Środa, 22.05.2024, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„Czy nikt nie widzi, do jakich warunków zaprasza się elblążan?”

27.08.2023, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Czy nikt nie widzi, do jakich warunków zaprasza się elblążan?”

W budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskim znajduje się Departament Zdrowia i biuro Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów. Można też tam skorzystać z bezpłatnych porad prawnych zorganizowanych przez Ministerstwo Finansów. - Czy nikt nie widzi, do jakich warunków zaprasza się elblążan? - pyta nasz czytelnik.
 

 

 

Chciałbym zwrócić uwagę na stan budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42. To tam mieszkańcy naszego miasta mają się udać, gdy chcą załatwić sprawy w Departamencie Zdrowia, u Miejskiego Rzecznika Praw Konsumentów, albo skorzystać z bezpłatnej porady prawnej. Czy nikt nie widzi, do jakich warunków zaprasza się elblążan? W jakich warunkach ci ludzie muszą pracować?

 

- pytał nasz czytelnik.Obecny Departament Zdrowia (przed laty określany jako Wydział Zdrowia) funkcjonuje w budynku przy Kosynierów Gdyńskich od 23 lat. Kilka lat temu do DZ dołączył Miejski Rzecznik Praw Konsumentów, a od 2022 r. w tym miejscu można skorzystać z bezpłatnych porad prawnych. Aktualnie w budynku pracuje ok. 20 osób.
 


Zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego z pytaniem czy budynek wymaga modernizacji? - Zgodnie z przepisami Ustawy Prawo Budowlane, Urząd Miejski corocznie zleca przeprowadzenie kontroli stanu technicznego budynków Urzędu Miejskiego, w tym także budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskich 42 – zapewnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 

 

 

Zapisy zawarte w omawianym protokole sporządzonym przez osobę posiadającą uprawnienia budowlane stwierdzają, że budynek nadaje się do dalszego użytkowania. W ostatnich latach w tym budynku były przeprowadzane remonty pomieszczeń, natomiast na lata następne przewidziany jest remont elewacji budynku

 

 

– informuje Łukasz Mierzejewski.
 


 
Jak zapewnia rzecznik UM, technicznie budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez „nieutrudniony dostęp, z którego korzystają interesanci przybywający do Departamentu Zdrowia i Spraw Społecznych, Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta, jak i osoby chcące skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej”.Zapytaliśmy również czy w planach jest przeniesienie Departamentu i biura porad prawnych w inne miejsce? - Na chwilę obecną nie przewiduje się przeniesienia Departamentu. Ponadto w budynku są pomieszczenia, w których możliwy jest indywidualny kontakt klientów z urzędnikiem, co jest ważne w kwestii charakteru załatwianych tam spraw – dodał Łukasz Mierzejewski.
 
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 27

%92.6 %7.4


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ pewnie fan A.Ś.
  Sobota, 12.08

  Teraz czytelniku zauważyłeś to- czy też ci inni podpowiedzieli... a jakby UM zaczął remont elewacji to byś pewnie napisał, że zobaczcie na co wydają nasze pieniądze. Weź głęboki oddech i idź np do parku M.Kajki i usiądź sobie popatrz na fontannę i zaraz ci przejdzie.

 2. 2
  +22
  ~ Bywalec
  Sobota, 12.08

  To jest tragedia , wstyd i pogarda dla ludzi, a niby gdzie indziej lepiej? Wejdziesz do pokoju to ciasnota, obrapane ściany i meble lata 80 te i jak zalatwiasz swoją sprawę wszyscy dookola slyszą ! Tam czas się zatrzymal tak jak i ci ludzie w latach 80 tych ! Dziwne ze dopiero to ktoś zauwazył !

 3. 3
  +16
  ~ ...
  Sobota, 12.08

  Fotki mówią same za siebie , ale rzecznik się wypowiedział i już .

 4. 4
  +16
  ~ Bareja nie odejdzie
  Sobota, 12.08

  Cóż to jest miś na miarę naszych możliwości!

 5. 5
  +11
  ~ Do pewnie Fan...
  Sobota, 12.08

  Tez się zgadzam i myślę ze senator powinien wygłosić prelekcje w tej sprawie, on jest wszędzie i zna się na wszystkim!

 6. 6
  +27
  ~ chcieliście? To macie!
  Sobota, 12.08

  sołtys przecież nie wchodzi i nie przechodzi, on jedzie limuzyną, co tam plebs

 7. 7
  +34
  ~ Stefan Rembelski
  Sobota, 12.08

  To właśnie przed tym budynkiem powinny się odbywać konferencje prasowe prezydenta, posłów i senatora PO, PSL i Lewicy bo stan tego budynku jest wiarygodnym obrazem ich zarządzania miastem. Tak tez wygląda program tych mędrców dla Elbląga, dla Polski, dla Portu Elbląg. Ten obraz nędzy i rozpaczy trwa 8 lat. A przecież jest tyle wolnych budynków, które stoją puste od lat i też niszczeją jak chociażby budynek po PZU. Czyż nie jest racjonalne zbyć tą nieruchomość a za uzyskane pieniądze wyremontować choćby częściowe budynek po PZU. To może zdobić dobry gospodarz którego od 8 lat Elbląg nie niema. Jakie to przykre, że w mieście które aspiruje do bycia lokalnym centrum Regionu Elbląskiego oczom przyjezdnych ukazuje się ruina intelektualnych możliwości zarządzania zasobem miejskim.

 8. 8
  +23
  ~ Aldona Gidotson
  Sobota, 12.08

  Jaki gospodarz miasta taki kram. Widać gospodarz gardzi mieszkańcami. Wstyd!

 9. 9
  +20
  ~ Argo
  Sobota, 12.08

  A archiwum miejskie Elbląga dalej w Malborku bo Wróblewski niepotrafi przenieść go do Elbląga

 10. 10
  +28
  ~ Skrzydlata bis.
  Sobota, 12.08

  To jest królestwo Missana. Podobne do niego. Kwitnie pod oknem wróblewskiego, Czyżyka, Nowaka, Adamowicz tej od Piekarczyków, Konerta, ..., . Dajcie im swój głos . Za tym slamsem jest parking Nowaka zwany "boiskiem SP 23".Jeżeli tak wygląda zakażony dep. zdrowia , to i zdrowie nie może być inne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4468810558319