Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Elbląskie latarnie poczekają na oczyszczenie przynajmniej do połowy maja

28.04.2012, 11:54:01 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie latarnie poczekają na oczyszczenie przynajmniej do połowy maja
fot. Majka Brejdak

Coraz wyższe temperatury za oknem zachęcają mieszkańców Elbląga do częstszego wychodzenia z domu. Ożywiają się parki, place zabaw. Uważniej przyglądamy się ulicom naszego miasta, a wnioski z tych obserwacji często nie napawają optymizmem.  - Po zimie latarnie miejskie wyglądają po prostu koszmarnie – zwraca uwagę mieszkanka Zawady. – Zastanawiam się, kiedy ktoś to zauważy? Czy wiosna zaskoczyła w tym roku odpowiedzialnych za porządek w naszym mieście? 

Na rok 2012 Miasto powierzyło bieżącą eksploatację i konserwację urządzeń zapewnianiających  oświetlenie miejsc publicznych firmie ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. z Sopotu. Do obowiązków firmy należą między innymi przeglądy sieci, wymiany słupów i opraw, wymiany źródeł światła. - Kiedy zaczynaliśmy swoją działalność ubytki  na niektórych ulicach Elbląga sięgały 70 – 80 procent. Teraz podczas comiesięcznych kontroli przeprowadzanych przez przedstawicieli miasta nie możemy się doszukać pojedynczych nieczynnych punktów – przekonuje Marcin Strzelczyk, kierownik Wydziału Marketingu w ENERGA Oświetlenie. 

 

Ta sama firma odpowiada również za estetyczny wygląd elbląskich latarni. Jak zapewnia Marcin Strzelczyk, latarnie miejskie są oczyszczane przy okazji każdej wizyty eksploatacyjnej: - Czyszczenie kloszy było przeprowadzane w zeszłym roku między innymi na Starym Mieście, w parku Kajki, w parku Traugutta. W tym roku w okresie wiosenno-letnim podobne prace są przewidziane po 15 maja. 

 

Oczyszczanie latarni to tylko część z wiosennych porządków, jakie mają zostać wykonane w Elblągu. - Zarząd Zieleni Miejskiej sprząta parki, wymienił już piasek w piaskownicach, przygotowuje place zabaw do sezonu letniego. W parkach, w Bażantarni i na zieleńcu przy ul. Mickiewicza zostały rozstawione przenośne toalety – informuje Kamil Czyżak z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego. - Do uruchomienia po zimie przygotowywane są również fontanny.

 

W budżecie miasta na ten rok środki przewidziane tylko na bieżącą eksploatację i konserwację oświetlenia miejsc i dróg publicznych na terenie Elbląga to kwota 1 360 000 zł.

 

 
Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Krzysiek
  Sobota, 28.04

  Ja jestem wręcz pewien, że kilka z tych latarni należy do sieci wewnatrzosiedlowej SM Zakrzewo, więc mowa o środkach miejskich w tym wypadku to lekkie nieporozumienie

 2. 2
  --1
  ~ no przecież
  Sobota, 28.04

  to są zdjęcia lamp przy ul. Pogórnej - czyli SM ZAKRZEWO - a jedynie te wysokie lampy to przy ulicy Podgornej - wezmę szmatę i je umyję  

 3. 3
  +1
  ~ *
  Sobota, 28.04

  Temat jak najbardziej na czasie. Po zimie krajobraz w naszym mieście w wielu miejscach pozostawia wiele do życzenia. Nie ma znaczenia, co do kogo należy. Ważne żeby wszystkim służbom odpowiedzialnym za estetykę naszego miasta zależało na jego pięknym wyglądzie i uważam, że zdjęcia są tylko tłem do artykułu i pokazują to co gołe oko nie jest w stanie zobaczyć.

 4. 4
  +3
  ~ Mr.Drucik
  Sobota, 28.04

  A moze by tak uliczne lampy solarne, ledowe pomontować?Nie trzeba ...kabli i miasto by zaoszczędziło na rachunkach za prąd za nocne oswietlanie miasta ?Pomyśłicie, urzędasy z UM? przykład jest u : http://www.euroledlighting.pl/oferta_solar_uliczne.html

 5. 5
  +2
  ~ leniwce z PO
  Sobota, 28.04

  Mądre i logiczne rozwiązanie to znaleźć naturalnego wroga i zrobić gniazdo w centralnym środku miasta jakiś sokół czy coś .a on załatwi resztę .......robią tak na lotniskach .....myśleć lenie

 6. 6
  +4
  ~ kary wlepiać
  Sobota, 28.04

  KIEDY skończy się naklejanie ogłoszeń na słupach latarni.KARY powinni zapłacić szczególnie ogłaszający się ci co dają kredyty.Ich ogłoszenia najczęściej oklejane taśmami są na słupach.Są gabloty ogłoszeniowe to won z latarni.

 7. 7
  +1
  ~ bob latarnik
  Sobota, 28.04

  gówno zdarza się... nawet na latarni...

 8. 8
  --1
  ~ dorpod
  Sobota, 28.04

  ~ * gołe - oko zobaczyło dlatego wzięło aparat i sfotografowało. Widocznie widzi dalej niż czubek własnego nosa ~ leniwce z PO - chyba za daleko poszedłeś z tymi wnioskami - nikt raczej nie ma wątpliwości, że ptaki są potrzebne, bo gdyby nie one nękałyby nas chmary owadów. W każdym domu codziennie osiada kurz, brudzi podłoga, itd. Z częstotliwością uzależnioną od poczucia estetyki, sprzątamy nasze mieszkania. Latarnie, tak jak chodniki, ulice czy trawniki trzeba czyścić. I do tego są opłacane z naszych podatków służby. Zostaw ptaki i swoją "ukochaną partię" w spokoju i sam czasami pomyśl.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.