Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mieszkańcy interweniowali w sprawie remontu ulicy. Koniec jazdy po dziurach?

31.03.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy interweniowali w sprawie remontu ulicy. Koniec jazdy po dziurach?
Fot. Adrian Sajko

Mieszkańcy budynku przy ul. 3 Maja od lat walczą o remont ul. Janowskiej. Wykonana z betonowych płyt droga jest tak dziurawa, że pokonanie niewielkiego odcinka to dla kierowców prawdziwe wyzwanie. W ciągu najbliższych miesięcy ich problem zostanie rozwiązany. 

 

Wprowadziłam się tutaj 12 lat temu. Dwa lata później zakończyła się budowa ostatniego z budynków stanowiących zabudowę kwartału. Wtedy miała się rozpocząć budowa drogi z prawdziwego zdarzenia. Tak się jednak nie stało. Od 10 lat męczymy się z tą drogą, a ona jest coraz bardziej dziurawa. Dziś w tym miejscu pojawili się robotnicy. Mam nadzieję, że to oznacza początek remontu

 

- mówi pani Ewa, mieszkanka ul. 3 Maja. 

Chodzi o ul. Janowską, odcinek od ul. Hetmańskiej do ul. 3 Maja. Betonowa droga znajdująca się w tym miejscu powstała lata temu, gdy budowano znajdujące się w okolicy bloki. Nigdy nie doczekała się nawierzchni z prawdziwego zdarzenia, natomiast z czasem jej stan techniczny zmienił się ze znośnego na fatalny. Mieszkańcy od dawna apelowali do Miasta o remont drogi. W sprawę zaangażowała się również spółdzielnia "Śródmieście", administrująca okolicznymi budynkami. Planowano również współpracę z w tej kwestii z inwestorem, który na działce obok chciał wybudować hotel (te plany nie zostały zrealizowane). Sprawa ruszyła półtora roku temu. Pod koniec 2019 r. Miasto zleciło przebudowę 120-metrowego odcinka ul. Janowskiej Elbląskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej. Wcześniej SM "Śródmieście" wykonała prace przygotowawcze w tym miejscu - spółdzielnia opracowała na swój koszt dokumentację projektową, wykonała kanalizację deszczową oraz przebudowę sieci podziemnych będących w kolizji z projektowaną ulicą. Teraz rusza remont. 

 

Urząd Miasta miał rozpocząć prace w lutym i zakończyć w maju tego roku. Przez długi czas nie działo się nic, dziś pojawili się robotnicy, więc jest nadzieja, że za chwilę ruszą prace

 

- mówi pani Ewa. 

Zgodnie z planem przebudowa drogi Janowskiej powinna zostać zrealizowana do końca maja. 

 

Zakres prac obejmuje budowę jezdni ul. Janowskiej od połączenia z ul. Hetmańską do ul. 3-go Maja, z nawiązaniem do istniejącego chodnika. Wartość inwestycji wynosi ponad 650 tys. zł. Umowny termin zakończenia robót przypada na koniec maja br. W bieżącym tygodniu są planowane prace związane z budową konstrukcji drogi oraz zabezpieczenie istniejących sieci. Przebudowa ul. Janowskiej realizowane jest wspólnie ze Spółdzielnią Mieszkaniową śródmieście, na mocy zawartego w 2019 r. porozumienia

 

 - informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Galeria / Remont drogi dojazdowej między ul. Hetmańską a 3 Maja ( zdjęć 32 )
Dodano: 2021-03-31 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ JaśKO
  Środa, 31.03

  Zakaz ruchu a i tak napchane aut.

 2. 2
  +6
  ~ Paco
  Środa, 31.03

  Może by te szroty pousuwać najpierw, bo jak mają się zcząć te prace, jak nabazgrane tych szrotów na ulicy?

 3. 3
  +6
  ~ Bez szlabanów
  Czwartek, 01.04

  Skoro inwestycja miejska to szlabany zostają zlikwidowane na tej drodze? Publiczne pieniądze = publiczna droga bez przeszkód.

 4. 4
  +8
  ~ Meksyk
  Czwartek, 01.04

  Szlaban jest przy wjeździe na teren spółdzielni ,a nie na teren miejski - jak chciałeś zabłysnąć to to się trzeba było posypać brokatem !

 5. 5
  --1
  ~ ekonom
  Czwartek, 01.04

  Te fotki to cudowny widok oblicza "prezydentów" tego miasta. Wróblewski i Nowak odbijają się w każdej kałuży "Śródmieścia", a o słuchaniu płyt chodnikowych z harleya nie trzeba marzyć. Jak między chlewem a czworakami.

 6. 6
  --1
  ~ ATYNA R
  Czwartek, 01.04

  Nie tylko tam takie dziury w miescie, Olsztyn rzadzi .

 7. 7
  +2
  ~ on
  Piątek, 02.04

  ludzie wy tam macie taki kołchoz ze ból dupe ściska współczuje mieszkańcom

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6602938175201