Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Na Zawodziu nie ma placu zabaw. Radni pytają, gdzie mógłby powstać

15.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na Zawodziu nie ma placu zabaw. Radni pytają, gdzie mógłby powstać
Fot. Paweł Friedrich

Mieszkańcy Zawodzia apelują o stowarzyszenie w ich dzielnicy placu zabaw. W tej sprawie interweniowali radni. Z jakim skutkiem?


Radni Marek Osik, Monika Dwojakowska, Adam Matwiejczuk zwrócili się do Prezydenta Elbląga w sprawie wskazania miejsca pod budowę placu zabaw na terenie dzielnicy Zawodzie. - Podczas ostatniej debaty z mieszkańcami dzielnicy Zawodzie poruszono temat braku miejsca zabaw dla dzieci – stwierdzili.

 

Mieszkańcy wyrazili zainteresowanie wystąpienia z wnioskiem w Budżecie Obywatelskim o budowę placu zabaw na terenie tej dzielnicy

– przyznali.Radni zwrócili się z prośbą o wskazanie możliwej lokalizacji dla takiej inwestycji. - Czy właściwe departamenty UM mogą wskazać możliwe lokalizacje miejsc budowy placu zabaw, które mogłoby być wykorzystane podczas konstruowania wniosku do BO w 2023? - pytali.


Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak opowiedział radnym. - Została przeprowadzona wizja lokalna, w efekcie której dokonano analizy możliwości realizacji wnioskowanej inwestycji na terenie działek stanowiących własność Gminy Miasto Elbląg – stwierdził.

 

W analizie przestrzennej wzięto pod uwagę działki ewidencyjne znajdujące się w wyłącznym władaniu Gminy Miasto Elbląg. (…) Na podstawie analiz wyznaczono potencjalną lokalizację placu zabaw – działkę przy ul. Grochowskiej

– podano.Teren proponowany przez urzędników znajduje się pomiędzy pasem drogowym ul. Grochowskiej a Fosą Miejską. Znajduje się w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 8.


Jak nasi czytelnicy oceniają to miejsce? Zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w komentarzach.

 

Na Zawodziu dzieci nie mają się gdzie bawić:

 

Proponowany teren:

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / ZAWODZIE ( zdjęć 28 )
Dodano: 2022-12-15 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Teraz???
  Czwartek, 15.12

  Niech radni dadzą sobie juz na wstrzymanie

 2. 2
  +7
  ~ kkk
  Czwartek, 15.12

  To już i nawet radni z KWWWW / były-obecnie emerytowany i 2 nauczycieli / wytykają prezydentowi? A podpis pod zdjęciem ... "widok w kierunku SP 18" ... , nie najlepiej świadczy o tych radnych, nie wiedzą że 18 jest przy ul. Węgrowskiej? Na Zawodziu funkcjonuje SP nr 8 i to mają być przedstawiciele mieszkańców w RM?

 3. 3
  +6
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 15.12

  Co to za ustawka gdzie trzech radnych z KWW Prezydenta publicznie pyta co, ja, kiedy, gdzie? Przecież spotykacie się, dzwonicie do siebie...poco ta szopka przed świętami? Nie wiecie gdzie zrobić to zapytajcie się a ja wam podpowiem....Tylko Elbblaga żal...co za radni?

 4. 4
  +2
  ~ Magnat Biznesu
  Czwartek, 15.12

  Dzietność 1.22 a oni plac zabaw będą robić. Widać, że wybory idą .... ale przypominam, madki nie chodzą i tak głosować.

 5. 5
  +2
  ~ el
  Czwartek, 15.12

  Oczywiście, że na Zawodziu powinien być plac zabaw, a co do jego lokalizacji to powinni się wypowiedzieć mieszkańcy przedmiotowej dzielnicy.

 6. 6
  --1
  ~ tulejka
  Czwartek, 15.12

  a po co bachorom plac zabaw jak siedzą z nosami w smartfonach. Szkoda kasy

 7. 7
  +6
  ~ Paszoł won
  Czwartek, 15.12

  Oni wiedzą że na wiosnę wyjadą na taczkach. Święta i Sylwester w niepewności ,majty obsrane bo mieszkańcy zbierają podpisy pod referendum. Teraz nawet obiecali kopaczom podgrzewaną murawę. Co jeszcze może skocznia narciarska z igielitem? Metro?

 8. 8
  +2
  ~ Jj
  Czwartek, 15.12

  Zapomniana dzielnica, widać na lalaczonych zdj. Placu zabaw brak, infrastruktura leży na całego. No bo po co by miała być na zawodzi...

 9. 9
  +2
  ~ Jjj
  Czwartek, 15.12

  Zapomniana dzielnica, widać na lalaczonych zdj. Placu zabaw brak, infrastruktura leży na całego. No bo po co by miała być na zawodzi...

 10. 10
  +2
  ~ Zawodzianin
  Czwartek, 15.12

  Jak najbardziej jest potrzebny! Pisałem w tej sprawie już 3 lata temu do prezydenta miasta,... ale nie odpisał.. Na zawodziu nie ma ani placu zabaw, ani przychodni, czy głupiej apteki. Przydałby się jeszcze jakiś bliżej szkoły/sklepików bankomat. Do tego stoimy w korkach bo dojazd z obu stron (most UE i Warszawska) ma kiepską przepustowość. Zatorze jest lepiej rozwniete i skomunikowane a tu? Tragedia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2133541107178