Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

W rytmie walca

20.07.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W niedzielę o godzinie 17.00 odbędzie się kolejny koncert z cyklu "Letni salon muzyczny". Tym razem w Muszli Koncertowej w Bażantarni wystąpi zespół kameralny Capella Gedanensis z koncertem pt. "W rytmie walca".

Zespół muzyki dawnej Capella Gedanensis powstał w 1981 roku, a w jedenaście lat później, w 1992 roku otrzymał status instytucji kultury Rady Miasta Gdańska, kontynuującej tradycje kapeli założonej przez Rajców Miejskich w 1563 roku. Skład Zespołu to 10 wokalistów oraz 13 instrumentalistów.

Podstawę repertuaru Capelli stanowi gdańska muzyka barokowa . Oprócz utworów dawnych mistrzów gdańskich, wykonuje także dzieła europejskiego baroku, utwory muzyki starogdańskiej, a także renesansowe, barokowe i klasyczne kompozycje włoskie, polskie, niemieckie, francuskie i angielskie.

Zespół uczestniczył w wielu europejskich i polskich festiwalach muzycznych. Kilkakrotnie brał udział w tournées po Europie. Koncertował również w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Izraelu. Zespół koncertował m. in. dla  Papieża Jana Pawła II, Księcia Karola, , JKW Karola Gustawa XVI, JKW Małgorzaty II, JKW Króla Norwegii Haralda i jego małżonki Soni, Prezydenta Vaclava Havla i Prezydenta Lecha Wałęsy.

Organizatorem letniego cyklu muzycznego jest Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.