Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czytelniczka: Kaczkomaty w elbląskich parkach są napełniane, czy to tylko atrapy?

19.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelniczka: Kaczkomaty w elbląskich parkach są napełniane, czy to tylko atrapy?
Fot. NJ

W ostatnich dniach kilkakrotnie próbowałam pobrać karmę z tzw. kaczkomatów. Nie udało się. Czy one są w tym sezonie puste, czy ja po prostu mam pecha i trafiam akurat na momenty, kiedy tej karmy nie ma? Warto to sprawdzić, bo szkoda byłoby, aby te automaty robiły tylko za atrapy  - mówi Czytelniczka info.elblag.pl.

 

Kalendarzowa zima się jeszcze nie rozpoczęła, ale mróz i śnieg to znak, że powinniśmy rozpocząć dokarmianie ptaków. Elblążanom mają ułatwić to automaty z karmą dla ptaków wodnych tzw. kaczkomaty, które trzy lata temu stanęły w Parku Traugutta i Parku Dolinka (dziennie można z nich pobrać 32 porcje ziarna). Czytelniczka info.elblag.pl zwraca jednak uwagę, że w tym sezonie może być z tym problem. 

 

Przy Kumieli, w Parku Traugutta stoją dwa automaty z karmą. Mieszkam niedaleko, często dokarmiam tu ptaki, tym co sama im przynoszę. Teraz chciałam sprawdzić, jak działają te kaczkomaty. W ostatnich dniach kilkakrotnie próbowałam z nich skorzystać. Nie udało się, na jednym automacie nawet jest napis: brak karmy. Co do drugiego, nie wiem, czy tak dużo osób dokarmia tu ptaki i ja akurat trafiałam na przerwy w funkcjonowaniu automatu (po wydaniu 4 porcji automat zaprzestaje jej wydawania do momentu rozpoczęcia kolejnej godziny, taki napis widnieje na automacie - przyp. red.) czy on jest po prostu za rzadko napełniany. Chyba warto to sprawdzić, bo w tej chwili aura jest wyjątkowo niekorzystna dla ptaków. Szkoda byłoby, aby te automaty robiły tylko za atrapy

- mówi pani Magda, mieszkanka Elbląga. 

 

Zapytaliśmy Miasto o to, jak często uzupełniana jest karma w automatach. Poinformowano nas, że odpowiedzialny za to jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu. Na odpowiedź czekamy. Warto jednak dodać, że elbląski samorząd od lat finansuje dokarmianie ptaków wodnych. Jego organizacją zajmuje się elbląski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Podobnie jest i w tym sezonie. 

 

Otrzymaliśmy już 46 worków z karmą. To specjalna mieszkanka ziaren, kukurydzy i innych składników, która w sezonie zimowym będziemy dokarmiać kaczki w różnych punktach miasta, m.in. nad Kumielą i na Bulwarze Zygmunta Augusta. Ta ilość powinna wystarczyć nam na cały sezon. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do dokarmiania. mogą zgłosić się do nas

- mówi Halina Graczyk, prezes TOnZ Oddział w Elblągu. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Dobry temat, na Dolince tez puste a chcialam wczoraj karmic
  Poniedziałek, 19.12

  ....wstyd

 2. 2
  +11
  ~ Dziki zwierz
  Poniedziałek, 19.12

  Kaczki to dzikie zwierzęta. W ogóle nie powiny być dokarmiane. Poza tym to nie jest zagrozony gatunek. Robiąc tak oduczacie je samodzielnego zdobywania pozywaienia!

 3. 3
  --4
  ~ Do dziki zwierz:
  Poniedziałek, 19.12

  doucz się, poczytaj a potem wypowiadaj na temat zwierząt

 4. 4
  0
  ~ Hguu
  Poniedziałek, 19.12

  Rok temu był artykuł chyba na portelu. Wiele razy chciałam pobrać karme ale nigdy mi.sie udało. Nic się przez rok nie zmieniło niestety

 5. 5
  +5
  ~ "pan szuchewycz". Tarnopol
  Poniedziałek, 19.12

  Taka atrapa jak całe miasto. Wróblewski uruchamia i napełnia śmietniki, Wróblewski karmi ptaki, Wróblewski ... . Chłopina zarobiony jest, a szczególnie teraz gdy zakupił lornetkę i wypatruje taczki z wieży ratusza. By go chronić na czas biegunki, ja wydaję ptakom zarządzenie nakazujące powstrzymanie się z konsumpcją do marca - takie umiarkowanie w jedzeniu i piciu chroniące chudego opiekuna. Czy ktoś kiedyś widział żeby wróbel karmił kaczkę? Wszystko wyjechało na Jedwabny Szlak w stronę słońca 9na wschód), kacze jadło też.

 6. 6
  +3
  ~ Par Anoja Total.
  Poniedziałek, 19.12

  Obecnymi czasy priorytetowe dzieła to pomoc "bezdomnym", potrzebującym niepotrzebującym, wspomaganie dokarmiania dzikich zwierząt czy utrzymania schronisk dla zwierząt. A normalny człowiek i jego problemy niewiele znaczą. Nawet kiedy zgłaszałem nocleg notorycznego pijaka na klatce schodowej powiedziano mi, że przy tych temperaturach należy o niego zadbać, no bo to jest bezdomny. A to zwykły pijak, który ma gdzieś chęć wyleczenia się i mam mu pomagać. To już wolę dokarmiać dzikie zwierzęta i wspierać schroniska zwierząt.

 7. 7
  +4
  ~ Alex
  Poniedziałek, 19.12

  Mój Boże, info Elbląg jak zawsze na detektywistycznym posterunku. Trzeba by ten artykuł do jakiegoś Grant Pres zgłosić. Miałby dobrą konkurencję z tymi błyskotliwyi tekstami o delicjach z amore mijo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4060120582581