Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Za nami Noc Muzeów z kobietą w roli głównej-zobacz zdjęcia

19.05.2019, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami Noc Muzeów z kobietą w roli głównej-zobacz zdjęcia
Fot. Ryszard Biel
REKLAMA

Wczoraj, 18 maja, w wielu polskich Miastach odbyła się Noc Muzeów. Jednym z miejsc, które otworzyły swoje drzwi przed elblążanami, było Elbląskie Muzeum Archeologiczno-Historyczne.

Podczas tej nocy królowała kobieta. Hasło przewodnie wczorajszego wydarzenia „Historia jest kobietą” nawiązywało do setnej rocznicy wyborów parlamentarnych, w których głosować mogły kobiety.

Tego dnia w Elbląskim Muzeum nie zabrakło atrakcji. Wydarzenie poprzedził spacer z przewodnikiem PTTK. Tuż po nim elblążanie mieli okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka. Premierowo obejrzeć wystawę pt. „Trzy siostry Ze wspomnień Margarete Wernick”, którą wzbogaciły opisy ukazujące kobiecą perspektywę ekspozycji, wykłady muzealników oraz rozmowy z inspirującymi mieszkankami.

Nie obyło się bez rekonstrukcji historycznych oraz pokazu tańca z ogniem. Najmłodsi posłuchali regionalnych bajek i wzięli udział w warsztatach plastycznych. Ludowy zespół „Sasanki” z Suchacza zaprezentował typowo kobiece rzemiosła i czynności, haft, szydełkowanie i kulinaria. Uczestnicy mogli też własnoręcznie wykonać biżuterię, która mogła być idealnym prezentem dla kogoś bliskiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego wydarzenia !

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Noc Muzeów ( zdjęć 176 )
Dodano: 2019-05-19 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ teleportacja
  Niedziela, 19.05

  Dzięki taki obiektom jak nasze Muzeum, Elbląg może się czuć dumnie nie tylko w Polsce. Kolosalny pomysł, olbrzymia praca i jest efekt. Szkoda, że zapomina o nim UM w swoim bieganiu po atrakcjach. Ważne są wybory ale one mijają. Ważny jest recykling, kontraruch i interpelacje. One jednak nie tworzą społeczeństwa i narodu. Muzeum tego wieczoru bez władz miasta? Tylko ignoranci i dyletanci mogą tak postąpić. Jest co podziwiać i się czym chwalić. Chwała dyrekcji i pracownikom muzeum. Warto było nawet być poniżonym przez administratora miasta - Wasze dzieło warte jest każdej nagany. Poza Elblągiem opływało by w nagrody i pochwały. Stosunek do kultury i ludzi ją tworzących jest miarą i oceną człowieka, a człowieka na publicznej funkcji szczególnie.

 2. 2
  +2
  ~ Precz z hejtem
  Niedziela, 19.05

  Do cudaka poniźej. Nie siej ferment gościu. Serwis powinien takie komentarze usuwać jak ten wcześniejszy. Widać po stylu i treści że to ta sama osoba pisala

 3. 3
  +7
  ~ Ukłony
  Niedziela, 19.05

  Bylo co oglądać,świetny pokaz ognia,rozmowy przy stolikach przy kawie i smaczne karteczkę że Słupska. Dziękujemy wszystkim.szczegolnie muzealnikom za opowieści.

 4. 4
  +8
  ~ Lewica Razem
  Niedziela, 19.05

  Świetny pomysł, postępowa tematyka i rewelacyjny wieczór - gratulujemy zarówno pomysłodawczyniom z elbląskiego Muzeum Archeologiczno-Historycznego, jak również ekipie Galerii EL, tak trzymać!:)

 5. 5
  --9
  ~ Ministrant
  Niedziela, 19.05

  Teleportacja-tylko nie zmieści jajka.Muzeum jest tak ,świetnie że nawet nie trzeba robić konkursu na dyrektora bo nie znajduje się na ministerialne liście ISTOTNYCH instytucji kultury w naszym kraju. TO jest WYDMUSZKA!!! To nie jest hejt to sà fakty!

 6. 6
  +4
  ~ teleportacja
  Poniedziałek, 20.05

  ~ministrant - mnie jako człowieka lubiącego postęp, w tym kulturę z pamięcią o przeszłości, nie interesują wasze gierki mafijne o stołki. Ja widzę tu i teraz i chwalę , bo warto . Chwała całej załodze Muzeum, ale też jego dyrektorowi, niezależnie skąd pochodzi. Z tego co wiem, to nie jest "wasz", bo to Pomorzanka, ale to co pozostawiła po sobie przez lata będzie podziwiane i wartościowe. Ludność napływowa ma kłopoty z akceptacją "nie naszego", ale minęło już kilka pokoleń i warto myśleć głową a nie łbem. faktów nie zmienisz i nie zakrzyczysz - Muzeum jest wyjątkowe, mimo że to :tylko" Muzeum Archeologiczne. "Redakcja" wczoraj, na wejście, dała mi bana (-10), ale nie da się zakrzyczeć materii.

 7. 7
  +1
  ~ kasia
  Poniedziałek, 20.05

  w Malborku też było fajnie, ale ceny gastronomi wokół zamku to jakaś porażka totalna

 8. 8
  +2
  ~ kit
  Poniedziałek, 20.05

  Dlaczego Sąd Okręgowy w Elblągu nie organizuje przykładem innych miast Nocy Muzeów, przecież ma się czym pochwalić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.