Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

„Oberland. Nie ma takiego miejsca” - promocja albumu Dominika Żyłowskiego

08.12.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Oberland. Nie ma takiego miejsca” - promocja albumu Dominika Żyłowskiego

W czwartek, 9 grudnia, o godz. 17:30 zapraszamy na promocję albumu fotograficznego „Oberland. Nie ma takiego miejsca” autorstwa Dominika Żyłowskiego. Spotkanie poprowadzi Leszek Sarnowski, red. naczelny kwartalnika „Prowincja” – wydawcy albumu, a kilka słów o historii Oberlandu powie Leszek Marcinkowski, regionalista i prezes elbląskiego PTTK.

 
Ze wstępu:
„Żadnego “Oberlandu” już tu nie ma. W takim sensie, że nie funkcjonuje dziś system społecznych, gospodarczych i kulturalnych powiązań czyniących z niegdysiejszego Górnego Kraju jakiś odrębny spójny organizm. Są natomiast pozostałości kultury materialnej tego regionu: ruiny pałaców, dawna infrastruktura hydrotechniczna i drogowa, fragmenty zabudowy itp. Spina je w całość wodny szlak Kanału Elbląskiego. Wszystko to składa się na rodzaj jakby alternatywnej czy “równoległej” rzeczywistości, ignorowanej kompletnie przez rozpędzoną S7 i turystyczne kurorty nad jeziorami między Ostródą a Iławą. Nie jest to album krajoznawczy, ani przewodnik turystyczny. Raczej rodzaj impresji, osobistej opowieści. I raczej ku kontemplacji niż dokumentacji.”
 
 
O autorze:
Dominik Żyłowski (1975) – ukończył filozofię na UMK w Toruniu, od 20 lat zajmuje się fotografią. Uczestnik kilkunastu wystaw zbiorowych w Polsce i zagranicą – m.in. Salonów Elbląskich w Galerii El, wystawy „Elblong – Ostrava = !¿!” w ramach festiwalu „Archikultura” w czeskiej Ostrawie (2013), wystaw prezentujących dorobek elbląskiego środowiska artystycznego we Lwowie i Tarnopolu na Ukrainie (2017), a także światowej wystawy fotograficznej zorganizowanej przez International Center of Photography „#ICPConcerned: Global Images for Global Crisis” w Nowym Jorku (2020). Współtwórca projektów fotograficznych: „Elbląskie Formy Przestrzenne w Fotografii” i „Jam Session 2013”. Autor indywidualnych wystaw: „Poniżej poziomu morza /Żuławy”, „Oberland. Nie ma takiego miejsca”, „Las” oraz „Zdarza się”. Laureat Nagrody Programowej Centrum Sztuki Galeria El, przyznanej podczas 30 Jubileuszowego Salonu Elbląskiego. Publikuje w kwartalniku „Prowincja”. Pracuje w Bibliotece Elbląskiej.
 
Podczas spotkania będzie można nabyć publikację. Zrealizowane w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Elbląg.

 

Biblioteka Elbląska

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97909617424011