Poniedziałek, 25.09.2023, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Spółdzielnia "Usługa Dom" pod lupą prokuratury. Chodzi m.in. o pieniądze z funduszu remontowego

06.08.2023, 15:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Spółdzielnia "Usługa Dom" pod lupą prokuratury. Chodzi m.in. o pieniądze z funduszu remontowego
Fot. archiwum redakcji/spotkanie lokatorów spółdzielni maj 2023 r.

Elbląska prokuratura przygląda się działalności Spółdzielni "Usługa Dom" w Krynicy Morskiej. Chodzi m.in. o przywłaszczenie ok. 300 tys. zł funduszu remontowego.

 

 

O kłopotach lokatorów spółdzielni mieszkaniowej "Usługa Dom" pisaliśmy pod koniec maja, kiedy biuro spółdzielni zamknięto do odwołania. Po przejściu na emeryturę prezes i odejściu pozostałych członków zarządu, pozostali oni z kontem zablokowanym przez komornika, zadłużeniem u dostawców mediów i wieloma pytaniami. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

 

 

Pracownicy złożyli wypowiedzenia, biuro zamknięto, a my zostaliśmy z problemem. Nikt nas wcześniej nie poinformował o tej sytuacji. Nas nie dotyczyła ta sprawa sądowa. Nie mieliśmy pojęcia, co się dzieje. Dowiedzieliśmy się po wszystkim. W tej chwili nawet nie mamy możliwości, aby uregulować zaległości za media. Musimy płacić z nadzieją, że nam nie odłączą, ale nikt nam tego nie zagwarantuje

 

- mówiła podczas spotkania lokatorów w maju mieszkanka ul. Robotniczej.

 

 

Okazuje się, że problemy mają nie tylko lokatorzy elbląskich nieruchomości spółdzielni. Zawiadomienie do prokuratury złożyła również wspólnota mieszkaniowa z Krynicy Morskiej (jakiś czas temu zmieniła ona zarządcę).

 

 

 

Prowadzimy czynności sprawdzające, dotyczące działalności Spółdzielni "Usługa Dom" związanej z zarządzaniem nieruchomością w Krynicy Morskiej. Prowadzone jest ono w dwóch kierunkach. Jeden dotyczy tego, że zarząd tej spółdzielni nie wydał dokumentów dotyczących wspólnoty w Krynicy Morskiej. Sprawdzamy również drugi wątek związany z tym, że zarząd elbląskiej spółdzielni miał nie rozliczyć się ze wspólnotą z kwoty ok. 300 tys. zł z jej funduszu remontowego

 

- informuje Sławomir Karmowski, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Elblągu.

 

 

Czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Elblągu. - W przyszłym tygodniu dowiemy się, czy zostanie wszczęte postępowanie w tej sprawie - dodaje Sławomir Karmowski.

 

 

 

Największe problemy mają mieszkańcy nieruchomości, którym nie udało się zawczasu odłączyć od spółdzielni. Pomóc w tej sprawie może ustanowienie kuratora dla "Usługi Dom". Wniosek w tej sprawie trafił do sądu już w czerwcu. Czy został rozpatrzony? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie Sądu Okręgowego w Olsztynie.

Do tematu wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ kociokwik
  Piątek, 04.08

  kiedy rozliczenie niegospodarnosci jaka okazala sie ta bezzasadna propagandowa ankieta? czy organizatorzy tej propagandowej hucpy zwroca te 150 tys zl do budzetu miasta i przeprosza elblazan?

 2. 2
  +8
  ~ precz ze złodziejami
  Piątek, 04.08

  ~ kociokwik -o jaką ankietę tobie chodzi ? O ta czy chcesz sie sprzedać rządowi pis czy nie ? Elblażanie powiedzieli NIEEEEEE

 3. 3
  --12
  ~ kociokwik do precz ze zlodziejami
  Piątek, 04.08

  O tą czy chcesz rozwoju portu czy tez chcesz zeby bylo takie dziadostwo jak obecnie tzn parking dla tirow z obeliskiem. Udział w ankiecie wziely tylko czerwone pajaki, bolszewia i drugio sort tzn ok 7 tys ludzi. Jacy to Elblazanie? Reszta olała tą waszą propagandową ankietę. Oddajcie zmarnowane pieniadze i przeproscie Elblazan. To czysta niegospodarnosc.

 4. 4
  +4
  ~ Nk
  Sobota, 05.08

  Okropnym zarządcą jest też firma MK z Kościuszki. Siedzą i nic nie robią. Masakra

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1605200767517