Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Auto na parkingu przy Kłoczowskiego stoi porzucone od kilku lat. "Niedługo całkowicie zarośnie trawą" - zobacz film

26.06.2020, 11:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Auto na parkingu przy Kłoczowskiego stoi porzucone od kilku lat. "Niedługo całkowicie zarośnie trawą" - zobacz film
fot. nadesłane

Granatowy opel na parkingu przy ul. Kłoczowskiego stoi już od dawna - mieszkańcy okolicznych bloków mówią, że to może być nawet pięć lat. Na miejscu postojowym, pod samochodem, zdążył już wyrosnąć okazały trawnik. - Chyba czas, żeby stąd odjechał - denerwuje się Czytelnik info.elblag.pl

Wydawałoby się, że miejsca postojowe są w Elblągu na wagę złota. Kolejne trawniki przed blokami są przerabiane na parkingi. Przy ul. Kłoczowskiego (z tyłu przychodni przy ul. Myliusa) mamy jednak sytuację odwrotną. Nieużywane, zaniedbane auto tak długo stoi na parkingu, że pod nim zdążył już wyrosnąć nowy trawnik.

Ten samochód w tym miejscu stoi od dawna. Niedługo całkowicie zarośnie trawą. Takie opuszczone, zniszczone auto to "gratka" dla dzieci. Tutaj mamy wybite szyby, kawałki szkła, wystarczy chwila i będzie nieszczęście. Nie mówiąc już o tym, że zwyczajnie zajmuje miejsce. Chyba najwyższy czas, aby stąd odjechało. Nikt już chyba nie pamięta czyje jest to auto, ale to łatwo można sprawdzić bo samochód nadal ma tablice rejestracyjne.

- mówi Czytelnik, który zwrócił nam uwagę na problem.

Widzę to auto w tym miejscu już od 4, 5 lat. Nawet już nie pamiętam czy pod nim znajduje się nowa kostka, z której kilka lat temu wybudowano parking. Teraz jest tam trawnik

- przyznaje jeden z mieszkańców dzielnicy, spotkany w okolicy parkingu.

Parking, dzierżawiony jest przez przychodnię. - To auto nie jest nikogo od nas. Odpowiednie służby powinny je stamtąd zabrać. Tam wiele osób zostawia auta, nie tylko pracownicy i pacjenci, niestety nie jesteśmy w stanie nikomu tego zabronić - mówi jedna z lekarek tam pracujących.

W Elblągu usuwaniem nieużytkowanych pojazdów blokujących miejsca parkingowe zajmuje się Straż Miejska. Może zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu, zgodnie z Prawem o ruchu drogowym. Jak się dowiedzieliśmy, strażnikom znany jest już granatowy opel z ul. Kłoczowskiego. Na komentarz Straży Miejskiej w tej sprawie czekamy. Do tematu jeszcze wrócimy.

Taki widok szokowałby w centrum miasta, na elbląskiej starówce i pewnie w wielu innych miejscach, tam gdzie miejsc postoju jest mało, a dodatkowo wiele z nich jest płatna. Nad Jarem chyba nie robi aż takiego wrażenia.
Jedno jest pewne na zdjęciach publikowanych w ramach cyklu info.elblag "Mistrzowie parkowania" widzieliśmy już różne sytuacje.

Jednak właściciel granatowego opla jest faworytem w wyścigu o tytuł mistrzowski.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Nadesłane


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Ehhhh
  Piątek, 26.06

  Inaczej by to wyglądało gdyby IDIOCI go nie zdewastowali jak wszystko co stoi dluzej w jedym miejscu - musi byc zdewastowane.

 2. 2
  +7
  ~ adax
  Piątek, 26.06

  Na zawadzie stoi niebieski Peugeot kombi na 4 flakach od roku. Nikt nie wie czyj to jest i tylko zajmuje miejsce parkingowe i zarasta.

 3. 3
  +6
  ~ Adf
  Piątek, 26.06

  Instrukcja jak usunąć auto: 1. sprawdzasz czy ma OC 2. jak nie ma to dzwonisz na 112 i nie ma auta

 4. 4
  +12
  ~ poinformowany
  Piątek, 26.06

  Parking jest własnością ZBK,a straż miejska wie o problemie od dawna i nic z tym nie robi.Inną kwestią jest to, że okoliczni mieszkańcy stawiają tam samochody łamiąc przepisy.Na wjeździe na parking stoi znak zakazu ruchu z informacją, że nie dotyczy to pracowników i pacjentów przychodni.O tym problemie straż miejska także wie.

 5. 5
  +8
  ~ Jar
  Piątek, 26.06

  Na Broniewskiego też stoi granatowy z tym,że renault Megane tablica GND,też zarasta trawą .

 6. 6
  +7
  ~ tablice rejestracyjne
  Piątek, 26.06

  Rada dla okolicznych mieszkańców - wyczytałem gdzieś w internecie, że aby usunąć takie auto, nie może mieć tablic rejestracyjnych. Niech ktoś w nocy się przejdzie i odkręci tablice i zgłosić to na policję, wtedy auto można odholować. Pozdrawiam

 7. 7
  +9
  ~ opik
  Piątek, 26.06

  widać jak pracują leniwce ze straży miejskiej

 8. 8
  +8
  ~ Jako
  Piątek, 26.06

  Na ZAWADZIE stoi dostawczak udający reklamę przeprowadzki od paru lat zresztą jak w kilku miejscach miasta takie auta stoją

 9. 9
  +6
  ~ BODZIO
  Piątek, 26.06

  Za brak OC są KARY .

 10. 10
  +9
  ~ A
  Piątek, 26.06

  Na pętli tramwajowej ul. Ogólna stoi podobny podparty oponami. Też zarasta.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.390191078186