Sobota, 25.05.2024, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Uczniowie wrócili do szkół, w autobusach ścisk. Czytelnik: Zasady bezpieczeństwa już nie obowiązują?

11.09.2020, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uczniowie wrócili do szkół, w autobusach ścisk. Czytelnik: Zasady bezpieczeństwa już nie obowiązują?

Wraz z powrotem uczniów do szkół tłoczno zrobiło się w elbląskiej komunikacji miejskiej. - W godzinach porannych i popołudniowych w tramwajach i autobusach jest ścisk. Co się stało z zasadami bezpieczeństwa związanymi z pandemią? Od pierwszego września przestały obowiązywać - pyta Czytelnik info.elblag.pl.

Do elbląskich szkół w tym roku szkolnym uczęszcza ponad 17 tys. uczniów. Część z nich korzysta z komunikacji miejskiej. Mimo tego, że od 1 września zmieniono część rozkładów jazdy i przywrócono, zawieszone na okres wakacji, kursy linii nr 5 i 18 pasażerowie skarżą się na ścisk w tramwajach i autobusach. Jak podkreślają, niewiele ma to wspólnego z zachowanie obostrzeń wprowadzonych przez Zarząd Komunikacji Miejskiej z powodu pandemii.

W godzinach porannych i popołudniowych, gdy uczniowie jadą do szkół, albo wracają z lekcji, zmiana jest zauważalna. Nie liczę pasażerów, ale jeśli w tramwaju, którym jadę do pracy, wszyscy są ściśnięci jak śledzie, to chyba raczej jest ich trochę więcej niż przepisowa liczba, widniejąca na pojazdach. Myślę, że miasto powinno bardziej przygotować się pod tym względem do roku szkolnego. To co dzieje się w tej chwili w komunikacji miejskiej to jakiś absurd

- mówi elblążanin.

ZKM przyznaje, że wraz z powrotem dzieci i młodzieży do szkół w tramwajach i autobusach zrobiło się tłoczniej. Spółka miejska zapewnia jednak, że nie zostawia problemu bez reakcji.

Faktycznie obserwujemy większy ruch pasażerów związany właśnie z rozpoczęciem roku szkolnego. Weryfikujemy wszystkie sygnały w tym zakresie i tam, gdzie jest to tylko możliwe, staramy się kierować tabor o większej pojemności. Z naszych informacji wynika, że w wielu szkołach nie ma jeszcze stałych planów zajęć, więc obciążenie poszczególnych kursów może ulegać jeszcze zmianom. Będziemy to nadal monitorować

- mówi Michał Górecki, kierownik Działu Zarządzania Komunikacją w ZKM w Elblągu.

Przedstawiciel ZKM zapewnia, że przewoźnicy przestrzegają wytycznych GIS dotyczących organizowania transportu zbiorowego. - W ostatnim dniu sierpnia ukazały się zalecenia: „Zasady bezpiecznego korzystania z pojazdów publicznego transportu zbiorowego w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce", wydane przez Główny Inspektorat Sanitarny. Natychmiast po ich ukazaniu się, ZKM w Elblągu przekazał je do operatorów w celu wdrożenia. W zaleceniach mowa jest m.in. o dezynfekcji pojazdów po zakończeniu pracy na linii (raz na dobę) oraz o regularnym myciu i dezynfekcji, powierzchni dotykowych w pojeździe podczas przerw w pracy pojazdu, nie mniej niż 2 razy dziennie - wyjaśnia Michał Górecki.

Zarząd zapytaliśmy również o przestrzeganie wytycznych sanitarnych przez pasażerów.

Jeżeli chodzi o obowiązek zasłaniania ust i nosa, przypomnę, że na wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej znajdują stosowne przypomnienia. Pasażerowie niestosujący się do obostrzeń powinni liczyć się z możliwością wyproszenia z pojazdu, a gdy nie przynosi to rezultatu

– interwencją służb porządkowych - dodaje kierownik Działu Zarządzania Komunikacją.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Takie rzeczy świata.
  Piątek, 11.09

  W ostatnich dniach przebywałem w kilku dużych miastach Polski, w tym w Warszawie, Łodzi i Lublinie i stwierdziłem, że mieszkańcy tych miast praktycznie w 100% w czasie przemieszczania się środkami komunikacji miejskiej mają i to prawidłowo zakryte usta i nosy. To całkiem inaczej niż w Elblągu, gdzie zbyt dużo osób, w tym właśnie uczniowie, nie przestrzegają tego nakazu. Natomiast tragicznie jest w pojazdach przewoźników prywatnych (nie lepiej jest też w autobusach elbląskiego PKS) na naszym terenie, gdzie w busach jeżdżących do Braniewa czy Tolkmicka i innych mniejszych miejscowości praktycznie nikt nie stosuje się do tego nakazu. Rzuca się taka prawidłowość, że im mniejsza miejscowość tym więcej jej mieszkańców omija nakaz zakrywania ust i nosa.

