Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Z urzędu musiała wyprowadzić go policja. Agresywni petenci stanowią coraz większy problem?

28.10.2019, 11:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z urzędu musiała wyprowadzić go policja. Agresywni petenci stanowią coraz większy problem?

Na początku października mężczyzna wtargnął z siekierą do sekretariatu prezydenta Grudziądza i groził sekretarce. Jak się okazuje do podobnych, choć mniej groźnych, sytuacji dochodziło również w elbląskim urzędzie. Tylko w ubiegłym tygodniu policja musiała z niego wyprowadzić agresywnego mężczyznę. Petenci, bo o nich mowa, nie tylko są niemili czy awanturujący się, ale w ostatnim czasie coraz częściej stanowią zagrożenie dla urzędników. Jest na to sposób?

Kilka dni temu pisaliśmy o mężczyźnie, który został skazany przez elbląski sąd na dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok za grożenie śmiercią prezydentowi Elbląga. Jak się okazuje, takie incydenty nie należą do rzadkości. Również w ubiegłym tygodniu, we wtorek 22 października, do podobnego wydarzenia doszło w Urzędzie Miejskim w Elblągu.

Agresywny mężczyzna najpierw wydzwaniał do sekretariatu prezydenta, a gdy to nic nie dało, postanowił osobiście udać się na miejsce. Był tak napastliwy wobec pracownic Ratusza, że na miejsce wezwano policję, która wyprowadziła go z Urzędu i ukarała mandatem.

Coraz częściej zdarzają się sytuacje, w których zagrożone jest bezpieczeństwo nie tylko Prezydenta, ale również pracowników Urzędu – szczególnie dotyczy to pracowników sekretariatów, którzy mają bezpośredni kontakt z klientami. Bardzo często są oni odbiorcami agresywnych zachowań. Niestety niektóre z tych osób mogą być nieprzewidywalne. Często są to również osoby chore. Takie incydenty zdarzały się np. podczas dyżurów radnych. Po jednym z nich, w ubiegłej kadencji, zamontowany został guzik alarmowy w pokoju radnych

- dodaje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Problem zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom jest więc coraz bardziej palący.

Mamy oczywiście zabezpieczenia w postaci ochrony, czy wspomnianego przycisku alarmowego. Na pewno pomagają one w sytuacjach kryzysowych, jednak nie gwarantują 100 proc. bezpieczeństwa. W takich sytuacjach często decydują sekundy

- przyznaje rzeczniczka Prezydenta.

Pomysłem na to, aby podnieść bezpieczeństwo pracowników, jest wydzielanie w urzędach tzw. stref dla petenta. Osoby przychodzące mogą, w wydzielonych miejscach, załatwić swoje sprawy, ale jednocześnie nie mają dostępu do wszystkich pomieszczeń w całym budynku. Takie ograniczenia wprowadziło już kilka miast. Czy Elbląg powinien iść w ich ślady?

Fot. Monitoring UM w Elblągu

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Zuzanka
  Poniedziałek, 28.10

  Znak czasów, zdziczenia obyczajów i tych, którym nie styka coś pod kopułką coraz więcej, agresja pojawia się w szpitalach,szkołach i innych instytucjach.

 2. 2
  +13
  ~ anonim
  Poniedziałek, 28.10

  Jest super,jest super,więc o co ci chodzi???Politycy nadal niech szczują wraz z TV ludzi na ludzi względem barw politycznych.Efekt się wzmaga a nie gaśnie...wojna polsko-polska zbiera żniwo.

 3. 3
  +20
  ~ Aghast
  Poniedziałek, 28.10

  Trzeba wpuszczać w krawacie.Petent w krawacie jest mniej awanturujący się

 4. 4
  +13
  ~ Zbity pies
  Poniedziałek, 28.10

  Najpierw należy zacząć od szanowania pracownika bo z tym krucho, a potem żądać szacunku dla siebie!

 5. 5
  +6
  ~ Bartoszz
  Poniedziałek, 28.10

  Urzędasy są sami sobie winni. Oni gardzą ludźmi to czemu nie możemy tego robić tak jak oni? Prezydent to największy hipokryta bo gdzieś te miasto a tym bardziej ich obywateli.

 6. 6
  +14
  ~ to się nie zmieni
  Poniedziałek, 28.10

  Zachowanie roszczeniowe, agresywne jest efektem sytuacji politycznej w państwie. jest przyzwolenie na "żądanie" , szczególnie "naszego" elektoratu. Jest , idące od szczytów władzy, przyzwolenie na łamanie prawa lub chodzenie na jego granicy. Jest też przyzwolenie a nawet zachęta państwa i kościołów do łamania zasad - stały się one relatywne. Najgorsze jest zachowanie państwa wobec obywateli jak rodziców wobec dzieci w bogatych rodzinach - "masz 500+ i wszystko czego chcesz" poza miłością, uczciwą rozmową, trwałą pewnością życia wg ustalonych praw i przywilejów , np. emerytury, ochrony zdrowia, zatrudnienia... . Dzisiejsze zachowania ludzi mają cechy z państw totalitarnych, mafijnych, nacechowanych nierozumnym feminizmem i rozbujaną sexualnością strefy publicznej. Lenistwo urzędników też.

 7. 7
  +20
  ~ elblążanin
  Poniedziałek, 28.10

  Miałem kiedyś do czynienia w UM na parterze w dziale obsługi z bardzo bezczelną i arogancka panią, która nie chciała załatwić mojej sprawy bo był piątek przed końcem pracy. Poszedłem do jej przełożonego i dało się załatwić. Żenada ta pani, mam nadzieje że już nie pracuje i nigdzie nie znajdzie pracy w obsłudze klienta.

 8. 8
  +13
  ~ Obyvatel
  Poniedziałek, 28.10

  Wydział spraw obywatelskich -dowody osobiste. Tam siedzą bezczelne kobiety. Odzywają się do klientów w bardzo bezczelny sposób.

 9. 9
  +2
  ~ Też obywatel, ale klient.
  Poniedziałek, 28.10

  Do Obyvatel dlaczego napisałeś taki paszkwil, chyba sam doprowadziłeś do konfliktu. Tam podejście do klienta jest właściwe, nigdy nie zetknąłem się z jakąkolwiek nieuprzejmością. Właśnie publikowanie takich oszczerczych informacji nakręca spiralę nienawiści. Często klient wchodzi do urzędu nastawiony negatywnie poprzez takie informacje i spotyka go zdziwienie, że to nieprawda. Jeżeli ktoś ma jakieś zastrzeżenia to niech to załatwia w sposób określony w ramach skarg, a nie publicznie upowszechnia swoje poglądy traktując je jako nagminnie negatywne traktowanie klienta.

 10. 10
  +6
  ~ znafca
  Poniedziałek, 28.10

  Niestety coraz więcej ludzi nie radzi sobie z emocjami i/lub ma problemy psychiczne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2998330593109