Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Interwencja nieopodal Elbląga: Zgłoszenie dotyczyło psa, który stoi bez budy, bez żadnego schronienia

02.06.2020, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Interwencja nieopodal Elbląga: Zgłoszenie dotyczyło psa, który stoi bez budy, bez żadnego schronienia
źródło: www.facebook.com

Na portalu społecznościowym facebook Ania Barchanowicz opublikowała apel. Elblążanka chce pomóc psom z gospodarstwa znajdującego się nieopodal Elbląga.

"1 czerwca byłam na interwencji w okolicach Elbląga. Widok, który tam zastałam, na początku bardzo mnie rozzłościł, jednak po rozmowie z właścicielami zmieniłam podejście i po prostu- chciałabym pomóc.

Zgłoszenie dotyczyło psa, który stoi na polu, bez budy, bez żadnego schronienia. I owszem, zastałam go tam, jednak stoi on, aby odganiać lisy, stale polujące na wolnochodzące za dnia kury. W podobnej sytuacji jest drugi pies, stara suka, upalowana z drugiej strony domu. Psy jednak, na noc, gdy kury są zamykane, idą do swoich bud, które generalnie nie są najgorsze. W tej chwili, w gospodarstwie jest 8 psów- 3 na łańcuchach, 3 w kojcach i 2 wolnobiegające, śpiące w domu (w tym jeden niewidomy). Wszystkie są przygarnięte z drogi, wyrzucone. Są też kury, kot, krowy.

Chcę pomóc- bo mimo tego, że na początku nie obyło się bez wrzasków i nerwów, długa rozmowa i stosunek tych psów do właściciela, ich merdające ogony, przekonały mnie do tego, że nie mam do czynienia z ludźmi, którzy zwierzęta krzywdzą. Pan kojce postawił sam, po mału grodzi teren i marzy mu się, aby psy biegały luzem.

Chciałabym odrobaczyć te psy, kota, chciałabym kupić choć trochę karmy, i po prostu, trochę im pomóc.

Tylko jeden z psów jest chudy, być może to sprawa robaków. Każdy kolejny wyglądał w porządku- Pan mówił, że gdy było mu ciężko, psy jadły śrutę, a na przykład w dniu dzisiejszym, dostały korpusy.

To moja prywatna inicjatywa, i gdyby ktoś chciał, gdyby miał możliwość mi w tym pomóc, wszelkie, nawet najmniejsze datki".

Więcej informacji na FB w grupie Przyjaciele Psiego Raju

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Agness
  Wtorek, 02.06

  Niestety jest więcej takich gospodarstw😢

 2. 2
  +3
  ~ Kryspin
  Wtorek, 02.06

  Ten "anty debil" wcale nie jest anty.

 3. 3
  +2
  ~ babcia
  Wtorek, 02.06

  A gdzie jest dzielnicowy z tego rejonu ? Spi i czeka na wcześniejszą emeryturę , aby się nie narażać ? A chcialabym się mylić

 4. 4
  +11
  ~ R
  Środa, 03.06

  Ludzie, czytajcie cały artykuł, a przede wszystkim ze zrozumieniem. Tak naprawdę wszystko było OK, tylko trzeba przeczytać artykuł. Do Redakcji: a Wy nie nadawajcie tabloidowych tytułów, bo ludziom nie chce się czytać artykułów i całą wiedzę na jego temat czerpią z tytułu. Jest to swego rodzaju wprowadzanie w błąd w wyniku płytkiej chęci skłonienia do kliknięcia linku, co się w ostatnich latach szerzy na potęgę w polskim pseudodziennikarstwie. Liczę na dziennikarską rzetelność, a nie tanią sensację.

 5. 5
  0
  ~ Irena A
  Środa, 03.06

  Proszę mnie poszukać na fb i wysłać wiadomość z tel. Chetnie pokombinuje wspolnie jak pomóc. Adamiak Irena

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0311970710754