 2. 2
  +4
  ~ Ludzie zacznijcie myslec
  Piątek, 11.09

  - w Polsce każdego dnia umiera 1100 osób (450 na choroby krążenia, 300 na raka … ) - od stycznia do końca marca tego roku, na grypę zachorowało w Polsce prawie 2 miliony osób – czy wtedy nosiłeś maseczkę? - KORONAWIRUSY od zawsze towarzyszyły ludzkości i będą towarzyszyć - światło UV zabija wirusy, odkryto już to w 1878 oraz przyznano Nobla w 1903, dezynfekcje światłem UV również stosuje się w sklepach spożywczych i szpitalach - testy PCR nie służą do diagnostyki – oświadczył to sam wynalazca Kary Mullis - przy pobraniu wymazu istnieje bardzo duże ryzyko uszkodzenia bariery ochronnej mózgu, istnieje bardzo duże ryzyko utraty węchu, przenikanie bakterii jak i wirusów do mózgu - COVID-19 nie jest na liście chorób zakaźnych w Polsce - do tej pory nikt nie wyizolował wirusa zgodnie z postulatami Kocha, więc nie można mówić o chorobie zakaźnej, ani tym bardziej o szczepionce - szpitale nie wykonują zabiegów i operacji, czy wiesz, że wiele osób zmarło przez nie dopuszczenie do sal zabiegowych i operacyjnych? - obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy osób chorych, mówi o tym Art.46b ust.4 ustawy „o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi” z dnia 5.XII.2008, który jest na nad każdym rozporządzeniem - chodzenie w maseczce powoduje niedotlenienie organizmu i bakteryjne zapalenie płuc, maseczki łatwo nasiąkają wilgocią, mają negatywny wpływ na psychikę dziecka, gdyż dzieci nie widzą reakcji na swoje zachowanie - prezesem WHO jest komunista Tedros Adhanom Ghebreyesus, finansuje to Bill Gates, który nie jest medykiem, twierdzi on że ludzi jest za dużo i jednocześnie chce nas wszystkich dla „naszego dobra” wyszczepić - aby mówić o pandemii wskaźnik śmiertelności musi wynosić 12% obecnie to 0,005% Czy już wiesz, że PANDEMIA jest naciągana? Więc o co tu chodzi? Zmiana człowieka w bezmyślnego niewolnika, wycofanie gotówki, wdrażanie znaku BESTII (Ap 13,16-17) Tego nie mówią politycy, telewizja i radio ZAWALCZ o normalny świat dla siebie i swojej rodziny

 3. 3
  --9
  ~ Polo
  Piątek, 11.09

  Jeżdżę po całym kraju. Ostatnio byłem w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie, Lublinie, Koszalinie, Szczecinie, Świnoujściu.... mało osób miało maseczki. Czy tylko my w Elblągu je zakładamy?

 4. 4
  +7
  ~ ZZ TOP
  Piątek, 11.09

  Jeden wagon tramwajowy i kilkadziesiąt potencjalnych zagrożeń koronawirusem! A ZKM analizuje, analizuje ... Życzę zdrowia!

 5. 5
  +5
  ~ J128b
  Piątek, 11.09

  Wczoraj wracając z pracy konstalem nr5 tylko jeden wagon, dużo ludzi ,nikt z młodzieży nie miał zajętego nosa i usta...wazniejsze było co tam w smartfonie słychać.. A jesień tuż tuż

 6. 6
  0
  ~ sławek
  Piątek, 11.09

  do : "~ Ludzie zacznijcie myslec" . Przekazuję twój wpis do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Wyglada na działalność kremlowskich trolli. Zobaczymy co z ciebie za ptica....

 7. 7
  +11
  ~ Beton
  Piątek, 11.09

  NIC i NIKT nie zrobi zmian w myśleniu w zkm Elbląg. Mowa o tramwajach i autobusach. Konstale mialy zniknąć i co nadal podskakuja na torach niszcząc wiele. Budynku mieszkalne przy torach coraz, bardziej zniszczone. Ten fakt nie dociera do dyrekcji T E. Rano gdy jedziemy do pracy i dzieci do szły tramwaje krotkie a czemu nie dwa składy. Tak samo gdy jedziemy z pracy a dzieci wracaja ze szkoły . JEST scisk i tlok. Czy naprawdę wy myślicie w tym zkm. A prezydent i radni to widzę i nie reaguje.

 8. 8
  +8
  ~ Zdjecie
  Piątek, 11.09

  Złom tramwajowy nadal jeździ. Dlaczego nie ma tablic elektronicznych przy przystankach. Czy naprawdę Elbląg JEST taka wiocha. Co wy rządzacy robicie z Elbląga i mieszkańców.

 9. 9
  +2
  ~ obserwator
  Piątek, 11.09

  Zwróćcie uwagę swoim pociechom żeby te maseczki nosili - i nie będzie problemu! no chyba że nie potraficie bo się was nie słuchają ... :P

 10. 10
  +6
  ~ hipokryci
  Piątek, 11.09

  Czego oczekujecie od młodych? Dajcie przykład a następnie wymagajcie - pedagogika i psychologia wychowania, zwykłe wychowanie rodzinne. Rozpoczęcie roku szkolnego - przed pocztami sztandarowymi i młodzieżą w maseczkach, tak czy owak bez maski siedzi nowak , dyrektor DE, i cała "wierchuszka". Pewien nauczyciel elbląski, kombatant "walki" z komuną, ledwo trzymał się na nogach w klasie i rugał dzieci że są pijakami. Zyskał autorytet niczym nowak standaryzujący maseczki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.8003108501434