Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mieszkańcy mają tylko 2 tygodnie, aby wypowiedzieć się w ankiecie na temat portu

24.04.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy mają tylko 2 tygodnie, aby wypowiedzieć się w ankiecie na temat portu

Od wielu miesięcy Prezydent Elbląga nie chce przyjąć propozycji Rządu w sprawie przyszłości elbląskiego portu. Teraz głos należy do elblążan. Dziś (24 kwietnia) ruszyło badanie opinii publicznej. Mieszkańcy mają tylko dwa tygodnie, aby wziąć w nim udział.

 


Czy uważa pan/i, że port morski w Elblągu powinien pozostać nadal własnością miasta? To pytanie, które władze miasta zadały mieszkańcom. Do wyboru są dwie odpowiedzi: tak - powinien pozostać nadal własnością miasta i nie - powinien zostać przekazany Skarbowi Państwa. Głosowanie, internetowe i stacjonarne, ruszyło dziś (24 kwietnia) i potrwa do 7 maja. Urny, do których możemy wrzucić wypełnione ankiety, stanęły w ośmiu punktach m.in. w centrach handlowych i urzędzie. Jakie jest zainteresowanie udziałem w ankiecie? W punktach, które dziś odwiedziliśmy, spotkaliśmy tylko kilka osób zainteresowanych głosowaniem.

 

 

Zdecydowałam się na udział w ankiecie, żałuję jednak, że tego badania nie poprzedziła jakaś rzetelna debata, podczas której poznalibyśmy "za" i "przeciw" obu stron. Obecnie to wygląda bardziej na polityczne przepychanki niż troskę o przyszłość portu i Elbląga

 

- podkreśla pani Monika, mieszkanka Elbląga.

 

 

Trudno mi powiedzieć, czy wielu elblążan skorzysta z możliwości wypowiedzenia się na ten temat

 

- mówi pan Darek, który swój głos oddał w Referacie Obsługi Kierowców w Departamencie Spraw Obywatelskich.

 

W punkcie głosowania zlokalizowanym w E.Leclerc przy ul. Żeromskiego nie natrafiliśmy na chętnych, którzy chcieliby wypowiedzieć się w tej sprawie. Jednak, jak poinformował nas urzędnik, do godziny 13.00 oddano tam już blisko sto głosów.


Ankiety można wypełnić również elektronicznie. Głosowanie elektroniczne przez platformę internetową dostępna będzie od 24 kwietnia (od godz. 08:00), do dnia 7 maja (do godz. 23:59), pod adresem ankieta.elblag.eu.


Przypomnijmy. Spór między samorządem a rządem w sprawie elbląskiego portu trwa od wielu miesięcy. Punktem zapalnym była kwestia pogłębienia około 900-metrowego odcinka rzeki Elbląg, zapewniające dostęp do portu i skorzystanie z przekopu Mierzei Wiślanej. Zadania tego nie chce zrealizować rząd i Urząd Morski w Gdyni, a także elbląski samorząd. Obie strony przekonują, że to nie ich obowiązek. Ostatecznie rząd zaproponował, że wyłoży do 100 mln zł na inwestycje portowe, ale w zamian chce przejąć pakiet kontrolny udziałów w elbląskim porcie. Do porozumienia w tej sprawie nie doszło. Rząd chce, aby port przejął Skarb Państwa, władze miasta, by pozostał w rękach samorządu. Teraz na ten temat mogą się wypowiedzieć elblążanie.

 

Gdzie możemy oddać głosy stacjonarnie? Urny znajdują się w następujących miejscach:

 

1. Urząd Miejski w Elblągu - ul. Łączności 1:

a) Biuro Podawcze – Budynek A, główne wejście do Urzędu,

b) Departament Spraw Obywatelskich – Budynek B, od strony ul. Kosynierów Gdyńskich,

Czynne w godzinach: wtorki 7:30 - 16:30, piątki 7:30 - 14:30, pozostałe dni robocze 7:30 - 15:30.

2. Ratusz Staromiejski – ul. Stary Rynek 25,

Czynne w godzinach: wtorki 7:30 - 16:30, piątki 7:30 - 14:30, pozostałe dni robocze 7:30 - 15:30.

3. Referat Obsługi Kierowców w Departamencie Spraw Obywatelskich - ul. Plac Dworcowy 4,

Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:00.

4. CRW Dolinka - ul. Moniuszki 25,

Czynne codziennie w godzinach 6:00 - 22:00 oraz 01 i 03.05.2023 r. w godz. 14:00-22:00.

5. Centra Handlowe w Elblągu:

E. Leclerc Elbląg - ul. Stefana Żeromskiego 2,
(poniedziałek – sobota, w godz. od 09:00 do 18:00 oraz niedziela handlowa, tj. 30.04.2023 r. w godz. od 10:00 do 18:00).

