Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Konstancja, January
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Elbląska Fala Dźwiękowa - projekcja i koncert

20.07.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska Fala Dźwiękowa - projekcja i koncert

Drugie letnie spotkanie w ramach cyklu Elbląska Fala Dźwiękowa przebiegać będzie pod hasłem "elektrodźwięk". Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w projekcji filmu "15 stron świata" oraz koncercie grupy Burnos | Arszyn | Sadowski w sobotę od 19:00 w Centrum Sztuki Galeria EL.

 
Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? - pomysłodawca projektu Elbląska Fala Dźwiękowa, łączy w nim różne aktywności artystyczne i edukacyjne. Podczas pierwszej tegorocznej edycji prócz koncertu uczestnicy mieli okazję dopingować artystów plastyków pojedynkujących się w trakcie Grafataku - Bitwy na rysunki. Tym razem zapraszamy do zaprzyjaźnionej przestrzeni Centrum Sztuki Galeria EL na drugie spotkanie, podczas którego zajmiemy się tematem elektrodźwięków. Posłuży nam do tego projekcja filmu dokumentalnego oraz koncertowe emocje w namiocie estradowym na dziedzińcu.

 
Program spotkania:

Sobota 24 lipca - wstęp wolny
19:00 - projekcja filmu "15 stron świata" - Galeria EL
Dokument ten w nieco ponad godzinę przybliża postać i dokonania jednego z najwybitniejszych polskich "dźwiękowców" - Eugeniusza Rudnika, wieloletniego pracownika Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, w którym udźwiękowił mnóstwo filmów, audycji oraz stworzył swoiste dzieła - zarówno całkowicie autorskie jak i we współpracy z najwybitniejszymi kompozytorami, wielokrotnie nagradzane na festiwalach muzycznych. Głównymi narzędziami jego pracy były taśma magnetofonowa, nożyczki i klej. Mówi się o nim jako o protoplaście późniejszych DJów samplujących gotowe materiały muzyczne.
20:30 (około) - koncert Burnos | Arszyn ] Sadowski - namiot na dziedzińcu
Zaproszeni goście poprowadzą nas w terytoria mocno zdominowane przez elektronikę. Nie zabraknie dużej dawki improwizacji, jazzowej fantazji i elektronicznej pulsacji.

 
Kolejne spotkania w cyklu Elbląska Fala Dźwiękowa:


20 sierpnia - koncert i Grafatak II
27 sierpnia - koncert i projekcja

 
Projekt Elbląska Fala Dźwiękowa realizowany jest dzięki wsparciu Departamentu Kultury UM Elbląg
Zapraszamy dźwiękowo!
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.