Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jarosław Kaczyński krytykował w Elblągu Platformę

23.08.2011, 15:52:04 Rozmiar tekstu: A A A
Jarosław Kaczyński krytykował w Elblągu Platformę
fot. Rafał Kadłubowski

Dziś w Elblągu z wizytą przebywał Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zwołał na Wyspie Spichrzów konferencję prasową, podczas której m.in. krytykował politykę gospodarczą rządu. - Jeśli po tych wyborach przejmiemy władzę, to wrócimy do inwestycji i polityki, którą  wcześniej zapowiadaliśmy, ale też prowadziliśmy. Dobra polityka to taka polityka, która prowadzi do wyrównania poziomów poszczególnych części Polski. To czy ktoś urodzi się w Elblągu, Olsztynie Ełku czy też w Warszawie, nie może w znaczącym stopniu determinować jego życia – mówił na tle elbląskiej starówki i rzeki Elbląg szef PiS.

Jarosław Kaczyński stanął przed kamerami w towarzystwie Leonarda Krasulskiego, posła PiS startującego z pierwszym numerem do Sejmu w okręgu elbląskim. Obu panom towarzyszyła również młoda, zaledwie 24-letnia Ilona Klejnowska, kandydatka PiS do Sejmu na liście w okręgu płockim.

- Trzeba prowadzić politykę gospodarczą a nie rezygnować z niej. Dobra polityka to taka polityka, która prowadzi do wyrównania poziomów poszczególnych części Polski – zaznaczał podczas swojego wystąpienia Kaczyński. - W perspektywie oczywiście niezbyt bliskiej, ale też nie takiej odległej, ma ona doprowadzić do tego, że to czy ktoś się urodzi w Elblągu, Olsztynie Ełku czy też w Warszawie, nie będzie w jakimś znaczącym stopniu determinowało jego życia. Z tej polityki zrezygnowano ze szkodą dla tego regionu, ze szkodą dla Polski. Jeśli po tych wyborach przejmiemy władzę, to wrócimy do tych inwestycji wrócimy do tej polityki, którą żeśmy nie tylko zapowiadali, ale którą prowadziliśmy.

Szef największej opozycyjnej partii skomentował również złożony dziś przez Platformę Obywatelską w trybie wyborczym pozew, przeciwko jego PiS. Dotyczy on kłamstwa, jakie rozgłasza PiS, Chodzi o wypowiedzi dotyczące tego, że rząd PO nic nie zrobił dla kraju podczas swojej kadencji.

- Nie ma chyba bardziej nierozsądnego pomysłu niż rozgrywanie kampanii w sądach. To jest już pomysł piramidalny. Mogę o nim powiedzieć tylko to, że mnie bardzo rozbawił. Jednocześnie pokazuje jakieś straszne zdenerwowanie drugiej strony, która chce się sądzić o to, czy Polska się zmienia czy nie zmienia. Gdybyśmy wprowadzili takie reguły, to na całym świecie kampanie wyborcze odbywałyby się na sali sądowej. To nowy pomysł partii, która jest strasznie pozbawiona pewności siebie - komentował Kaczyński.

Jarosław Kaczyński powiedział także, że PiS jest gotowe do debaty z minister edukacji Katarzyną Hall. Jej tematem byłoby rozliczenie jej resortu z ostatnich 4 lat. 
- Nie ukrywamy naszego skrajnie krytycznego stosunku do tego, chociaż teraz nie wiem, czy nam z tego powodu nie wytoczą procesu – stwierdził.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 21

%14.3 %85.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (95)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ TT
  Wtorek, 23.08

  jakoś cicho o tej wizycie.. lokalny pis się wstydzi prezesa? czy bali się żeby jajkami nie rzucano?

 2. 2
  +14
  ~ ELBLĄŻANKA
  Wtorek, 23.08

  Wyprasuj marynarkę sobie krasnalu!

 3. 3
  +9
  ~ gnapheus
  Wtorek, 23.08

  Cos by wypadalo od czasu do czasu zaproponowac, cos konkretnego, a nie tylko i wiecznie krytykowac...

 4. 4
  +11
  ~ fdsf
  Wtorek, 23.08

  Oni tylko krytykować potrafią a sami nic nie zrobili. Byli 2 lata przy władzy z LPR i Samoobroną i co? Wszystkich szpiegowali, podejrzewali, podsłuchiwali, brutalnie rozpędzili protestujące pielęgniarki spod Sejmu. Do tego Kaczyński tylko kłamie i obiecuje. Kadencję skrócili bo im PKW zakwestionowała sprawozdanie finansowe i PIS nie dostałby ani złotówki. Banda oszołomów i nierobów. Nikt w Elblągu na Was nie zagłosuje.

 5. 5
  +6
  ~ krasnoludzik
  Wtorek, 23.08

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 6. 6
  +11
  ~ ZNAFCA
  Wtorek, 23.08

  Szkoda mi zwolenników PISu oni żyją w jakiejś "równoległej smutnej rzeczywistości";) Żyją w Polsce będącej bankrutem gorszym niż Grecja gdzie nic się nie buduje, nikt nie ma pracy, a ludzie z głodu umierają na ulicach. Przykładowo Prezes dojechał do Elbląga dwupasmową elspresówką z Pasłęka do Elbląga której wg. nie ma, a konferencję prasową zrobił sobie na tle budowy dwóch mostów zwodzonych na rzece Elbląg która wg. niego jest kłamstwem PO;)

 7. 7
  0
  ~ asd
  Wtorek, 23.08

  Powiem tak, jeden most bedzie otwarty w tym roku - w grudniu. Natomiast co do tych 10 mln to przesunieto je na drogi, a co za tym idzie w tym roku - do 30 listopada bedziemy mieli wyremontowana Rycerska, Sienkiewicza, Kosciuszki (odcinki), Agrykola, Mazurska (odcinki).

 8. 8
  +4
  ~ vv
  Wtorek, 23.08

  Bo prezes Kaczyński i PIS żyją w MATRIXIE.

 9. 9
  --5
  ~ arops.
  Wtorek, 23.08

  Ma racje podzekujmy prezydentowi elbląga i całej PO. Wprowadzili biede i emigrację. Do niczego się nie nadają

 10. 10
  +6
  ~ pop
  Wtorek, 23.08

  Biedę to wprowadziło PIS, gdy zmarnowali okres wzrostu gospodarczego, który udało się wypracować rządowi SLD-PSL. Przez 2 lata tylko tropili i szpiegowali zamiast rozwijać gospodarkę. Podziękujmy za to 9 października prezesowi Kaczyńskiemu i PIS-owi. Chyba, że wolicie aby Polską rządził Rydzyk i Radio Maryja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.