Poniedziałek, 25.09.2023, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Na Starówkę co piątek i sobotę wzywana jest policja? „Jest coraz gorzej, ludzie się boją”

05.09.2023, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Starówkę co piątek i sobotę wzywana jest policja? „Jest coraz gorzej, ludzie się boją”

Życie towarzyskie na elbląskiej Starówce odbiega od tego, jakie toczy się w większych miastach. Nawet w okresie wakacyjnym na Starym Mieście nie spotkamy tłumów ludzi. Są mieszkańców tej części miasta, którzy zwracają uwagę, że dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji i częstych interwencji policji.


 

Oczywiście zdarzało się, że ktoś w nocy krzyczał albo śpiewał. Od czasu do czasu dochodziło też do jakiś bójek, ale były to sytuacje sporadyczne. Jednak od kilku miesięcy to, co się dzieje jest nie do zniesienia. W każdy piątek i sobotę dochodzi w nocy do patologii. Ludzie wychodzą przed lokal i wrzeszczą, grożą, biją się, nawet kobiety. Nie czujemy się już bezpiecznie. Strach wyjść z psem na spacer. O przespaniu całej nocy można zapomnieć. Dzwonimy na policję, ale to nic nie zmienia. Sytuacja jest dramatyczna. Tu nie chodzi o jakieś jednominutowe krzyczenia w ciągu całej nocy. To są kłótnie i groźby, które trwają seriami i to, że policja przejedzie radiowozem przez Stary Rynek zupełnie nic nie daje. Nie wiemy już co robić

 

 

– mówi mieszkaniec Starówki.Elblążanin przytoczył sytuacje, które miały miejsce w nocy z piątku (4 sierpnia) na sobotę (5 sierpnia), gdzie kilkukrotnie interweniowała policja. Miało wówczas dojść do kilku bójek i wielokrotnych awantur. Z pytaniami w tej sprawie zwróciliśmy się do oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu Jakuba Sawickiego, który przyznał, że policja nieraz interweniowała tego dnia na elbląskiej Starówce.


 

5 sierpnia, o godz. 4:13, przy ul. Bednarskiej, pod Bankiem PKO, awanturowało się około 6 osób. Druga osoba zgłaszająca sytuację twierdziła, że osoby się biją i jest poszkodowana jedna osoba, która leży na ziemi. Na miejsce skierowano dwa patrole

 

 

– informuje Jakub Sawicki.


Policjanci kolejne zgłoszenie otrzymali 3 minuty później. - O godz. 4:16 przy ul. Stary Rynek 54, pod Hotelem Focus, grupa osób spożywała alkohol, głośno się zachowywała. Zgłaszający podał, że grupa jest na rogu ul. Stary Rynek i Wieżowa i obawia się o zaparkowane auta. Skierowano tam patrol. Na miejscu okazało się, że zgłoszenie dotyczy interwencji z ul. Bednarskiej. Patrol pozostał na miejscu do asekuracji – zapewnił Jakub Sawicki.

 Kolejny elblążanin zaniepokojony bójką zgłosił ją na policję. - O godz. 4:21, ul. Stary Rynek, otrzymaliśmy zgłoszenie o 38-letnim mężczyźnie, który został pobity, miał słaby oddech, krwawił z nosa, leżał na ziemi, a podejrzani byli obok – podał Jakub Sawicki.
 

 


Na wskazany adres pojechały dwa radiowozy oraz zespół ratownictwa medycznego. - Na miejscu zastano 3 osoby, w tym dwie narodowości ukraińskiej. Po rozpytaniu partol ustalił: „Na miejscu grupa osób awanturujących się. Obywatel Ukrainy miał się według świadków przewrócić pod wpływem alkoholu i rozbić głowę. Drugi mężczyzna chciał mu pomóc wstać i został wtedy przez niego zaatakowany. wywiązała się szarpanina. Ukrainiec odmówił pomocy od przybyłego na miejsce zespołu ratownictwa medycznego. Udzielono stronom informacji. Nagrywano" – informuje Jakub Sawicki.

 


A czy nasi czytelnicy czują się bezpiecznie na Starówce w piątkowe i sobotnie wieczory? Zachęcamy do komentowania.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +45
  ~ Jojo
  Wtorek, 05.09

  W nocy w piątki i soboty strarz miejska powinna patrolować stare miasto.W NOCY.A oniw nocy śpią.

 2. 2
  +22
  ~ Spacerowicz
  Wtorek, 05.09

  Nie dość ze nudno na tej starówce z 1 dyskoteką gdzie pod lokalem tłuką się ze strach przejść to jeszcze problem żeby cos zrobić w tym temacie!

 3. 3
  +20
  ~ E.
  Wtorek, 05.09

  Kodeks karny do poprawki.Patrole po cywilnemu przyniosły by efekty .

 4. 4
  +3
  ~ Prix
  Wtorek, 05.09

  Oto Elbląg ćwierka. Całe siły milicyjne skierowane przeciwko mieszkańcom krytykującym nierządy ćwierka. Nie ma czasu na użeranie się z patusami.

 5. 5
  +11
  ~ Jamaleg
  Wtorek, 05.09

  Skoro na tak niby blachę i pospolite wykroczenia policja kładzie jak parkowanie gdzie popadnie policja kładzie lachę to ne ma co się dziwić ze ludzie pozwalają sobie za dużo

 6. 6
  --2
  ~ Arc
  Środa, 06.09

  Strach wyjść z domów? To dopiero początek, w Warszawie już Polaków pobili ukraińcy razem z gruzinami za odmowę krzyczenia "slawa ukrainie", a policja wezwana na miejsce i wskazany jej jeden z tych co kopali po głowie Polaków, dostał od niby polskiej policji ...... wylegitymowanie się (przypomnę, że Polka, która za samą próbę wyrwania lewaczce torby w barwach lgbt, dostała 3 lata więzienia, z czego rok już odsiedziała) - https://banbye.com/watch/v_Fe15tk5drZ19

 7. 7
  0
  ~ melomanka
  Środa, 06.09

  Disco na polu?

 8. 8
  +11
  ~ Ktos
  Środa, 06.09

  Dlatego ja nie chodzę na starówkę i inne imprezy miastowe.Nie dość że nie tam czego szukać to jeszcze łatwo w łeb dostać

 9. 9
  +8
  ~ TELEWIZOR
  Środa, 06.09

  Ja jak tylko usłyszę język ukrainski od razu padam na kolana przed naszymi braćmi i bohaterami którzy chronią cały świat przed inwazja ruskich oraz hajluje Slava Ukraini

 10. 10
  +27
  ~ elblążanin
  Środa, 06.09

  a to co się dzieje na ul. Gwiezdnej, na deptaku to dopiero patologia. Całe noce i dnie koczują tam ludzie spożywający alkohol, krzyki, bijatyki, załatwianie potrzeb fizjologicznych na środku ulicy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3636960983276