Wtorek, 6.06.2023, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elblążanin nie chce, aby Miasto rozbudowało cmentarz. „Nieruchomości stracą wartość”

22.06.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin nie chce, aby Miasto rozbudowało cmentarz. „Nieruchomości stracą wartość”
Podczas czwartkowej (24.06.) sesji radni będą głosować m.in. w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego na wschód od ulicy Wschodniej. Przedmiotem uwagi zgłoszonej do radnych przez elblążanina są działki, które znajdują się 70 metrów od granicy terenu cmentarza. Podczas wczorajszego (21.06.) posiedzenia Komisji Gospodarki Miasta radni głosowali za nie uwzględnieniem tej uwagi. Dlaczego?
 
 
Projekt tej uchwały zmienia miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru położonego na wschód od ulicy Wschodniej w Elblągu. Obszar objęty projektem planu miejscowego, o powierzchni 23,49 ha, znajduje się w południowo -wschodniej części miasta.
 
Projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego był wyłożony do publicznego wglądu przez miesiąc (15.02.-15.03.).
 
 
W terminie przewidzianym do składania uwag wpłynęła 1 uwaga do planu. Wnioskujący zgłasza sprzeciw wobec lokalizacji cmentarza przy ul. Wschodniej w sąsiedztwie działek 11/3, 11/4, 11/5 obr. 19. Po przeprowadzeniu analizy Prezydent Miasta Elbląg nie uwzględnił powyższej uwagi, argumentując to tym, że teren pod rozbudowę cmentarza oddzielony jest od granic wnioskowanych działek około 70 m strefą buforową, zawierającą teren parkingu, usług oraz ulicy Wschodniej. W wyniku realizacji ustaleń planu nie przewiduje się powstania istotnych konfliktów przestrzennych z funkcjami terenów otaczających
 
 
– wyjaśniano w projekcie uchwały.
 
 
Podczas wczorajszej Komisji rozstrzygnięcie uwagi poddane zostało głosowaniu. - Ustalając przeznaczenie terenu, a także określając sposób zagospodarowania i korzystania z terenu, Prezydent Miasta Elbląga ważył interes publiczny. Uwzględnił aspekty ekonomiczne, środowiskowe i społeczne wynikające z przygotowanych materiałów wyjściowych, analiz przedprojektowych i koncepcji rozbudowy cmentarza komunalnego. Obecnie teren objęty zmianą planu nie jest zagospodarowany, położony jest przy ul. Wschodniej na styku z terenami usługowymi i mieszkaniowymi, terenem lasu i terenem istniejącego cmentarza komunalnego Dębica. Ustalenia planu umożliwiają rozbudowę cmentarza na potrzeby miasta wraz z infrastrukturą parkingową i usługami przeznaczonymi na obsługę cmentarza – czytamy w projekcie uchwały.
 
Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Departamentu Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta w Elblągu wyjaśniała podczas wczorajszego posiedzenia Komisji, że przepisy nie zostały złamane. - Według przepisów minimalna odległość to jest 50 metrów, więc uwaga jest niezasadna – wyjaśniała.
 
 
Wnioskujący kwestionuje przeznaczenie tego terenu na cmentarz, ponieważ nieruchomości stracą wartość. Nie podzielamy tej opinii
 
 
– zaznaczyła Katarzyna Wiśniewska.
 
 
Jak zapewnia Katarzyna Wiśniewska obecny przebieg ul. Wschodniej, wraz ze starodrzewem są poza granicami planu miejscowego. - Po przyjęciu uchwały będzie sporządzony tekst jednolity (…) Obszar zaznaczony na ciemnozielony obecnie jest przeznaczony na teren usług, sportu. My przekształcamy go na cmentarz, ponieważ jest taka ogromna konieczność w mieście Elbląg – opowiada Katarzyna Wiśniewska.
 
 
Radni jednogłośnie zagłosowali za nie uwzględnieniem uwagi zgłoszonej przez elblążanina.
 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ dosyć
  Wtorek, 22.06

  Budowac a komu się nie podoba wysiedlac za Elblag. Nie chcą cmentarza ,nie chcą budowy obwodnicy .a wyp******cie z miasta gb****ry. Głosowac za rozbudowa i budowa .Elbląg musi się rozbudowywać musi zyc.

 2. 2
  +24
  ~ kiki
  Wtorek, 22.06

  A to o to chodzi tym protestującym, że nieruchomości stracą na wartości? Nie trzeba było się tam "osiedlać".

 3. 3
  +25
  ~ Inspektor OkO
  Wtorek, 22.06

  po jaka cholere kupowali dzialki w okolicy cmenatrza??? Janusze i GRazyny biznesu pewnie zemia byla tansza!!! Ha ha do lasu won jak sie w miescie nie podoba

 4. 4
  --13
  ~ Edward
  Wtorek, 22.06

  Budować,budować- ale z głową,miasto ma służyć dla żywych,zmarłym obojętnie gdzie ich zakopią,tylko eunuchy potrafią tak działać,jeszcze trochę.

 5. 5
  +2
  ~ Zadam pytanie
  Wtorek, 22.06

  W drugą stronę rozbudowa cmentarza się da ? A nie w kierunku pod miasto ?

 6. 6
  +6
  ~ nawet "tam" jazgot
  Wtorek, 22.06

  Po pierwszych trzech "wypowiedziach" brakuje słów to porównywalnego komentarza. Oczywiście, że cmentarz trzeba rozbudować - zobaczcie jak szybko "zabudowano" tzw. nową część. Ten dołączony obszar zniknie w ciągu 5 lat przy takim tempie "przesiedleń". Może zmiana mentalności i pochówek urn osób skremowanych w rodzinnych grobach murowanych 1,5x1,5m na jedną rodzinę ( np. 10 urn), pokryty trawnikiem , pionowa płyta z opisem. Oszczędność miejsca i kultura. Tym którzy każą, ludziom mającym inne zdanie, "wyp... lać", że metody rezunów nie mają zastosowania w 2021 w Polsce Odzyskanej. Używajcie argumentów a nie prymitywizmów, a szlachetne przemówienia zostawcie dla swoich bliskich na wschód od Wschodniej. Amen.

 7. 7
  --5
  ~ obserwator
  Wtorek, 22.06

  bo te pierwsze komentarze to zamieszczali ludzie bez IQ.

 8. 8
  --12
  ~ żyrafa
  Wtorek, 22.06

  zgadzam sie z obserwatorem.to gołod...pce ,którzy nigdy nie mieli nic swojego i nie szanują prywatnej własności.

 9. 9
  +7
  ~ Zazdroscimy
  Wtorek, 22.06

  W olsztynie z tymi protestującymi sie nie ceregiela. Tam buduja wszystko. W Elblągu mieszkają protestujace buty. I opluwaja tych co pisza prawde co chca zmian MIASTA na lepsze . Co za bzdury piszecie o wlasnosci prywatnej. Miasto jest mieszkańców nie grupki frustratów.

 10. 10
  +16
  ~ Czytelnik 66
  Wtorek, 22.06

  Świetne miejsce, cicho i spokojnie. O co tyle szumu, duchy nie takie straszne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.404235124588