Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 17

%94.1 %5.9


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 01.12

  Witek polegnie w referendum na 100%

 2. 2
  +7
  ~ Student
  Poniedziałek, 01.12

  Zastanawiające w ten sondzie jest to, dlaczego wśród ankietowanych nie osób z przedziału 18-25 lat, czyli młodzieży licealnej i studentów? Aha, no tak, przecież wszyscy wyjechali szukać pracy w Gdańsku albo i jeszcze dalej. Jak dla mnie studenta, czyli człowieka który stoi u progu swojej kariery zawodowej, to jest najważniejsze zadanie nowego Prezydenta - zachęcenie ludzi młodych do poszukiwania pracy i rozpoczynania nowego rozdziału życia w swoim rodzinnym Elblągu....

 3. 3
  +1
  ~ sa
  Poniedziałek, 01.12

  " Zwłaszcza, że nie długo Alstom odchodzi. Jesteśmy na równi pochyłej.” - taki komentarz Pana, widać jak informacje źle są przekazywane drogą pantoflową.

 4. 4
  +6
  ~ Marek
  Poniedziałek, 01.12

  Naiwni :-)

 5. 5
  +3
  ~ emeryt
  Poniedziałek, 01.12

  Za czsów komuny wyjeżdzaliśmy do pracy np. GRONOWO ELBLĄSKIE POM. TRZEW RABRYKA KOTŁÓW CO,GDANSK STOCZNIA PRZEŁADUNEK TOWARÓW I NIKT NIE NARZEKAL , A DZIŚ JEST TO WIELKA KRZYWDA DLA LENI .

 6. 6
  --1
  ~ Bedzie GE
  Poniedziałek, 01.12

  A gdzie ten alstom odchodzi? Na emeryture?

 7. 7
  +4
  ~ Julian
  Poniedziałek, 01.12

  Do sa. Faktem jest że francuziki odchodzą bo wykupił ich amerykański GE.

 8. 8
  0
  ~ zez
  Poniedziałek, 01.12

  dlaczego Alstrom odchodzi wg. Pana Macieja ?

 9. 9
  --2
  ~ nwo
  Poniedziałek, 01.12

  Jak zwykle w większości stare rury i dziadki pomijając 2-3 osoby w ankiecie... a ja się pytam gdzie w ankiecie jest młodzież, dorosli w przedziale 20-30, 30 - 40 ? tylko stare pryki ankietujecie, trochę wysiłku.

 10. 10
  0
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 01.12

  Ja oczekuję tego aby czasami wiceprezydentem miasta nie został Janusz Nowak , gdyż SLD po wyborach Rady Miejskiej, widać ,że nie ma poparcia w Elblągu . . A reszta wyjdzie w działaniu Pana Wróblewskiego , wie, czego oczekują elblążanie , gdyż się z Nimi spotykał ....w tym na Zawadzie . : ) ( apol . p-pi )

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.