Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Premier Ewa Kopacz: Rozmawiam z wami, bo wiem, że jesteście w trudnym województwie

27.10.2014, 15:10:24 Rozmiar tekstu: A A A
 Premier Ewa Kopacz: Rozmawiam z wami, bo wiem, że jesteście w trudnym województwie
fot. Adrian Sajko

- Rozmawiam z wami, bo wiem, że jesteście w trudnym województwie. W Województwie, w którym jest i duże bezrobocie, ale też są duże zaniechania jeśli chodzi o infrastrukturę drogową, która musi pomagać przedsiębiorcom, a nie im szkodzić - mówiła dziś (27 października) premier Ewa Kopacz,  podczas zorganizowanego w Pasłęku spotkania z lokalnymi biznesmenami.


Podczas swojego wystąpienia premier Ewa Kopacz podkreślała, że prawo powinno być tworzone dla uczciwych przedsiębiorców, których w naszym kraju nie brakuje.
 

- Polska gospodarka opiera się na małych i średnich przedsiębiorstwach i obowiązkiem każdego rządu jest przede wszystkim pomagać, a nie przeszkadzać, dlatego moje bardzo wyraźne słowa w expose, które mówiły o tym, co ważne dla mikro i średnich przedsiębiorstw, a więc prawo, które będzie regulowało ich działalność, prawo, które ma być tworzone z myślą o 99 procentach uczciwych przedsiębiorców, bo tacy w Polsce są. Ja nie chcę żyć w świecie, odcinam się od świata spekulacji, wiecznych podejrzeń i uważam, że polscy przedsiębiorcy są uczciwi.


Jak to zrobić?

- Jedna spektakularna ustawa  oczywiście nie załatwi całej sprawy. Dlatego też  musi być mnóstwo działań, które będą pomagać przedsiębiorcom. Te działania to przede wszystkim pieniądze, ale pieniądze, które muszą być w sposób transparentny i przejrzysty wydawane, muszą być dystrybuowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego, stąd decyzja o tym, żeby  25 miliardów złotych trafiło do polskiej przedsiębiorczości. Program, który pozwala, aby były poręczenia kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorstw będzie kontynuowany przez cały rok 2016.


Przed nami nowa perspektywa finansowa.

- Te pieniądze są olbrzymie, bo to jest ponad 400 miliardów złotych, z czego 12 miliardów trafi tylko i wyłącznie do przedsiębiorców, z czego w programach  operacyjnych będzie około 8 miliardów. To są pieniądze, które pozwolą tym młodym ludziom , którzy się decydują tuż po studiach nie pójść do biura, od urzędu i prosić o to, by ich zarejestrowano jako bezrobotnych, ale to będą dedykowane pieniądze dla tych, którzy dziś mówią "jestem młody, wykształcony, chcę zdecydować o swoim losie i chcę mieć swój malutki wkład w rozwój gospodarczy tego kraju".

Na jakie dotacje, na takie inwestycje, będzie mogło liczyć nasze województwo?

- Mówimy o regionie, który jest piękny i bogaty w swoje zabytki, swoje piękne miasta, które bardzo chętnie odwiedzają turyści nie tylko z kraju, ale również z zagranicy. Jeśli dzisiaj mogę przynieść państwu dobrą informację, a ta informacja jest informacją, o którą zabiegał obecny tu  marszałek Jacek Protas,  to to, co będzie dotyczyło tego województwa, czyli z tych pieniędzy, które znajdą się na przebudowy i budowę infrastruktury drogowej, przede wszystkim w kontraktach regionalnych, a te kontrakty będą  już niebawem negocjowane w Komisji Europejskiej. Właśnie Jacek walczył o to, żeby w tym kontrakcie regionalnym znalazła się o Obwodnica Olsztyna i połączenie drogi Olsztyn-Olsztynek, czyli S51, no i wreszcie przebudowa"siódemki", która będzie łączyła Warszawę z Gdańskiem.


Pasłęk jest jedną z  kilku miejscowości, które odwiedza premier Ewa Kopacz.