Centrum Handlowe Ogrody - ul. Płk. Stanisława Dąbka 152,
(poniedziałek – sobota, w godz. od 09:00 do 18:00 oraz niedziela handlowa, tj. 30.04.2023 r. w godz. od 09:00 do 18:00).

Centrum Handlowe Zielone Tarasy - ul. Teatralna 5,
(poniedziałek – sobota, w godz. od 09:00 do 18:00 oraz niedziela handlowa, tj. 30.04.2023 r. w godz. od 09:00 do 18:00).

6. w mobilnych punktach, w trakcie miejskich eventów.

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pytam
  Poniedziałek, 24.04

  do których elblążan i kto za to płaci?. Ile można zarobić tak siedząc, kto tego pilnuje?Ciekawe ilu pracowników Urzędu odda głos i jaki? na tak czy na nie?. Reklama w formie broszury co leży na stoliku to już przemawia za tym na tak, więc jakie to sprawiedliwe?Czy każdy jest uświadomiony jak ma głosować. Dla mnie to wielki znak zapytania?

 2. 2
  +2
  ~ i jeszcze pytam
  Poniedziałek, 24.04

  dlaczego na stoliku nie leż broszury pod tytułem "Obierz kurs na Polskę, bo jesteś Polakiem"

 3. 3
  +7
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 24.04

  Jak za Stalina ! Nieważne kto jak głosuje ! Ważne kto liczy głosy i je dosypuje ! Ekipa Witolda Wróblewskiego ankietą oddaje ostatnie tchnienie! Niestety zdążą jeszcze wybetonować Planty , a grotę przekształcą w mauzoleum wielkiego ptaka !

 4. 4
  +13
  ~ korekta
  Poniedziałek, 24.04

  Jak zwykle mieszkańcy są wprowadzani w błąd. Źle postawione pytanie ! Chodzi o ilość udziałów a nie przekazanie portu. Jeżeli Skarb Państwa będzie miał 51 % a miasto 49 % to będzie partycypowało w zyskach lub stratach proporcjonalnie do ilości udziałów. To chyba wynika z prawa spółek handlowych.

 5. 5
  +8
  ~ Do_pomorskiego
  Poniedziałek, 24.04

  Wszyscy, którym zależy na dobrostanie miasta, po latach degradacji Elbląga, przez Wróbla i spółkę, powinni głosować na "nie". Tak nakazuje logika. Jeśli ktoś wierzy, że człowiek o mentalności sołtysa jest w stanie doprowadzić port do rozwoju, szczególnie, że palnął, że mamy być "małym portem", to albo jest naiwnym frajerem albo po prostu chce, żeby w mieście było dalej jak jest. Sprawa jest prosta - PiS obiecał, że zrobi przekop? Zrobił. Obiecał nam WRESZCIE most w Nowakowie, i to zrobił. Takie są fakty. Tu nie chodzi o PiS tylko o miasto i nie ważne to teraz rządzi, bo i tak kiedyś przyjdą inni. A te gnoje z otoczenia Wróbla niech teraz nie pitolą, jak to im nagle zależy na porcie bo przez lata nie zrobili NIC, żeby doinwestować port. Przejdźcie się w okolice i sami oceńcie.

 6. 6
  +8
  ~ Tragedia
  Poniedziałek, 24.04

  To jest po prostu tragiczne ! Poziom wsi Wilkowyje! Ankieta?? Jakie ma przedlozenie? Żadne! Czy mozna w tym mieście upuść niżej????

 7. 7
  +6
  ~ Szok
  Poniedziałek, 24.04

  Nie o ankietę tu chodzi, tylko o jawny spis powszechny kyo i na kogo głosuje. Czysta komuna.

 8. 8
  --2
  ~ Też pytam
  Poniedziałek, 24.04

  KTO O ZDROWYCH ZMYSŁACH ODDAJE TAKIE DOBRO JAKIM JEST PORT.TERAZ, KIEDY MOŻE DAĆ NAM ELBLĄZANOM KORZYŚCI.

 9. 9
  +5
  ~ Ciemny narodzie
  Poniedziałek, 24.04

  Najpierw należy obejrzeć film ,miasto z morza. Tam pokazano jak powinien wyglądać port. A w Elblągu nigdy nic się nie zmieni. Jest szansa daje to rząd RP i nalezy z tego skorzystać. Ja już głosowałem wraz z rodziną za przejęcie przez rząd portu.

 10. 10
  +7
  ~ Jamaleg
  Poniedziałek, 24.04

  Będzie jak z ankieta na temat czy linia nr 9 ma pozostać na hetmańskiej. Witoldowy wal i nic więcej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2130420207977