Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elbląg: Urn pilnują urzędnicy, a urzędników strażnicy. "Czy to zgodne z zadaniami Straży Miejskiej?"

02.05.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Urn pilnują urzędnicy, a urzędników strażnicy. "Czy to zgodne z zadaniami Straży Miejskiej?"
Punkt ankieterski w Zielonych Tarasach
REKLAMA

Strażnicy miejscy pilnują urzędników, dyżurujących przy urnach do głosowania w sprawie portu. Uwagę na to zwraca Czytelnik info.elblag.pl. Elblążanin pyta, czy celowym jest wysyłanie funkcjonariuszy do takich zadań, skoro na terenie miasta na pewno są ważniejsze zdarzenia czy miejsca, gdzie potrzebny byłby patrol Straży Miejskiej.

 


Władze miasta prowadzą ankietą w sprawie przyszłością portu w Elblągu, mieszkańcy mają wskazać, czy chcą, żeby pozostał on w rękach samorządu czy też przejął go Skarb Państwa. Urny, do których można oddać głosy, znajdują się między innymi w centrach handlowych i marketach. 

Dyżurują przy nich pracownicy urzędu. Czytelnik info.elblag.pl zwraca uwagę na to, że w niektórych miejscach dodatkowo ochraniają ich strażnicy miejscy. 

 

 

Chciałbym poprosić o zainteresowanie się punktem w CH Ogrody, w którym zbierane są ankiety dotyczące opinii mieszkańców na temat przynależności portu. Zauważyłem tam strażniczkę miejską, która chyba pełniła tam funkcję ochronną. Pytanie, czy celowym jest wysyłanie funkcjonariuszy SM do takich zadań, skoro nie jest to teren miejski, na miejscu jest ochrona, a na terenie miasta na pewno są ważniejsze zdarzenia czy miejsca, gdzie potrzebny byłby patrol Straży Miejskiej. Rozumiem, że wysyłając kogoś z SM, miasto nie ponosi kosztów ochrony, ale czy jest to zgodne z zadaniami SM

 

 - pyta mieszkaniec Elbląga. 

 

Rzeczniczka Straży Miejskiej w Elblągu przyznaje, że w punkcie znajdującym się na terenie Centrum Handlowego Ogrody rzeczywiście urzędnikom towarzyszyła strażniczka. Jak dodaje, był to tylko jednorazowe wydarzenie. Natomiast strażników cały czas możemy spotkać w dwóch innych lokalizacjach. Ich obecność tu tłumaczona jest bezpieczeństwem pracowników urzędu.

 

 

Strażników można spotkać w punkcie w: Zielonych Tarasach przy ul. Teatralnej i Leclerc przy ul. Żeromskiego. Ich obecność ma zapewnić bezpieczeństwo urzędniczkom, dyżurującym przy urnach. W jednym z tych miejsc doszło do incydentu zakłócenia porządku, obrażenia urzędników

 

- mówi Iwona Łojewska, rzeczniczka prasowa Straży Miejskiej w Elblągu. 

 

 

Przypomnijmy głosowanie, stacjonarne i internetowe, potrwa do 7 maja. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (50)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ Piotr31
  Wtorek, 02.05

  A może straż miejska zainteresowała by się samochodami stawianymi na ul. Poprzecznej i na rogu z Lubraniecka bo to podobno zadanie straży miejskiej. Niestety Policja tutaj się nie pojawia. Dlaczego ?

 2. 2
  +13
  ~ Bn
  Wtorek, 02.05

  Racja, czasem nie sposób wyjechać z parkingu pod blokiem 20. Zastawione auta na wyjeździe i zero widoczności. Tylko niemyslacy o innych samolubni kierowcy stawiają auta na samym rogu Lubranieckiej i Poprzecznej

 3. 3
  +26
  ~ ...
  Wtorek, 02.05

  Wiadomym jest , że w sytuacji takowej ankiety straż miejska powinna bronić ankieterów przed elblążanami , bo co prawda została powołana do innych celów , ale jak to kiedyś mawiali sekretarze wiadomej formacji - towarzysze , nie róbmy zagadnienia . Ciekawe co jeszcze nam zaproponują pomysłowi miejscowi decydenci , bo to zapewne nie jest ich ostatnie słowo (w przeciwieństwie do kadencji) .

 4. 4
  +26
  ~ Wet
  Wtorek, 02.05

  Czy do zakresu obowiązków tych urzędniczek należy pilnowanie ankiety w sprawie portu. Na ile taka ankieta jest bezstronna i prawidłowa,gdyż kto tych urzędników kontroluje np. mogą wyrzucić " nieprawomyślne" ankiety. Druga sprawa jak będą głosować pracownicy UM czy spółek komunalnych jest sprawą oczywistą. Trzecia kto zapłaci za koszty akcji, mam nadzieję, że Witold. Jaką moc sprawczą ma ankieta, pewnie nijaką.

 5. 5
  +26
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 02.05

  ........elbląska rzeczywistość

 6. 6
  +26
  ~ miny mówią wszystko
  Wtorek, 02.05

  fakt wyglądają jak za karę , ale co się dziwić w końcu nie powinno się mieszać pracowników w chore partyjne wojenki! to nieetyczne i amoralne z punktu widzenia urzędnika!

 7. 7
  +31
  ~ biurokracja_precz
  Wtorek, 02.05

  Jeżeli przy ankieta mogą sobie siedzieć dwie urzędniczki, to ich etaty są zbędne w UM?

 8. 8
  +20
  ~ czarna lista!
  Wtorek, 02.05

  czy oni na ochotnika czy nakaz odgórny? to kara czy nagroda? jak można pchać ludzi do takich spraw? potem władza się zmieni i będą na czarnej liście ! bo przecież każdy ma swoja listę !

 9. 9
  +11
  ~ a wynik
  Wtorek, 02.05

  Tuż po głosowaniu rozmawialiśmy na ławeczkach.Większość była za przejęciem portu przez rząd. Ciekawe jak to będzie wyglądało póżniej.Czyli jak było kiedyś za komuny.

 10. 10
  +24
  ~ klient
  Wtorek, 02.05

  jak widać roboty nie maja skoro mogą siedzieć godzinami poza stanowiskiem? chyba urzędowi specjaliści powinni wziąć się za to co najbardziej lubią i co daje im satysfakcję - reorganizację :-))) kolejna udaną :-))) bo chyba za mało roboty?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3703520298004