Czwartek, 29.07.2021, Imieniny: Marta, Olaf, Flora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Nieużywane samochody coraz częściej wpisują się w panoramę Elbląga.

06.04.2012, 08:00:32 Rozmiar tekstu: A A A
Nieużywane samochody coraz częściej wpisują się w panoramę Elbląga.
Zdjęcie zostało wykonane w lipcu (fot. Antek Rokicki)
Wielu elbląskich kierowców narzeka na małą ilość miejsc parkingowych. Jednak nadal można spotkać w centrum Elbląga samochody, które od dawna są zaparkowane, bo właściciele najwyraźniej o nich zapomnieli. Tak też jest z polonezem znajdującym się przy ul. Bałuckiego. I choć stan auta nie jest najgorszy (i zgodnie z prawem może ono być tam zaparkowane), to nikt z niego nie korzystał przez ostatni rok. Czy sytuacja ta ulegnie kiedyś zmianie?
 
Co jakiś czas nasi Czytelnicy informują nas o pozostawionych samochodach na elbląskich ulicach, które swym wyglądem odstraszają przechodniów, a kierowcom uniemożliwiają sprawną i wygodną jazdę po mieście. W wakacje pisaliśmy m.in. o porzuconym daewoo tico z wybitymi szybami, który stał zaparkowany przy ul. Hetmańskiej. Wtedy też nasi Komentujący zostawiali swe opinie pod artykułem, podając przykładowe miejsca, w których można spotkać podobne przypadki. Jednym z nich był polonez truck zaparkowany przy ul. Bałuckiego, który - jak twierdził nasz Czytelnik – stoi tam zaparkowany od kwietnia 2011 roku. Kiedy w lipcu udaliśmy się na patrol ze strażą miejską, odwiedziliśmy wspomnianą ulicę, by zobaczyć feralny samochód. Strażnicy stwierdzili, że pojazd ten jest stary, ale nie ma większych usterek takich jak brak powietrza w oponach, wycieki olejów czy wybite szyby. Nie było więc podstaw do tego, by go usunąć. Poza tym, auto stało zaparkowane na drodze wewnętrznej, a nie publicznej, więc nie można było nic zrobić. Jak się okazuje, samochód stoi tam do dnia dzisiejszego. Zwróciliśmy się więc do strażników z prośbą o komentarz w tej sprawie. 
 
- Niestety, wciąż nie mamy podstaw do usunięcia tego pojazdu – informuje Jan Korzeniowski, komendant Straży Miejskiej w Elblągu. – Wysłałem we wtorek patrol, zrobiliśmy zdjęcia. Stworzona została dokumentacja, udało nam się już ustalić właściciela samochodu. Będziemy starać się do niego dotrzeć. Zajmiemy się tą sprawą.  
 
Strażnicy zapewniają, że problemy z nieużywanymi samochodami są ich niemal codzienną zmorą. Co ważne, jest ich jednak coraz mniej. W kwietniu 2011 roku Rada Miejska w Elblągu rozpoczęła działania wchodzące w akcję usuwania samochodów-wraków.  Ustalono m.in. że jeśli po wyznaczonym czasie właściciel danego pojazdu się nie odezwie, to samochody będą utylizowane. I tak też się dzieje. Rok temu elbląskim strażnikom udało się spowodować usunięcie ponad 70 aut. Kilkanaście z nich zostało zabranych przez firmę Kanon, która współpracuje ze strażą przy usuwaniu samochodów z naszych ulic. 
 
Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 )


Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Ferdek Kiepski
  Piątek, 06.04

  No i gitara.

 2. 2
  +5
  ~ Jarek
  Piątek, 06.04

  To samo jest na Szarych Szeregów przy skręcie w Armii Ludowej. Stoi tam na poboczu takie zdezelowane BMW i to chyba ze dwa lata. Dlaczego nikt tego nie usunie?

 3. 3
  +5
  ~ `
  Piątek, 06.04

  Przecież takich porzuconych samochodów jest mnóstwo, a straż miejska nic sobie z tego nie robi. Jak można tych leni pogonić do roboty?

 4. 4
  +3
  ~ dobry obserwator
  Piątek, 06.04

  Na Lubranieckiej 20/I za serwisem AGD też od roku stoi czerwone Renault. Może dać cynę złomiarzom a nie straży...?

 5. 5
  +1
  ~ egon
  Piątek, 06.04

  O co ten szum ?Jeżeli samochód stoi na parkingu jest O'K. A gdzie ma stać, w mieszkaniu ? Odpowiedź jest bardzo prosta, samochód dużo pali, a kierowca cierpliwie czeka aż nasz "kochany" Rząd obniży cenę paliwa ! Czy służby miejskie mają tak ograniczoną zdolność myślenia ?

 6. 6
  +6
  ~ anonim
  Piątek, 06.04

  Sami ludzie usuwajcie swoje graty z ulic, to będzie czysto i wiecej miejsc parkingowych, a wy kupujecie graty - myslicie że panami jesteście, bo auto z \'87r kupiliście - a jak sie całkierm rozgraci, to zostawiacie i macie w du..pie!!! Brak słów - brudasy jakich mało.

 7. 7
  0
  ~ 1
  Piątek, 06.04

  Zgadzam się, jeśli człowiek ma opłacone OC, to dlaczego nie może sobie trzymać samochodu pod domem (chociaż go nie używa)? Pewnie gdyby stał nowy mercedes, to nie byłoby sprawy.

 8. 8
  +7
  ~ fan cienkiego
  Piątek, 06.04

  na malborskiej naprzeciwko PWSZ językowego stoi sobie czerwone cinquecento, nie ma powietrza w oponach i aż żal patrzeć na biedaka.

 9. 9
  +4
  ~ bodzio
  Piątek, 06.04

  To że ten polonez zajmuje dwa miejsca parkingowe (przyjrzyjcie się kolorom polbruku) nie jest podstawą do usunięcia? Problem bardzo łatwo rozwiązać - usunąć mu tablice albo spuścić powietrze z opon i po sprawie, będzie podstawa do usunięcia. Poza tym skoro stoi od ponad roku to nie ma ważnego przeglądu technicznego - też to nie jest podstawa do usunięcia?

 10. 10
  +2
  ~ adam
  Piątek, 06.04

  podpalic tego trucka i po problemie kibice do roboty

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.