Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta

07.12.2010, 09:54:52 Rozmiar tekstu: A A A
W czwartek zaprzysiężenie nowego prezydenta
Fot. Rafał Kadłubowski

9 grudnia Grzegorz Nowaczyk oficjalnie obejmie stanowisko prezydenta Elbląga. W tym dniu, podczas sesji Rady Miejskiej nastąpi ślubowanie nowego prezydenta przed radnymi, a także przekazanie przez dotychczasowego prezydenta insygniów władzy nad miastem. W czwartek poznamy także przewodniczącego Rady Miejskiej.

Na początku nastąpi dokończenie I sesji rozpoczętej 29 listopada. Przypomnijmy, że wówczas 22 radnych złożyło uroczyste ślubowanie i odebrało zaświadczenia o wyborze do Rady Miejskiej.

Dlatego w punkcie programu I sesji znalazło się ślubowanie nieobecnych radnych. Jak się jednak dowiedzieliśmy z trójki nieobecnych ślubowanie złoży prawdopodobnie tylko Henryk Słonina, o ile zdecyduje się być radnym. Pozostali wybrani do rady z list PO - Andrzej Soja oraz Alicja Bałchan, zrezygnowali z mandatów radnych, gdyż są dyrektorami elbląskich szkół. Prawo zabrania bowiem łączenia obu tych funkcji.

W tym wypadku do Rady Miejskiej wejdą kolejni na liście PO kandydaci z największą liczbą głosów w danych okręgach - Wojciech Paczkowski, który zastąpiłby Andrzeja Soję (okręg nr 1) oraz Rafał Siwko, który w radzie zastąpiłby Alicję Bałchan (okręg nr 4). W przypadku radnego Grzegorza Nowaczyka, jego miejsce w radzie zajmie Paweł Nieczuja – Ostrowski (kolejny na liście PO w okręgu nr 5).

Odpowiednią uchwałę w tej sprawie musi jednak podjąć Rada Miejska.

Kolejnym punktem I sesji będzie wybór przewodniczącego Rady Miejskiej oraz wiceprzewodniczących. Kto zostanie przewodniczącym? Wszystko zależy od rozmów o ewentualnej koalicji, które prowadzić będzie, posiadający największą ilość radnych, klub radnych Platformy Obywatelskiej.

Po zakończeniu obrad I sesji i krótkiej przerwie rozpocznie się II sesja. Jej głównym punktem będzie ślubowanie nowego prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka.

Prawdopodobnie w grudniu odbędzie się jeszcze jedna sesja Rady Miejskiej.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (54)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Nina
  Wtorek, 07.12

  Pierwsze zadanie dla Prezydenta Elblaga: Podziękować za \\\"pracę \\\" toksycznemu duetowi - Sielewicz # Staszewska. To oczyści przedpole i zagwarantuje duchowo-wizerunkowy rozwój miasta.

 2. 2
  0
  ~ rolo
  Wtorek, 07.12

  zacząć wietrzenie UM! Niektórzy się tam przyczepili jak kleszcze :-)

 3. 3
  0
  ~ as
  Wtorek, 07.12

  Ja sie pytam po co kandyduja dyrektorzy szkol skoro i tak nie moga byc radnymi?

 4. 4
  0
  ~ CoWyChcecie
  Wtorek, 07.12

  Co wy chcecie od Sielewicz? Jest ok!

 5. 5
  0
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 07.12

  Nina zgadzam się w 50% z Tobą. Tylko w połowie, ponieważ z Panią Staszewską nie miałem do czynienia, ale tą drugą Panią znam, i trzeba ją usunąć z jej dotychczasowego stanowiska, ponieważ Pani Bożena ma jakieś rozdwojenie jaźni. Oto moje zdanie, i żałuje bardzo, że my obywatele nie możemy wybierać takich stanowisk, jak Naczelnik Wydziału Kultury.

 6. 6
  0
  ~ Transmeble
  Wtorek, 07.12

  sielewicz to zwykła erotomanka

 7. 7
  0
  ~ Wowka
  Wtorek, 07.12

  Ja dorzucę jeszcze; CS-B, port morski. kilku dyrektorów szkół zwłaszcza OEE w Piaskach! Wydział architektury i urbanistyki do restrukuryzacji!

 8. 8
  0
  ~ lenny
  Wtorek, 07.12

  Myśłe ze tylko Rafał Kućmański zostanie. niestety wzloty są piękne ale upadki bardzo bolesne..

 9. 9
  0
  ~ Elbląg moim miastem
  Wtorek, 07.12

  Prawdopodobnie w grudniu odbędzie się jeszcze jedna sesja Rady Miejskiej. Na której prawdopodobie nowi radni wraz z nowym prezydentem, podwyższą sobie pensje i dodatki do nich o 100% :( Taki będzie początek rozkradania kasy miasta :(

 10. 10
  0
  ~ qlok
  Wtorek, 07.12

  Wiele się prześciga w propozycjach na stanowiska ,ja też, Panie GN będziesz Pan potrzebował rzeczniczki z prawdziwego zdarzenia,proponuję Annę Klejnę byłą prezenterka W TV Elbląg .To jest jedyna osoba która spełnia wymogi wizualne ,rzeczowe oraz predyspozycje ogółem.A tą dzicz co koło Pana się kręci pogonić.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5816810131073