Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

W szpitalu przy ul. Królewieckiej brakuje chirurgów. Część zabiegów została odwołana

17.01.2017, 15:00:28 Rozmiar tekstu: A A A
W szpitalu przy ul. Królewieckiej brakuje chirurgów. Część zabiegów została odwołana
fot. archiwum redakcji

W elbląskim szpitalu przy ul. Królewieckiej brakuje chirurgów. Część zabiegów zaplanowanych na styczeń odwołano. Taka sytuacja może potrwać jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie. Problemy nie dotyczą tzw. ostrych przypadków. Ci pacjenci są przyjmowania bez zwłoki.

Jak informowaliśmy już Czytelników info.elblag.pl Poradnia Chirurgii Naczyniowej, funkcjonująca w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu, od początku roku działa w niepełnym składzie. Z kilku lekarzy, którzy do tej pory przyjmowali tam pacjentów, pozostał jeden.

Zapisy rzeczywiście prowadzone są tylko do tego jednego lekarza. Z tego, co wiem, w tej chwili kolejne wolne terminy wypadają w marcu. Na wizyty do innych lekarzy będzie można zapisywać na początku lutego

– mówi Anna Kowalska, rzeczniczka prasowa WSZ w Elblągu.

Kłopoty kadrowe ma jednak nie tylko poradnia, ale i również Oddział Chirurgii Ogólnej Naczyniowej. Tu według planu odbywają się jedynie zabiegi chirurgii naczyniowej.

Zabiegi z chirurgii ogólnej, planowane na styczeń, zostały częściowo odwołane. Pacjenci są o tym poinformowani. Oczywiście to nie dotyczy ostrych przypadków. Tu pomoc jest udzielana od razu

- zapewnia rzeczniczka szpitala.

Problem powstał, bo lekarze złożyli wypowiedzenia. W tej chwili negocjują z dyrekcją szpitala nowe kontrakty.

Więcej na ten temat będę mogła powiedzieć pod koniec stycznia. Czy dyrekcja ma jakiś plan awaryjny, na wypadek, gdyby nie udało się porozumieć z lekarzami w sprawie ich wynagrodzenia? Na pewno. Teraz jednak jeszcze nie ma co gdybać. Liczymy na to, że sprawę uda się doprowadzić do końca i podpisać kontrakty z lekarzami

– wyjaśnia Anna Kowalska.

Jedno jest pewne. Jeśli rzeczywiście nie uda się podpisać kontraktów z lekarzami, którzy do tej pory pracowali w WSZ w Elblągu, znalezienie zastępstwa może być trudne. Brakuje specjalistów chirurgów. Z tym problemem zmaga się jednak nie tylko Elbląg. Taka sytuacja jest w całym kraju, przyznaje rzeczniczka.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ eWA ...........
  Wtorek, 17.01

  CAŁY CZAS TYM GWIAZDOROM MAŁO I MAŁO , TO ILE ONI CHCĄ ZARABIAĆ .............

 2. 2
  +13
  ~ uhaha
  Wtorek, 17.01

  Pozdrawiam kolegów chirurgów! Skandaliczne podejście dyrekcji do specjalistów przynosi efekty.. Kolejny oddział się sypie. Teraz kolei na neurologię. Do mediów - sprawdźcie ilu jest specjalistów na dyżurze w szpitalu - 2 może 3 na cały szpital!

 3. 3
  --3
  ~ Marian
  Wtorek, 17.01

  brawo Kukiz"15 , może w końcu zacznie się jakiś porządek w służbie zdrowia - ogólnie. Nasze przypadki to już chyba pozostaną, chyba, że władza się zmieni. http://telewizjarepublika.pl/posel-liroy-marzec-zapowiada-wniosek-o-wotum-nieufnosci-dla-ministra-zdrowia,43373.html

 4. 4
  +9
  ~ Pawi
  Wtorek, 17.01

  I kolejny przykład przedsiębiorczości, żyłki do biznesu i walki o profesjonalny szpital jaki pokazuje pani dyrektor Gelert. Pani doprowadziła do stagnacji ten szpital. Nie rozwija go pani (patrz ta biedna kardiologia dziecięca) a wręcz go uwstecznia bo przestaje funkcjonować to co było. Strach patrzeć co bedzie dalej. Do roboty!!!

 5. 5
  +7
  ~ ryjup
  Wtorek, 17.01

  Gelertowej sie zapytajcie skąd ten problem. Jak tak to sie chwali sukcesami szpitala, a teraz cisza? Moze czas zmienić dyrektora?

 6. 6
  +5
  ~ babcia
  Wtorek, 17.01

  nie ma specjalistów w kraju ,co na to minister z PiS , dr Radziwił , a mialo być za rzadów PiS tak super w sluzbie zdrowia , a jest gorzej więc co mamy się leczyć za granicą , ale kto za to zaplaci ? Swoją droga dyrekcja wojewódzkiego cala do wymiany

 7. 7
  +1
  ~ kiks
  Wtorek, 17.01

  ~`babcia... w rok to tylko pieczątki można wyprodukować i rozdać. Nie lekarzy wykształcić. Dziękowac należy poprzednikom. To politycznie. Praktycznie to ten szpital ma derekcję...Jak co roku powraca temat niedomkniętych kontraktów. Swoją drogą chirurg bez bloku operacyjnego nic nie zrobi...No coż może w Syrii, Iraku, Tunezji na Ukrainie tez byli chirurdzy? Może im się chce?

 8. 8
  --5
  ~ inc
  Środa, 18.01

  NEGOCJUJA? czy szantazuja? PRZYSIEGA HIPOKRATESA? hue hue hue... xxI wiek... jaka przysiega?

 9. 9
  +3
  ~ ursus
  Środa, 18.01

  czy to jest ten szpital puszystej POsłanki w laczkach? jesli tak to potwierdzam ,panuje tam straszny burdel i haos organizacyjny. POsłanka sobie nie radzi poniewaz jest zajeta walka z polakami. albo zadzimy dobrze szpitalem albo niszczymy polske. poslanko w laczkach prosze wybrac! jedno i drugie zajecie jest dobrze platne

 10. 10
  +6
  ~ pacjent
  Środa, 18.01

  A ja pytam się dlaczego w poradni w czasie przyjęć z NFZ lekarze przyjmują prywatnie od ręki ? . Na oddziałach też są prywatne sale chorych i kto z tym co robi?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1237790584564