- Rozmawiam z ludźmi jeżdżąc po całej Polsce, bo chcę zmienić tę politykę, która nadaje ton temu, co się dzieje w takich miejscowościach, jak wasze, jak Pasłęk, gdzie macie tu troszkę powyżej 12 tysięcy mieszkańców, gdzie ludzie powinni się znać, na ulicy powinni się spotykać, a może nawet zapraszać się na weekend do siebie, i umieć siedzieć i rozmawiać mimo, że mają różne poglądy polityczne. Niestety mamy w sobie coś, co trzeba będzie odbudować, zmienić, tą naszą polską mentalność, że jeśli nam się trochę gorzej wiedzie, to mówimy o tych sąsiadach, którym się lepiej wiedze, że pewnie to dlatego, że są nieuczciwi. A ja bym chciała, żebyśmy w końcu zobaczyli, że ten sąsiad może nie śpi po kilkanaście godzin tylko po dwie, trzy i bardzo ciężko pracuje. Bo zdecydował, że nie będzie czekać na to aż państwo za niego załatwi pewne sprawy, tylko on będzie decydował o tym, w jakich warunkach i na jakim poziomie będzie żyła jego najbliższa rodzina. Z takim przesłaniam, takim zwykłym, ludzkim przesłaniem przyjaznej polityki, tej warszawskiej polityki, dla ludzi mieszkających w małych miastach, jeżdżą po Polsce. Chcę was pozdrowić od mojego rządu. Ten rząd wam dobrze życzy.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 151

%30.5 %69.5


Galeria / Ewa Kopacz w Pasłęku ( zdjęć 80 )
Dodano: 2014-10-27 |  fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ mohair 2
  Poniedziałek, 27.10

  I co ze przyjechała popier...a,popier...a i dalej nic.Więc po co ten teater.

 2. 2
  +7
  ~ dość darmozjadów i oszustów
  Poniedziałek, 27.10

  Co innego gadacie WSZYSCY BEZ WYJATKU a co innego robicie !!!!!

 3. 3
  +17
  ~ Tr
  Poniedziałek, 27.10

  Jesteśmy w trudnym województwie, bo podlegamy pod zakompleksiony Olsztyn. Najbiedniejsze województwo, a Olsztyn wywala pieniądze na tramwaje, lotnisko czy inne bzdury, a marszałek na zimne termy w Lidzbarku.

 4. 4
  +10
  ~ wyborca
  Poniedziałek, 27.10

  O kiepskiej infrastrukturze drogowej mowil Tusk w poprzednich wyborach i tych wczesniejszych jeszczcze. I co z tego wynikalo?? Nawet na euro 2012 nie byliscie w stanie zrobic "siodemki" w calosci. Fakt ze Olsztyn zabiera wiekszosc kasy to nie tylko problem Elblaga, ale rowniez Elku i innych miast. Takiego kolesiostwa i beznadziejnych inwestycji to w tym szuwarowo bagiennym wojewodztwie na kazdym kroku pelno. Reklame Protasowi robi Pani Premier słabą..... Dla mnie PO juz dawno się skończyło - nawet Tusk za pracą na zachód wyjechał....:)

 5. 5
  +1
  ~ Jonas
  Poniedziałek, 27.10

  Ciekawe, że komentarze wyborcy i Tr zbierają plusy, a jak ja tradycyjnie krytykuję przynależność do tego zaściankowego województwa to mam masę minusów :) A co do wypowiedzi pani premier - no fakt, jesteśmy w trudnym województwie, ale niech pani najpierw się zastanowi kto nas tam wepchnął.

 6. 6
  +4
  ~ lustereczko
  Poniedziałek, 27.10

  Ależ ona jest brzydka....

 7. 7
  +5
  ~ Basenji
  Poniedziałek, 27.10

  Siedzą ludzie i się dziwią: co ta kobita opowiada? Cóż to za język: niby własny a zupełnie niezrozumiały. Fiński też nie, bo i Skandynawowie nic nie kumają. Słowem- czas stracony

 8. 8
  +1
  ~ maz
  Poniedziałek, 27.10

  odjedż stąd, wstydu oszczędż ..................

 9. 9
  0
  ~ ach
  Poniedziałek, 27.10

  Pasłęckie p.......y " nebraska" - dlaczego Ona tak nisko upadła?

 10. 10
  +8
  ~ no problem
  Poniedziałek, 27.10

  Nie mamy specjalnych problemów z infrastrukturą drogową tylko z pracą dla polskich obywateli, którą wy transformacyjni idioci wyeksportowaliście na zachód za złotówkę, w zamian za obietnice dotacji unijnych. Zapomnieliście tylko polskim ciemniakom wspomnieć że tylko nieliczni bogaci i uprzywilejowani z nich skorzystają, zaś reszta dotacji wróci na zachód przez przedsiębiorstwa sprzedane za złotówkę. Zaś wy bezczelne kałmuki będziecie nam opowiadać w polskojęzycznych mediach należących do zachodniego kapitału jak to nam dynamicznie PKB i stopa życiowa rośnie. Polscy przedsiębiorcy to zasadniczo plankton będący pożywieniem biznesu poważnych krajów. Jednostki się bogacą a naród stopniowo i konsekwentnie popada w niewolę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.